شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی روسیه (بخش 1)

آشنایی با شهرهای میزبان جام جهانی روسیه (بخش اول)

 

این روزها بحث جام جهانی و سفر به روسیه داغ داغ است. همانطور که می‌دانید کشور روسیه، میزبان مسابقات جام جهانی 2018 است و کشور عزیزمان ایران نیز یکی از کشورهای شرکت‌کننده در این مسابقات می‌باشد . این مسابقات در خرداد و تیر ماه 97 در روسیه برگزار می‌شود و احتمالاً افراد زیادی برای همراهی تیم ملی فوتبال کشورمان به روسیه سفر خواهند کرد. ازاین‌روی قصد داریم در این بخش شما را با شهرهای میزبان جام جهانی 2018 آشنا کنیم. در ادامه با ایلیاگشت همراه باشید.

 

اکاتینبورگ

شهر اکاتینبورگ جزو شهرهای پرجمعیت روسیه و یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 است. این شهر بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت استان سوردلوفسک روسیه است. شاید بتوان گفت اکاتینبورگ یکی از برجسته‌ترین مراکز هنری و سیاسی روسیه است. در این شهر زیبا کتابخانه‌ها و موزه‌های بسیاری به چشم می‌خورد و مردم آن سرزنده و چرهیاهو هستند. ورزشگاهی که در این شهر میزبان مسابقات خواهد بود، اکاتینبوگ آرنا نام دارد که برای انجام مسابقات بازسازی شده است.

شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی روسیه

سارانسک

شهر سارانسک یکی دیگر از شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی است که در بخش اروپایی و سردسیر روسیه واقع شده است. این شهر، مرکز جمهوری موردوویا در روسیه است. سارانسک نسبت به دیگرشهرهای میزبان مسابقات، شهر کوچکی‌ست اما ورزش در آن اهمیت ویژه‌ای دارد. فاصلۀ این شهر با مسکو (پایتخت روسیه) حدود 650 کیلومتر و جمعیت آن 400 هزار نفر است. نام ورزشگاه برگزارکنندۀ مسابقات در این شهر یوبی لینی است که طراحی بیضی شکل دارد.

شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی روسیه

مسکو

شهر مسکو پایتخت کشور روسیه و یکی از جذاب‌ترین شهرهای آن است. مسکو نیز یکی دیگر از شهرهای میزبان مسابقات است. جمعیت این شهر حدود 12 میلیون نفر بوده و یکی از جاذبه‌های توریستی روسیه به شما می‌رود، له‌طوری‌که در هر سال حدود 4 میلیون توریست را به خود جذب می‌کند. مسکو فرهنگ و تمدنی غنی و اصیل دارد و زیبایی آن چشم را مسحور می‌کند. یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری مسکو کلیسای سنت باسیل است که به نحوی نماد کشور روسییه محسوب می‌‌شود. مسکو با ورزشگاه‌های لوژینیکی و اوتکریتیه همراه جام جهانی 2018 خواهد بود.

[foogallery id=”26576″]

شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی روسیه

روستوف

روستوف یکی از مدرن‌ترین شهرهای روسیه است که حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. روستوف هم همانند مسکو یکی از قطب‌های گردشگری روسیه محسوب می‌شود. علت این امر هم موقعیت جغرافیایی خاص آن و قرار گرفتن در کنار رودخانۀ زیبای دان است. اگر قصد سفر به روسیه را دارید، بهتر است بازدید از روستوف را حتما در برنامۀ سفرتاان بگنجانید. نام ورزشگاه میزبان روستوف، لوبردن است و به اندازۀ 43 هزار نفر گنجایش دارد.

شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی روسیه

کازان

شهر کازان نیز یکی دیگر از شهرهای میزبان جام جهانی 2018. این شهر با حدود دو میلیون نفر جمعیت، هشتمین شهر پرجمعیت روسیه است. این شهر یکی از مهم‌ترین شهرهای روسیه به شمار می‌رود و فاصلۀ آن با مسکو حدود 825 کیلومتر است. کازان نیز همانند سارانسک در بخش اروپایی روسییه واقع شده  و محل تلاقی رودخانه‌های ولگا و کازانا است، به همین جهت یک جاذبۀ تفریجی به شمار می‌رود. کازان در سال 2009 به‌عنوان پایتخت تجاری روسیه شناخته شد. نام ورزشگاه میزبان مسابقات در کازان ارنا است که خود را برای میزبانی 6 بازی جام جهانی آماده کرده است. یکی از مهم‌ترین دیدارهایی که در این ورزشگاه انجام خواهد شد، بازی یک‌چهارم نهایی است.

شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی روسیه

همراهان عزیز در بخش‌های بعدی این مقاله با ادامۀ این مطلب و معرفی دیگر شهرهای میزبان مسابقات همراه شما خواهیم بود. با ما همراه باشید.

 

 

کلمه‌های کلیدی: