آکرا | accra

مشخصات شاخص

کشور: غنا | Ghana
جمعیت: ۱,۶۶۵,۰۸۶
پیش شماره تلفن: ۳۰+
ساعت:

شرح

آکرا پایتخت غنا میباشد.آکرا قطب اقتصادی و اداری منطقه بزرگ آکرا است و به عنوان سیزدهمین منطقه بزرگ كلانشهر در آفریقا شناخته شده است. ابتکارات استراتژیک ، مانند حمل و نقل ، بین مقامات دولت محلی هماهنگ می شود ، در حالی که مجمع متروپولیتن آکرا ، مستقر در وست ریج ، تنها مسئولیت اداره 60 کیلومتر مربع شهر آکرا را بر عهده دارد. ولسوالی تجارت مرکزی آکرا شامل بانک ها و فروشگاه های اصلی شهر و همچنین منطقه ای به نام وزارتخانه ها است که اداره دولتی غنا در آن متمرکز است.

اقتصاد

فعالیت های اقتصادی در آکرا شامل بخش های مالی و تجاری ، ماهیگیری و ساخت مواد غذایی فرآوری شده ، الوار ، تخته سه لا ، منسوجات ، پوشاک و مواد شیمیایی است. گردشگری برای افرادی که در صنایع دستی و هنری ، مکانهای تاریخی و نمایندگان مسافرتی و گردشگری محلی در حال تبدیل شدن به یک منبع پر رونق تجارت است. خیابان آکسفورد در منطقه اوسو به کانون تجارت و زندگی شبانه در این شهر تبدیل شده است.

آکرا ، یک شهر جهانی

در سال 2010 ، اندیشکده شبکه جهانی سازی و شهرهای تحقیقاتی جهان ، این شهررا به عنوان یک شهر جهانی در سطح گاما معرفی کرد و این نشان دهنده افزایش رو به رشد نفوذ و ارتباط بین المللی است. در ابتدا ، این شهر برجسته ترین مرکز تجارت نبود. مراکز تجاری در آن زمان بندرهای آدا و پرامپرام به همراه مراکز درونی دودووا و آکوزه بودند. هلندی ها پاسگاه های نزدیک قلعه اوسر را ساختند در حالی که انگلیسی ها و سوئدی ها به ترتیب قلعه های جیمز فورت و کریستینسبورگ را ساختند. تا قرن هفدهم ، پرتغال ، فرانسه و دانمارک قلعه‌هایی را در این شهر احداث کرده بودند.

انگلیس به تدریج منافع سایر کشورها را از آغاز سال 1851 به دست آورد ، هنگامی که دانمارک کریستینسبورگ و سایر قلعه های خود را به انگلیسی ها فروخت. هلند آخرین فروش در سال 1871 بود. در سال 1873 ، پس از ده ها سال تنش بین انگلیس و Ashantis ، انگلیسی ها حمله به و عملا کوماسی را نابود کردند. سپس بریتانیا در سال 1874 آکرا را به تصرف خود درآورد و در سال 1877 ، در پایان جنگ دوم آنگلو-آسانته ، این شهرجایگزین كیپ ساحل به عنوان پایتخت ساحل طلای انگلیس شد. این تصمیم به این دلیل گرفته شد که این شهرنسبت به کیپ ساحل آب و هوای خشکتری داشت. تا این زمان ، شهرک آکرا بین قلعه اوسر در شرق و تالاب كورل در غرب محدود شده بود.

آب و هوای آکرا

آکرا دارای آب و هوای نیمه گرم و هوای گرم بسیار حاشیه ای است.که هم مرز با آب و هوای ساحلی گرمسیری است میانگین بارندگی سالانه حدود 730 میلی متر است که در درجه اول در دو فصل بارانی غنا رخ می دهد. فصل بارانی اصلی در ماه آوریل آغاز می شود و اواسط ماه ژوئیه به پایان می رسد ، در حالی که دومین فصل بارانی ضعیف در اکتبر رخ می دهد. باران معمولاً در طوفان های شدید فشرده می افتد و باعث جاری شدن سیل محلی می شود که در آن کانال های زهکشی مانع شده است.

تغییر در درجه حرارت بسیار کمی در طول سال رخ می دهد. میانگین دمای ماهانه در ماه آگوست از 25.9 درجه سانتیگراد در ماه آگوست تا 29.6 درجه سانتیگراد در ماه مارس با متوسط ​​سالانه 27.6 درجه سانتی گراد است. ماه های “سردتر” نسبت به ماه های گرم تر مرطوب تر هستند. در نتیجه ، در ماههای گرم و به ویژه در فصل بادگیرهای بادگیر ، شهر “گرمای خشک” را تجربه می کند که نسبت به فصل باران “سرد” اما مرطوب تر احساس گرما می کند.

پیامد های تغییر آب و هوا بر شهر

به عنوان یک شهر ساحلی ، آکرا در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوا و افزایش سطح دریا آسیب پذیر است و رشد جمعیت فشار بیشتری به مناطق ساحلی وارد می کند. زیرساخت های زهکشی به ویژه در معرض خطر است ، که پیامدهای عمیقی برای معیشت مردم به ویژه در شهرک های غیر رسمی دارد. از آنجا که آکرا نزدیک به استوا است ، ساعات روز در طول سال تقریباً یکنواخت است. رطوبت نسبی به طور کلی زیاد است ، از 65 درصد در بعد از ظهر تا 95 درصد در شب متغیر است. جهت غالب باد در آكرا از بخش WSW به NNE است. سرعت باد معمولاً بین 8 تا 16 کیلومتر در ساعت است. وزش باد شدید با رعد و برق رخ می دهد ، که به طور کلی در جوخه های ساحل عبور می کنند.