آخن | Aachen

مشخصات شاخص

کشور: آلمان
جمعیت: ۲۵۷۹۳۵ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۲۴۱ / ۰۲۴۰۵ / ۰۲۴۰۷ / ۰۲۴۰۸
ساعت:

شرح

آخن | Aachen

آخن یکی از شهرهای بزرگ ایالت نوردراین-وستفالن کلن در کشور آلمان است. این شهر در سال 1890 حدود 100 هزار نفر جمعیت داشت و از آن به بعد به یکی از شهرهای بزرگ آلمان تبدیل شد. این شهر با کشورهای بلژیک و هلند همسایه است و با شهرهای ماستریخت، هیرلن و رورموند در هلند و لیژ در بلژیک هم مرز است. در آلمان نیز این شهر در کنار شهرهای  کلن ، مونشن‌گلادباخ، دویسبورگ، دوسلدورف، بن، کرفلد و لورکوزن قرار گرفته است.به این ترتیب این شهر یکی از شهرهای مرکزی اروپا محسوب می شود و حتی تاثیراتی نیز از همسایه های خود گرفته است. 

دبیرستان Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule (RWTH) از سال 2007 بعنوان بخشی از Excellence Initiative آخن کار خود را آغاز کرد و امروز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است.

جاذبه ها

کلیسای جامع آخن نیز یکی از بناهای شاهکار معماری این شهر است که در سال 1978 بعنوان اولین نهاد فرهنگی آلمان دومین در جهان به ثبت جهانی در یونسکو رسید.

این شهر یکی از شهرهای اسقف نشین یهودیان آلمان است و سالانه میزبان نشست های آنها نیز هست همچنین از نظر صنعت شیرینی پزی این شهر در آلمان جایگاه ویژه ای دارد.با توجه به اینکه این شهر از زمان تاسیس خود در زمان شارلمانی از نظر سیاسی، فرهنگی و روحانی مرکز این امپراتوری بوده بنام پدر اروپا (Father of Europe)ملقب شد و از سال 1950 سالانه جایزه جهانی شارلمانی در این شهر به شایسته ترین شخصیت های آلمان و دنیا در شهر اعطا می شود.

از دیگر قابلیت های این شهر می توان به وجود چشمه های آب گرم و اسپا اشاره کرد که در مناطق Monheimsallee و Burtscheid  وجود دارند و یکی از غنی ترین نوع های آن هستند. بر همین اساس در تبلیعات توریسم شهر گاهی اوقات در کنار اسم این شهر کلمه باد( حمام یا چشمه های آبگرم) می آید ولی در واقع به طور رسمی این شهر هیچ وقت نخواسته که این کلمه جلوی اسم آخن باشد و در واقع بادآخن (Bad Aachen ) اسم رسمی این شهر نیست.

هتل‌ها