آرهوس | Aarhus

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۲۷۳,۰۷۷
پیش شماره تلفن: (+۴۵) ۸
ساعت:

شرح

آرهوس | Aarhus

شهر آرهوس (Arhus) دومین شهر بزرگ دانمارک بعد از کپنهاگ و قبل از اودنسه است. همچنین این شهر، هفتمین شهر بزرگ در میان کشورهای اسکاندیناوی است. این شهر به‌ عنوان بندرگاه اصلی کشور دانمارک، در قسمت شرقی جزیره‌ی یوت لاند واقع شده است و به‌طور غیررسمی بزرگترین شهر مرکز این شبه‌جزیره به‌ شمار می‌رود. برای اطلاعات بیشتر تا انتها با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر آرهوس

همان طور که در بالا هم گفته شد، آرهوس دومین شهر بزرگ دانمارک است که در فاصله 187 کیلومتری شمال غربی کپنهاگ واقع شده است. احتمالا می دانید که دانمارک به تنهایی یکی از شادترین کشورهای جهان است اما جالب است که بدانید این شهر را شادترین شهر دانمارک می دانند که در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا هم معرفی شد. این شهر، شهری جوان است که 13% جمعیت آن را دانشجویان تشکیل می دهند.

آب و هوا

این شهر دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است. دما در فصول مختلف متنوع است. بهاری ملایم در ماه های آپریل و ماه می، تابستانی گرم از ژوئن تا آگوست، پاییز با باران و طوفان زیاد در اکتبر و سپتامبر و ماه های سرد زمستان، اغلب با یخبندان و برف گاه به گاه، از ماه دسامبر تا مارچ.

اقتصاد

اقتصاد شهر بیشتر مبتنی بر ارائه ی دانش و خدمات است که به شدت تحت تأثیر دانشگاه ارهوس و صنعت بزرگ مراقبت های بهداشتی است. بخش خدمات بر اقتصاد حاكم و در حال رشد است. همچنین تجارت و حمل و نقل همچنان بخش های مهمی هستند که از موقعیت بندری و مرکزی در شبکه ریلی بهره مند می شوند. جالب است بدانید که دفتر مرکزی شرکت وستاس (بزرگترین تولیدکننده توربین بادی جهان) در این شهر قرار دارد.

گردشگری

این شهر جاذبه‌های فراوانی از جمله موزه‌ها و خیابان‌های جذاب و دیدنی دارد.