آگادیر | Agadir

مشخصات شاخص

کشور: مراکش
جمعیت: ۶۱۵٬۲۲۹ نفر
پیش شماره تلفن: ۲۱۲+
ساعت:

شرح

آگادیر | Agadir

آگادیر یا آغادیر مرکز استان «سوس ماسه» در جنوب مراکش است. جمعیت آن بیش از دو میلیون نفر است. مردم این شهر بیشتر از تبار بربر هستند. این شهر را پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰ میلادی بنیاد کردند. همراه ایلیاگشت شوید و در این مورد بیشتر بخوانید.

معرفی آگادیر

شاید جالب باشد که بدانید اگادیر به معنای انبار دانه‌ها است. وجود ماسه‌های ریز سفید در سرتاسر ساحل اگادیر این شهر را به معروف‌ترین تفرجگاه در کشور مراکش تبدیل کرده است. از دید گردشگران، تعطیلی در این شهر ساحلی زیبا واقعاً با ساحل معنی پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید حمام آفتاب را در کنار گشت و گذار تجربه کنید، این شهر ساحلی نقطه شروع خوبی برای آغاز سفر تفریحی و گردش روزانه در قسمت جنوبی مراکش است. 

جغرافیا

آگادیر در کنار اقیانوس اطلس و در سواحل جنوبی مراکش قرار گرفته است.

بافت شهری

این شهر در اثر زلزله شدیدی که در سال 1960 میلادی رخ ‏داد صدمات زیادی دید و نابود شد. بعد از زلزله این شهر بازسازی شد. امروزه این شهر بازسازی شده را می توان یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین ‏شهرهای مراکش دانست. هرچند هنوز می‌توان آثاری از گذشته را در شهر مشاهده کرد. 

گردشگری

این شهر یک شهر کاملاً ساحلی است. این شهر تفرجگاه اصلی کشور مراکش است. در طول سال گروه‌های مختلف گردشگران از قاره اروپا برای گذران تعطیلات به این شهر سفر می‌کنند. به تازگی احداث یک تفرجگاه ساحلی در این شهر این منطقه را به مقصدی جدید برای قایق سواران تبدیل کرده است. در حاشیه ساحل، هتل‌ها و مجموعه‌ای از امکانات از جمله تعداد زیادی قهوه خانه، رستوران، همچنین سایه‌بان و صندلی‌های حصیری تاشو اجاره‌ای وجود دارند.