شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018 (بخش 2)

آشنایی با شهرهای میزبان جام جهانی (بخش دوم)

در بخش قبلی این مقاله، برخی شهرهای میزبان جام جهانی روسیه را به شما همراهان عزیز معرفی کردیم. در این بخش نیز همراه ایلیاگشت باشید تا شما را با دیگر شهرهای میزبان مسابقات آشنا کنیم.

سن‌پترزبورگ

سن‌پترزبورگ یکی دیگر از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 است. این شهر، دومین شهر مهم روسیه است که لقب ونیز شمال را به خود اختصاص داده است. این شهر از فرهنگی غنی برخوردار است، تا جایی‌که آنرا به‌عنوان پایتخت فرهنگی روسیه می‌شناسند. یکی از مهم‌ترین گالری‌های هنری جهان به نام هرمیتاژ در سن‌پترزبورگ واقع شده و جذابیت این شهر را دوچندان کرده است. بهتر است در سفر به روسیه سن‌پترزبورگ را به هیچ عنوان از دست ندهید. این شهر با ورزشگاه کرستووسکی میزبان مسابقات جام جهانی خواهد بود.

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

نیژنی نوگورود

نیژنی نوگورود، یکی از شهرهای تاریخی روسیه است که میزبان مسابقات خواهد بود. این شهر در محل تلاقی دو رود اوکا و ولگا قرار گرفته و طبیعت خوبی  در اطراف رودخانه دارد. یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری نیژنی میدانی به نام مینین و پوزارسکی است که میدان اصلی شهر محسوب می‌شود. نیژنی با استادیوم نیژنی نووگورود میزبان بازی‌های مهمی خواهد بود.

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

سامارا

سامارا شهری با کرانه‌های زیبا، یکی از شهرهای میربان مسابقات جام جهانی 2018 است. این شهر توسط رودخانۀ ولگا احاطه شده و یکی از زیباترین شهرهای روسیه است. گذشته از طبیعت زیبا، سامارا به دلیل درآمد فراوان نفتی و تولیدات صنعتی، شهری حائزاهمیت در روسیه است. این شهر نیز از فرهنگ و می‌خورد. شما عزیزان می‌توانید حدفاصل چهار بازی مرحلۀ گروهی و دو بازی حذفی که در استادیوم کوزموسو آرنای سامارا برگزار می‌شود، به گشت و گذار در سامارا بپردازید.

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

[foogallery id=”26617″]

ولگوگراد

ولگوگراد نیز یکی دیگر از شهرهای میزبان است که در جنوب کشور روسیه و در کرانۀ رودخانۀ ولگا قرار گرفته است. ولگوگراد در زمان جنگ جهانی دوم میزبان جنگی عظیم بوده است و از آن زمان نامش از استالینگراد به ولگوگراد تغییر یافته است. در این شهر تاریخی چهار بازی در مرحلۀ گروهی جام جهانی برگزار خواهد شد.

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

کالینینگراد

 کالینینگراد، شهری یبا در کرانۀ دریای بالتیک و شهری دیگر از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 است. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کالینینگراد، کلیسای بزرگ کونیسبرگ است. این کلیسا یکی از آثار تاریخی به جامانده از زمانیست که آلمانی‌ها بر کالینینگراد حکومت می‌کردند. این شهر با استادیوم کالینینگراد میزبان چهار بازی در مرحلۀ گروهی جام جهانی خواهد بود.

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

سوچی

آخرین شهر در لیست شهرهای میزبان جام جهانی 2018 سوچی است. سوچی شهری‌ست که در جنوبی‌ترین بخش روسیه واقع شده. این شهر قبلاً هم میزبان بازی‌های المپیک زمستانی 2014 بوده و به همین واسطه مقداری معروف شده است. سوچی در ساحل دریای سیاه قرار گرفته و جاذبه‌های تفریحی ساحلی در آن به چشم می‌خورد. این شهر برای اهالی روسیه بسیار محبوب است، تا آنجا که مردم روسیه برای گذراندن تعطیلاتشان به سوچی سفر می‌کنند. پس طبیعتاً می‌تواند برای گردشگران خارجی نیز یگ جاذبّ دیدنی باشد. اسن شهر محبوب با ورزشگاه المپیک میزبان مسابقات است. مسابقات این ورزشگاه در مرحله‌های گروهی، یک‌شانزدهم و یک‌جهارم نهایی برگزار خواهند شد.

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. در بخش‌های بعدی با معرفی ورزشگاه‌های جام جهانی 2018 همراه شما خواهیم بود.

کلمه‌های کلیدی: