عجمان |Ajman

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۸۹۱۷۶
پیش شماره تلفن: +۹۷۱
ساعت:

شرح

 شهر عجمان یکی از شیخ‌نشین‌های هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. امارات متحده عربی ، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی است که پایتختی را بر عهده دارد و بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت و این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.

جغرافیای عجمان

عجمان شهری است که بین شارجه و امارت ام القوین واقع شده و کوچک‌ترین امیرنشین امارات متحده عربی است . که در ۵۱ ـ ۶۰ طول شرقی و در ۲۲ ـ ۲۶ درجه عرض شمالی نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. مساحت امارت عجمان در حدود ۲۵۹ کیلومتر مربع است و در حدود ۳۳ر۰٪ از خاک کشور امارات متحده عربی را در بر می‌گیرد. عجمان کوچک‌ترین امارت از امارات هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. طول ساحل آن ۱۶ کیلومتر است. این امیرنشین دو قطعهٔ جدا و دور افتاده به نام‌های «مصفوت» و «منامه» دارد. عجمان از سمت شمال به خلیج فارس، از جنوب ام القیوین، رأس‌الخیمه، و از شمال وشمال غرب  به شارجه و بعد از ارجه دبی، از شرق بهذید و فجیره محدود می‌شود. این شهر بیش از 90٪ از جمعیت امارات را در خود جای داده است. این منطقه به طور مستقیم به داخل شهر شارجه در امتداد ساحل به سمت جنوب غربی می رود که به نوبه خود در مجاورت دبی قرار دارد و یک منطقه شهری مداوم را تشکیل می دهد. عجمان از سمت شمال به خلیج فارس، از جنوب ام القیوین، رأس‌الخیمه، و از شمال وشمال غرب  به روستای مصفوت از توابع امارت عجمان است.
این روستا در حدود ۱۱۰ کیلومتر از امارت عجمان فاصله دارد و در وسط خاک سلطنت عمان قرار دارد، اما از طرف جنوب به روستای حتا متصل شده‌است که از توابع امارت دبی است و خود روستای حتا نیز در خاک عمان محصور شده‌است.روستای منامه در شمال شرقی امارت عجمان واقع شده‌است و در حدود ۸۰ کیلومتر از امارت عجمان فاصله دارد، این روستا بین خاکراس‌الخیمه و خاک فجیره محصور شده‌است.

گردشگری عجمان

جاذبه های گردشگری در امارات ، از جمله هتل ها ، خرید و مقصد فرهنگی به سرعت در حال رشد است. از جاذبه های گردشگری می توان به موزه ملی عجمان واقع در قلعه عجمان ، قلعه سرخ و موزه موجود در محیط داخلی منامه اشاره کرد.قرنیز عجمان یک مکان محبوب عصر و آخر هفته برای خانواده ها است و تعدادی از فروشگاه های فست فود ، کافی شاپ ها و غرفه ها را در خود جای داده است. منطقه تازه توسعه یافته الژورای عجمان نیز مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. این فعالیت ها برای همه سنین مختلف است از قلعه های فنری گرفته تا قایقرانی در حراس ها.

منبع : ویکی پدیا

 

 

هتل‌ها