شهر محل تولد استیون هاوکینگ در انگلیس

استیون هاوکینگ را میشناسید؟ او قطعا یکی از معروف ترین انسان های قرن حاضر بود. وی یک فیزیکدان نظری، کیهان شناس، دانشمند و نویسنده ی انگلیسی بود که در تاریخ ۸ ژانویه ی ۱۹۴۲ در شهر آکسفورد انگلیس به دنیا آمد و در تاریخ ۱۴ مارس سال ۲۰۱۸ از دنیا رفت. انگلستان، یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که مناطق جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را دربر می‌گیرد.

در توضیح پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی، باید گفت که این منطقه شامل چهار بخش است که سه بخش آن‌را کشورهای انگلستان، اسکاتلند و ولز تشکیل می‌دهند که در اروپای غربی واقع شده‌اند. بخش چهارم این مجموعه شامل ایرلند شمالی است که در جزیره ایرلند واقع شده است. انگلستان در این مجموعه بزرگترین کشور در بریتانیا است و نیز میزبان بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا یعنی لندن است.

شهر محل تولد استیون هاوکینگ

آکسفورد، محل تولد استیون هاوکینگ

از تمام خدمت های علمی و نظری جنجال برانگیز هاوکینگ که بگذریم، تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که او در کجا به دنیا آمده است؟ درست است که در ابتدای همین متن به شهر آکسفورد در انگلستان اشاره کردیم اما اکثر افراد آکسفورد را با دانشگاه معروف این شهر یکی می دانند.

در ابتدا باید این نکته را بدانید که شهر آکسفورد با لندن تنها کمی فاصله دارد. افرادی که علاقه مند به شهرهایی با تاریخ غنی دارند، نباید فرصت دیدن و گشتن این شهر را به سادگی از دست بدهند. شهر آکسفورد در منطقه جنوب شرقی انگلستان قرار گرفته و مرکز شهرستان آکسفورد شایر است.

در واقع این شهر در ۹۲ کیلیومتری لندن، ۱۱۱ کیلومتری بریستول، ۱۰۵ کیلومتری ساوت همپتون و بیرمنگام و همچنین ۴۰ کیلومتری ریدینگ قرار گرفته است. اگر بخواهیم از نظر وسعت این شهر را با دیگر شهرها و مناطق انگلستان مقایسه نماییم، این شهر به عنوان پنجاه و دومین شهر بزرگ انگلستان شناخته می شود.

شهر محل تولد استیون هاوکینگ

اما دانستن این نکته درباره ی آکسفورد خالی از لطف نیست که در میان شهرهای مهم انگلستان، آکسفورد دارای بیشترین و در عین حال سریع ترین رشد تنوع قومیتی در انگلستان است. همانطور که در ابتدا نیز گفتیم، این شهر به خاطر دارا بودن یکی از معروف ترین و سرآمدترین دانشگاه های دنیا در سرتاسر جهان معروف است. اما این شهر شاخصه های دیگری هم برای معروف و محبوب شدن در خود دارد. تا به حال سبک معماری ساختمان های آکسفورد سیتی را دیده اید؟ ساختمان های این شهر نمونه ای قابل توجه و مستند از سبک ساکسون در سال های آخر این دوره می باشند.

اما باز هم آکسفورد به همین ها محدود نمی شود. پایه های قوی صنعتی همچون ساخت موتور، آموزش، فناوری اطلاعات، مشاغل دانش بنیان و بسیاری از شاخه های علمی دیگر می باشد. دور از ذهن نیست که این شهر محل تولد استیون هاوکینگ بوده و فردی همانند استیون هاوکینگ را با توجه به شرایط علمیش به دور از هرگونه مشکل جسمانی پرورش دهد. در واقع گویی نام شهر آکسفورد همه جوره با علم و دانش گره خورده است.

شهر محل تولد استیون هاوکینگ

وجود ۴۰ دانشگاه مختلف در این شهر بی شک همچین فضایی را به وجود خواهد آورد. از فضای علمی زادگاه استیون هاوکینگز که کمی دورتر شویم، می رسیم به دیگر جاذبه های این شهر انگلیسی. در ادامه با ما همراه باشید تا معروف ترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر اکسفورد را به شما معرفی نماییم.

 

کلمه‌های کلیدی: