آلبورگ | aalborg

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۱۱۵,۹۰۸
پیش شماره تلفن: ۴۵+
ساعت:

شرح

آلبورگ | aalborg

آلبورگ سومین شهر پرجمعیت دانمارک پس از کپنهاگ و آرهوس است. از طریق جاده آلبورگ 64 کیلومتر در جنوب غربی Frederikshavn ، و 118 کیلومتر در شمال از آرهوس واقع شده است. فاصله تا کپنهاگ در صورت مسافرت با جاده و استفاده نکردن از کشتی ، 412 کیلومتر است. قدمت نخستین سکونتگاهها در حدود 700 سال قبل از میلاد مسیح است. موقعیت آلبورگ در باریکترین نقطه در لیمفورد ، آن را به عنوان بندر مهمی در قرون وسطی و بعداً یک مرکز بزرگ صنعتی تبدیل کرد.

از نظر معماری ، این شهر به دلیل عمارتهای نیمه سنگین ساخته شده توسط بازرگانان مرفه شهر معروف است. کلیسای بودولفی ، اکنون کلیسای جامع ، از اواخر قرن چهاردهم میلادی قدمت دارد و قلعه آلبورگوس ، اقامتگاه سلطنتی ، در سال 1550 ساخته شده است. امروز ، آلبورگ شهری است که در حال گذار از یک منطقه صنعتی طبقه کارگر به یک جامعه دانش بنیان است. صادرکننده عمده غلات ، سیمان و ارواح ، علاقه های تجاری پر رونق آن شامل زیمنس باد قدرت ، صنایع آلبورگ و آلبورگ پورتلند است. این شرکت ها به تولید کنندگان جهانی روتورهای بادی ، دیگهای بخار دریایی و سیمان تبدیل شده اند.

جاذبه های آلبورگ

آلبورگ با داشتن تئاترها ، ارکستر سمفونیک ، شرکت اپرا ، سالن های اجرا و موزه هایی همچون موزه تاریخی آلبورگ و موزه هنرهای مدرن آلبورگ ، مرکز فرهنگی مهم است. کارناوال آلبورگ که در پایان ماه مه برگزار می شود یکی از بزرگترین جشنواره های اسکاندیناوی است که سالانه حدود 100000 نفر را به خود جلب می کند. دانشگاه بزرگ دانشگاه آلبورگ است که در سال 1974 تأسیس شد و بیش از 20،000 دانشجو دارد.

کالج دانشگاهی شمال دانمارک یکی از هفت سازمان منطقه ای جدید است در حالی که دانشکده سلطنتی کتابخانه و اطلاع رسانی آموزش عالی در کتابخانه و علوم اطلاعات را ارائه می دهد. Trænregimentet ، هنگ مرزی دانمارک برای تهیه ارتش و پرسنل پزشکی فوری ، همچنین در آلبورگ قرار دارد. بیمارستان دانشگاه آلبورگ ، بزرگترین در شمال جوتلند ، در سال 1881 تاسیس شد.

مناطق مهم این شهر

منطقه هیملرلند در جنوب هنوز تعدادی از قمرها را در خود جای داده است که زمانی منطقه وسیعی از ارتفاعات زمین را تشکیل داده اند که از فاصله 35 کیلومتری جنگل رولد در نزدیکی آردن امتداد داشتند. Rebild Hills in the Rold Forest بیش از 425 هکتار از کشور دارای سطح نورد در حدود 30 کیلومتری جنوب از آلبورگ است. گزارش شده است که لیل ویلدوزوز ، در جنوب شرقی ، بزرگترین باتلاقی است که در شمال غربی اروپا به وجود آمده است.

مرکز شهر ، قدمت قرون وسطی ، بر روی یک سری از ساحل های رس بین جریان های پیشین Vesterå و Lilleå قرار دارد ، که قبلاً به صدا در می آمد. علیرغم زهکشی مؤثر ، خیابانهای اصلی از جمله الگاده هنوز از شرق به غرب ادامه دارند در حالیکه خیابانهای جانبی از شمال به جنوب می روند. کلیسای بودولفی و خط تالار شهر قدیمی Gammeltorv ، میدان بازار قدیمی است. خیابان های اصلی خرید Algade و Bispengade است ، دومی که بین جاده جدید Vesterbro و میدان نیتورو فاصله دارد.

اوسترگاد ، زمانی که بندر قدیمی است ، به دلیل عمارتهای بازرگانان خود مورد توجه قرار گرفته است. گورستان شهر ، پارک کیلدن و موزه هنر مدرن ، کونستن ، در منطقه تجاری و اداری مدرن اطراف ایستگاه راه آهن به سمت غرب قرار دارند. فراتر از این ، هاسریس با تعدادی ویلای بزرگ و خانه های جدا شده به یک منطقه مسکونی تبدیل شده است. منطقه اصلی توسعه این شهر هم اکنون در شرق مرکز قرار دارد گرچه علاوه بر دانشگاه و مناطق جدید مسکن ، همچنان دارای بندر حمل و نقل ، اوستاونن و کارخانه سیمان است. آبشار به شمال شرقی مرکز از بندر به منطقه تفریحی با مرکز اوتزون و موزیکنز هوس تبدیل می شود.

آب و هوای آلبورگ

آلبورگ در بیشتر سال خنک است و میانگین دمای آن در حدود 20 درجه سانتیگراد و 11 درجه سانتیگراد در طول تابستان ، و میانگین دمای 3 تا 2 درجه سانتی گراد است. در سردترین ماه های ژانویه و فوریه ، به ندرت در زیر 15 درجه سانتیگراد فرو می رود. گرم ترین ماه ها به طور معمول جولای و آگوست است و میانگین دمای آن 16 درجه سانتی گراد است. اما تا ماه اکتبر دما به طور میانگین 9 درجه سانتیگراد است.

در ماه ژوئن بیشترین تعداد آفتاب در ساعت به طور میانگین 218 ساعت است که از نزدیک در ماه مه و ژوئیه دنبال می شود. بارش در حدود سال به طور مساوی توزیع شده است ، به طور میانگین 76 میلی متردر ماه اکتبر ، مرطوب ترین ماه با 14 روز بارندگی و میانگین 35 میلی متر در ماه فوریه ، به طور معمول خشک ترین ماه سال است.