آبیسکو

Abisko

مشخصات شاخص

کشور: سوئد
جمعیت: ۸۵
پیش شماره تلفن: ۹۸۰(۴۶)+
ساعت:

شرح

آبیسکو که با نام ساپمی یا لاپلند نیز شناخته می‌شود در واقع روستایی کوچک در کنار پارک ملی محافظت شده‌ی فوق‌العاده جالب آبسیکو در کشور سوئد است که در شهرداری کیرونا واقع شده است. برای کسانی که می‌خواهند هیجان‌انگیزترین و پرماجراترین سفر عمر خود را در یکی از عجیب‌ترین مناطق زمین تجربه کنند، قطعا سفر به لاپلند یکی از بهترین پیشنهادها برای آنان است. این پارک ملی با دشت های سبز و وسیع ، کوه های بلند و سر به فلک کشیده ، رود های پر آب و طویل ، آسمان آبی و پر ابر و رنگارنگ از شفق‌های قطبی زیبا و خانه‌ی صدها گونه جانوری و گیاهی کمیاب، تجربه‌ای بی‌نظیر برای هر گردشگری رقم خواهد زد. همراه ایلیا گشت به این منطقه پر رمز و راز سفر کنید. 

معرفی آبیسکو

پارک ملی آبیسکو در سال 1909 با هدف محافظت از طبیعت کشور سوئد به ثبت جهانی رسید و تا به امروز سازمان‌های بسیاری از آن محافظت می‌نمایند. مراکز تحقیقاتی بسیاری با موضوعات زمین‌شناسی، گیاه‌شناسی و جانورشناسی در این منطقه به فعالیت مشغول هستند. مراکز تحقیقاتی بسیاری نیز مشغول تحقیق در بوم‌شناسی و تغییراتی اقلیمی این منطقه هستند. رودها و یخچال‌های طبیعی این منطقه از منابع بسیار مهم زمین به‌شمار می‌روند. پوشش گیاهی و جانوری آن بسیار متنوع و گسترده است و زمین‌های آن عمری بسیاری طولانی داشته و از لاپلاند در نزدیکی مرز های کشور نروژ تا کوه های شمالی امتداد دارند. دریاچه‌های بسیاری نیز در این منطقه جا خوش کرده‌اند که وسیع‌ترین آن‌ها در نزدیکی شهر آبیسکو است و نیز در قسمت های شمالی و شرقی پارک هم سواحلی زیبا قرار دارد که به اقیانوس ها راه دارند. 

گردشگری

اقامت در هتل یخی، درشکه سواری با گوزن‌های شمالی، تماشای شفق‌های قطبی بر فراز لاپلند، اسنوموبیل سواری، بازدید از ایستگاه‌های تحقیقاتی بر فراز بلندی‌ها، تورهای سافاری در آسمان و دریا، پیاده‌روی و کوهنوردی از جمله کارهایی است که می‌توان در این منطقه بسیار زیبا انجام داد. 

جغرافیا

این شهر که در استان لاپلند در شهرداری کیرونا واقع شده حدود 250 کیلومتر در دایره قطب شمال قرار گرفته و مساحتی حدود 77 کیلومتر دارد. 

آب و هوا

این منطقه زمستان‌های بسیار سرد و پر برف و تابستان‌های معتدل و خنکی دارد. این‌را هم باید خاطر نشان کنیم که در اینجا شش ماه از سال شب و شش ماه از سال روز می‌باشد. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها