آبشه | abeche

کشور: چاد | Chad
جمعیت: ۷۶,۴۹۲
پیش شماره تلفن: ۲۳۵+
ساعت:

شرح

آبشه | abeche

آبشه چهارمین شهر بزرگ چاد و پایتخت منطقه Ouaddaï است.که  در آن بقایای پایتخت باستان از جمله کاخ ها ، مساجد و مقبره های سلطان پیشین وجود دارد. آبشه، شهری واقع در شرق چاد ، بین وادیس چائو و سائو است. از نظر تاریخی ، این مکان پایتخت سلطان مسلمان اودادا بود که پیش از فتح فرانسه در سال 1912 بر بیشتر قسمتهای منطقه چاد تسلط داشت. بقایای پایتخت باستان شامل کاخ ، مقبره های سلاطین سابق و ویرانه های یک مسجد ، همه با یک دیوار ضخیم احاطه شده است. این شهر دارای مساجد زیادی است.ابشه  با زمینی از نوع ساوانا احاطه شده است که یک منطقه مهم برای پرورش گاو است ، اما فاصله از بازارهای مناسب مانع توسعه صنعت گاو می شود. آبشه با جاده اصلی به پایتخت یعنی شهر انجامنا و سودان در ارتباط است.

این شهر توسط اتحادیه نیروهای دموکراسی ، یک گروه شورشی که به دنبال عزل ادریس دبی ، رئیس جمهور است ، گرفته شد. غارت گسترده در طول شب اتفاق افتاد. در همان روز ، بولتین در این نزدیکی توسط گروه تجمع نیروهای دموکراتیک و یک گروه شورشی دیگر ، اسیر شد. یک روز بعد ، هر دو شهر توسط ارتش چادیان پس گرفته شدند.در 30 اکتبر 2007 ، این شهر مورد توجه بین المللی قرار گرفت که 17 داوطلب فرانسوی که برای خیریه Zoé Ark کار می کردند ، به جرم آدم ربایی کودک در آنجا دستگیر شدند.آبشه مرکزی برای ارائه کمکهای بشردوستانه برای تقریباً پناهنده دارفوریایی  240000است. که در 12 اردوگاه در شرق شهر ، در منطقه مرزی به سودان زندگی می کنند. این شهر امروز به دلیل بازارها ، مساجد ، کلیساها ، میدان ها و کاخ سلطان شناخته می شود. آبشه  دارای چندین مدرسه ، بیمارستان ، دانشگاه است و یکی از پادگان های مهم Armee Nationale du Tchad ANT است. یک فرودگاه کوچک به نام Airport ID: AE وجود دارد .که از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب پروازهای مستقیم به انجامنا دارد.

آب و هوای آبشه

آبشه گرمترین شهر بزرگ چاد است. 336 روز در سال بالاتر از 32 درجه سانتیگراد می شود. فصل بارانی آن در اواسط سال ، از ژوئن تا سپتامبر است. گرمترین ماه ها از مارس تا ژوئن است. این شهرخود را به عنوان آب و هوای نیمه خشک گرم طبقه بندی می کند. این شهر یکی از گرمترین شهرهای روی زمین است که میانگین آن در طول سال روزانه بیش از 36 درجه سانتیگراد و میانگین روزانه آن حدود 29 درجه سانتیگراد است.