ابروتزو | abruzzo

مشخصات شاخص

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۱٬۳۴۲٬۱۷۷ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۹
ساعت:

شرح

ابروتزو  یکی از ناحیه‌های ایتالیا است. ابروتزو با مارشه، لاتزیو، مولیز و دریای آدریاتیک مرز دارد. یک سوم آبروتزو از پارک ملی و مناطق حفاظت شده تشکیل شده‌ است.

این ناحیه سرسبزترین ناحیه ایتالیاست. دریاچه های اسکانو و بومبا نیز در این ناحیه خودنمایی میکنند و کوه گران ساسو در آن قرار دارد.

طبیعت بکر آن موجب شده 75% از جانداران اروپایی از جمله برخی گونه های نایاب حیوانات مانند عقاب طلایی،خرس قهوه‌ای مارسیکایی و گرگ آپنینی در این ناحیه زندگی کنند.

ین ناحیه ، که تفاوت بسیاری با دنیای مدرن ایتالیا دارد ، برای بسیاری از گردشگران جذاب و دیدنی است. بخصوص گردشگرانی که به دنبال مقاصد کمتر شناخته شده و کشف نشده هستند که بدون شک ایتالیا کشوریست با مقاصدی بکر و دیدنی که آبروتزو یکی از آنهاست.

جمعیت کم ، دسترسی آسان از شهر رم و داشتن فرودگاه اختصاصی ، بازدید از آبروتزو را برای گردشگران ساده تر می سازد.

سواحل

شاید سواحل آبروتزو هیچوقت به شهرت سواحل آمالفی ، سیسیلی یا ساردینیا نرسد اما جذابیت و زیبایی های خاص خودش را دارد ، سواحل شنی در کنار دریای آدریاتیک که همگی دارای پرچم آبی هستند.

اوستونا (Ostona) یکی از محبوب ترین سواحل آبروتزو ، بخصوص برای محلی ها ، است که بخاطر درختان کاج اطرافش به این نام شهرت پیدا کرده است. در جنوب منطقه نیز روستایی به نام واستو (Vasto ) وجود دارد که در گذشته یک روستای ماهیگیری بوده است ، سواحل شنی این روستا نیز بسیار پرطرفدار هستند.

دریاچه ها

این منطقه خانه ی هفت دریاچه زیبا است ، دریاچه بارئا (Barrea) یکی از این دریاچه ها است ، دریاچه ای مصنوعی که علاوه بر اینکه منظره ای زیبا دارد مناسب برای ورزش های آبی نظیر رفتینگ و قایقرانی نیز هست.

دریاچه بومبا (Bomba) نیز یک ریزورت اختصاصی برای گردشگران دارد. زیباترین دریاچه های این منطقه دریاچه های بارئا و اسکانو (Scanno) هستند که اطراف آنها را کوهها در برگرفته اند که علاوه بر زیبایی که در مناظر آن ایجاد کرده است ، آب و هوای منطقه را نیز بسیار دلنشین ساخته است.