ابوتسفورد | Abbotsford

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۷۰٬۱۹۱ نفر
پیش شماره تلفن: ۶۰۴
ساعت:

شرح

ابوتسفورد شهری است که در منطقه فریزر ولی، استان بریتیش کلمبیا و مجاورت ونکوور بزرگ و زیبای کانادا واقع شده‌ است. ابوتسفورد با جمعیتی بالغ بر  ۱۳۳٬۴۹۷ نفر در سرشماری سال ۲۰۱۱، بزرگترین شهر منطقه فریزر ولی و پنجمین شهر بزرگ بریتیش کلمبیا خارج از ونکوور محسوب شد.

مرز جنوبی منطقه شهری ابوتسفورد ، مرز ایالات متحده و کانادا است که به سوماس در ایالت واشینگتن متصل است. در کانادا، از غرب بهلنگلی، از شمال به رودخانه فریزر و ناحیه میشن و از شرق به شهر چیلیوک محدود می‌شود. اغلب محلات این شهر  از دید زیبای کوه بیکر در واشینگتن (به سمت جنوب شرقی) و کوه‌های کوست (در شمال) برخوردارند.

منطقهٔ کلان‌ شهری ابوتسفورد-میشن مطابق سرشماری ۲۰۱۱ حدود ۱۷۰٬۱۹۱ نفر جمعیت دارد که ۲۳مین منطقه بزرگ شهری به لحاظ جمعیت و با ۳۷۵٫۵۵ کیلومتر مربع (۱۴۵٫۰۰ مایل مربع) وسعت بزرگترین شهر منطقه در بریتیش کلمبیا است. 

این شهر پس از شهر های بزرگ تورنتو  و ونکوور سومین شهری است که در میان مناطق کلان‌شهری در کانادا بالاترین نسبت اقلیت‌های قومی در آن قابل مشاهده است. همچنین با توجه به گزارش اداره آمار کانادا، این شهر به عنوان سخاوتمند ترین شهر کانادا از نظر کمک‌های خیریه برای 9 سال متوالی نام گذاری شده ‌است. در این شهر دانشگاه فریزر ولی(UFV)، مرکز نمایشگاه‌های تجاری فریزر ولی (TRADEX) و فرودگاه بین‌المللی ابوتسفورد، که میزبان نمایشگاه بین‌المللی هوایی ابوتسفورد است قرار دارد.

جاذبه های ابوتسفورد

از جاذبه های این شهر می توان با دریاچه و باغ کولتوس اشاره کرد. این دریاچه یکی از مراکز تفریحی برای گردش، ماهیگیری و تفریحات آبی است.

پارک گوش طلایی یکی دیگر از جاذبه های این منطقه است. این پارک 62540  هکتار وسعت دارد و یکی از بزرگترین پارک های استان در بریتیش کلمبیا  است که در 60کیلومتری ونکوور واقع شده است. از این پارک در ساخت چندین فیلم از جمله رمبو، گرگ و میش ، دزد در المپیک و سیاره مورچه ها استفاده شده است.

در این پارک نیز امکاناتی برای شنا، قایقرانی، ماهیگیری و ورزشهای آبی وجود دارد.