احمد آباد هند

Ahmedagbad

مشخصات شاخص

کشور: کشور هند
جمعیت: ۵/۶ میلیون نفر
پیش شماره تلفن: ۰۷۹
ساعت:

شرح

احمد آباد هند بزرگترین شهر ایالت گجرات در غرب این کشور است. این شهر پس از استقلال هند در سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ پایتخت گجرات بود که اکنون شهر گاندی نگر جای آن را گرفته‌ است. با این وجود این شهر قلب فرهنگی و تجاری گجرات باقی ماند و هم‌اکنون از شهرهای مهم غرب هند است. در زبان محاوره گجراتی معمولاً نام این شهر به شکل «اَمِدآواد» (Amdāvād) تلفظ می‌شود.این شهر در 8 July 2017 به ثبت جهانی یونسکو رسید.

این شهر بسیار داغ و قاره ای است بر این اساس بهتر است دیدن از این شهر را به فصول زمستان موکول کنید . این شهر از یک پتانسیل توریستی و گردشگری غنی برخوردار است که هنوز به طور کامل از آن بهره مند نبوده است . همچنین این شهر دارای بناهای یادبود و تاریخی فراوان است و موزه های زیبا ، گالری های هندی و دیگر جاذبه های گردشگری هند را در خود جای داده است. اخیرا ، این شهر از لحاظ خلق و احداث مراکز خرید و بازارهای مدرن و ساختمان های اداری ، شاهد توسعه فزاینده و قابل توجهی بوده است . یکی از نواحی مهم این شهر برای بازدید این علاقه مندان شامل گاندی آنرام است که زمانی زمین واگذاری و خانه موسس و بنیانگذار هستند ماهاتما گاندی بوده است . به عبارت دقیق تر ، آنترام بزرگترین منطقه جذب گردشگری احمدآباد و جاذبه مهم توریستی آن به شمار می رود . از دیگر نواحی مهم گردشگری میتوان به مسجد بیدساید ،بادرافوت ، مقبره اکشاردهام ، شهر علم ، کانکاریالاج و دریاچه واستراپور در بین دیگر موارد اشاره کرد.

این شهر مکانی برای جشنواره ها و فستیوال ها است که می تواند برای شما یک تجربه به یاد ماندنی در طول دیدن از آن به ارمغان داشته باشد جشنواره و فستیوال دیوالی به طور معمول تحت عنوان جشنواره نور معروف است.