آلاباما | Alabama

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴,۸۸۷,۸۷۱ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱
ساعت:

شرح

آلاباما | Alabama

آلاباما یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا و بیست‌ودومین ایالتی است که به ایالات متحدهٔ آمریکا پیوست. این ایالت از شمال با تنسی، از شرق با جورجیا، از جنوب با فلوریدا و خلیج مکزیک و از غرب با می سی سی پی همسایه است.

آلاباما ، همانند بسیاری از ایالت‌های جنوبی، بین جنگ داخلی آمریکا و جنگ جهانی دوم از مشکلات اقتصادیِ بسیاری رنج برد. با وجود گسترش صنایع بزرگ و مراکز شهری، روستاییان سفیدپوست تا دههٔ ۱۹۶۰ میلادی مجلس قانون‌گذاری ایالتی را تحت سلطه داشتند، درحالی‌که شهرنشینان و سیاه‌پوستان در حاشیه قرار داشتند.

آلاباما ۳۰اُمین ایالت بزرگ کشور آمریکا بر پایهٔ مساحت و ۲۳اُمین ایالت آمریکا بر پایهٔ جمعیت است. این ایالت ۲۱۰۰ کیلومتر راه آبیِ داخل کشورِ قابل کشتیرانی دارد و از این نظر نمونه است. این ایالت قلب ایالت Dixie در جنوب آمریکا و مملو از غارهای زیبا است.

مرکز چمدان های گم شده

تنها فروشگاه بار گم شده ی مسافر در دنیا واقع در این ایالت است. این فروشگاه تنها چیزی که می فروشد بار چمدان های مسافران است که در فرودگاه جا مانده یا گم شده اند. فروشگاه بسیار بزرگ آلاباما تمام چمدان های جا مانده ی مسافران در آمریکا را تحویل می گیرد و وسایلی که ارزش فروش دارند را در ویترین قرار می دهد.

ایرلاین های آمریکا چمدان هایی که تا ظرف ۹۰ روز صاحبشان پیدا نشود به این فروشگاه می فروشند. “فروشگاه چمدان های گم شده” از دیدنی های عجیب دنیا بشمار می رود که سالانه گردشگران خاص را به خود جذب می کند.

رقص بومیان

اگر شما هم همیشه دوست داشتید رقص سنتی مردم بومی امریکا را ببینید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید یا در کلاس‌های آموزشی آن شرکت کنید، شهر «بیرمنگام» ، یکی از شهرهای این ایالت، جزو مکان‌هایی است که می‌توانید این آموزش‌ها را به خصوص در منطقه «اسلوس فورنانس» (Sloss Furnaces) ببینید. البته دلیل شهرت دیگر این شهر تاریخچه زیاد آن در صنعت آهنگری است. در این مکان می‌توانید در کلاس‌های آموزشی آهنگری، جوشکاری و ریخته‌گری آهن و برنز هم شرکت کنید. شاید به خودتان بگویید یک کلاس جوشکاری و بعد هم شرکت در یک کنسرت موسیقی؟ به نظر عجیب می‌رسد اما ما اینکار را انجام دادیم و خیلی لذت‌بخش بود.