شهر آبشه

abeche

مشخصات شاخص

کشور: چاد | Chad
جمعیت: ۷۶,۴۹۲
پیش شماره تلفن: ۲۳۵+
ساعت:

شرح

تاریخچه شهر آبشه

آبشه چهارمین شهر بزرگ چاد و پایتخت منطقه Ouaddaï است.که  در آن بقایای پایتخت باستان از جمله کاخ ها ، مساجد و مقبره های سلطان پیشین وجود دارد. آبشه، شهری واقع در شرق چاد ، بین وادیس چائو و سائو است. از نظر تاریخی ، این مکان پایتخت سلطان مسلمان اودادا بود که پیش از فتح فرانسه در سال 1912 بر بیشتر قسمتهای منطقه چاد تسلط داشت. بقایای پایتخت باستان شامل کاخ ، مقبره های سلاطین سابق و ویرانه های یک مسجد ، همه با یک دیوار ضخیم احاطه شده است. این شهر دارای مساجد زیادی است.

آبشه  با زمینی از نوع ساوانا احاطه شده است که یک منطقه مهم برای پرورش گاو است ، اما فاصله از بازارهای مناسب مانع توسعه صنعت گاو می شود. آبشه با جاده اصلی به پایتخت یعنی شهر انجامنا و سودان در ارتباط است.این شهر توسط اتحادیه نیروهای دموکراسی ، یک گروه شورشی که به دنبال عزل ادریس دبی ، رئیس جمهور است ، گرفته شد. غارت گسترده در طول شب اتفاق افتاد.

در همان روز ، بولتین در این نزدیکی توسط گروه تجمع نیروهای دموکراتیک و یک گروه شورشی دیگر ، اسیر شد. یک روز بعد ، هر دو شهر توسط ارتش چادیان پس گرفته شدند.در 30 اکتبر 2007 ، این شهر مورد توجه بین المللی قرار گرفت که 17 داوطلب فرانسوی که برای خیریه Zoé Ark کار می کردند ، به جرم آدم ربایی کودک در آنجا دستگیر شدند.آبشه مرکزی برای ارائه کمکهای بشردوستانه برای تقریباً پناهنده دارفوریایی  240000است. که در 12 اردوگاه در شرق شهر ، در منطقه مرزی به سودان زندگی می کنند.

این شهر امروز به دلیل بازارها ، مساجد ، کلیساها ، میدان ها و کاخ سلطان شناخته می شود. آبشه  دارای چندین مدرسه ، بیمارستان ، دانشگاه است و یکی از پادگان های مهم Armee Nationale du Tchad ANT است. یک فرودگاه کوچک به نام Airport ID: AE وجود دارد .که از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب پروازهای مستقیم به انجامنا دارد.

آب و هوای آبشه

آبشه گرمترین شهر بزرگ چاد است. 336 روز در سال بالاتر از 32 درجه سانتیگراد می شود. فصل بارانی آن در اواسط سال ، از ژوئن تا سپتامبر است. گرمترین ماه ها از مارس تا ژوئن است. این شهرخود را به عنوان آب و هوای نیمه خشک گرم طبقه بندی می کند. این شهر یکی از گرمترین شهرهای روی زمین است که میانگین آن در طول سال روزانه بیش از 36 درجه سانتیگراد و میانگین روزانه آن حدود 29 درجه سانتیگراد است.