آبردین | Aberdeen

مشخصات شاخص

کشور: اسکاتلند
جمعیت: ۲۱۴,۶۱۰
پیش شماره تلفن: ۱۲۲۴+
ساعت:

شرح

آبردین شهری در شمال شرقی اسکاتلند است. این سومین شهر پرجمعیت اسکاتلند ، یکی از 32 منطقه شورای محلی دولت اسکاتلند است. در اواسط قرن 18 تا اواسط قرن بیستم ، ساختمان های آبردین گرانیت خاکستری به صورت محلی گنجانیده شده را در خود گنجانیده اند که به دلیل دارا بودن میکای زیاد می تواند مانند نقره درخشید. از زمان کشف نفت دریای شمال در دهه 1970 ، آبردین به عنوان پایتخت نفت خارج از ساحل اروپا شناخته شده است.

منطقه اطراف آبردین حداقل 8000 سال سکونت داشته است ،  هنگامی که دهکده های پیش از تاریخ در اطراف دهانه رودخانه های دی و دون قرار دارند. این شهر دارای یک ساحل طولانی ، شنی و آب و هوای دریایی است که دومی منجر به تابستان های سرد و زمستان های معتدل می شود. دو دانشگاه این شهر یعنی دانشگاه آبردین که در سال 1495 تأسیس شده است و دانشگاه رابرت گوردون که در سال 1992 به درجه دانشگاه اعطا شده است ، آبردین را به مرکز آموزشی شمال شرقی اسکاتلند تبدیل می کنند.

صنایع سنتی ماهیگیری ، کاغذ سازی ، کشتی سازی و منسوجات توسط صنعت نفت و بندر آبردین پیشی گرفته است. آبردین هلی پورت یکی از شلوغ ترین هلیکوپترهای تجاری جهان است و بزرگترین بندرگاه در شمال شرقی اسکاتلند است. آبردین میزبان جشنواره بین المللی جوانان آبردین ، ​​یک رویداد مهم بین المللی است که حدود 1000 شرکت با استعدادترین شرکتهای جوان هنرهای نمایشی را به خود جذب می کند.

افتخارات آبردین

در سال 2015 ، مرسر از آبردین به عنوان 57مین شهر پرمحتوا در جهان و همچنین چهارمین شهر پرمحتوا در انگلیس نام برد. در سال 2012 ، HSBC از آبردین به عنوان یك كسب و كار پیشرو و یكی از هشت “سوپر شهرها” خبر داد كه اقتصاد انگلیس را هدایت می كرد و آن را به عنوان تنها شهر اسكاتلند برای دریافت این جایزه معرفی می كرد. در سال 2018 ، آبردین بهترین مطالعه در انگلیس بود تا در مطالعه ای که توسط شرکت پرداخت کارت Paymentsense انجام شد ، تجارت خود را آغاز کرد. منطقه آبردین حداقل 8000 سال است که شاهد اسکان بشر بوده است.

تاثیر جنگ ها بر این شهر

در طول جنگهای سه پادشاهی 1644 تا 1647 ، این شهر توسط هر دو طرف غارت شد. در سال 1644 ، این ارتش پس از نبرد آبردین توسط نیروهای سلطنتی دستگیر و مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دو سال بعد توسط یك نیروی سلطنتی به فرماندهی ماركسی هانتلی مورد حمله قرار گرفت. در سال 1647 ، شیوع طاعون کبدی یک چهارم جمعیت را کشته است. در قرن 18th ، یک شهربازی جدید ساخته شد و اولین خدمات اجتماعی با Infirmary at Woolmanhill در 1742 و پناهندگی Lunatic در 1779 ظاهر شد.

کارهای گران قیمت زیرساخت منجر به ورشکستگی این شهر در سال 1817 در جریان افسردگی پس از ناپلئونی ، رکود اقتصادی بلافاصله پس از جنگ های ناپلئونی شد. اما بعدها رونق شهر بهبود یافت.

اقتصاد

اهمیت روزافزون اقتصادی آبردین و توسعه صنایع کشتی سازی و ماهیگیری منجر به احداث بندر فعلی از جمله ویکتوریا داک و موج شکن جنوبی ، و گسترش بندر شمالی شد. روشنایی خیابان گاز در سال 1824 وارد شد و در سال 1830 وقتی آب از دی به مخزنی در Union پمپاژ شد ، منبع آب پیشرفته ظاهر شد. سیستم فاضلاب زیرزمینی در سال 1865 جایگزین فاضلابهای باز شد. این شهر در سال 1891 گنجانیده شده است. اگرچه Old Aberdeen دارای تاریخ جداگانه ای است و هنوز منشور باستانی خود را در اختیار دارد ، اما دیگر به طور رسمی مستقل نیست.

در ساحل ، آبردین ساحل ماسه ای طولانی بین دو رودخانه ، دی و دون دارد که به تپه های ماسه ای بلند در شمال دون تبدیل می شود که تا فریزربورگ امتداد دارد. در جنوب دی وجود دارد صخره های صخره ای شیب دار که تنها دارای سواحل کوچک سنگریزه و زونا در ورودی های عمیق هستند. در گذشته تعدادی از حواشی گرانیتی در امتداد سواحل جنوبی گودبرداری شده است که مناظر دیدنی و صخره نوردی خوبی را ایجاد می کند.

آب و هوای آبردین

آبردین دارای آب و هوای اقیانوسی است. در این شهر دمای زمستان بسیار خنک تر از آن چیزی است که ممکن است برای مکان شمالی آن انتظار داشته باشید ، اگرچه از نظر آماری سردترین شهر انگلیس است. در طول زمستان ، به خصوص در ماه دسامبر ، طول روز بسیار کوتاه است ، به طور متوسط ​​6 ساعت و 41 دقیقه بین طلوع آفتاب و غروب خورشید در ایستگاه زمستانی است. با پیشرفت زمستان ، طول روز نسبتاً سریع رشد می کند و تا پایان ژانویه به 8 ساعت و 20 دقیقه می رسد.

در طول مدت تابستان ، روزها حدود 18 ساعت خواهد بود و 17 ساعت و 55 دقیقه بین طلوع و غروب خورشید است. درجه حرارت در این زمان از سال به طور معمول در اکثر مناطق شهری در طول روز در حدود 17.0 درجه سانتیگراد خواهد بود ، گرچه نزدیک تر 16.0 درجه سانتیگراد به طور مستقیم در ساحل ، و در حدود 18.0 تا 19.0 درجه سانتی گراد است.

دیدنی‌ها