جشن کریسمس در استانبول

کریسمس، بزرگترین تعطیلات برای مسیحیان جهان بویژه مسیحیان ترکیه می باشد. البته باید گفت تمام کشورهای پیرو تقویم میلادی این جشن را خواهند گرفت، زیرا سال نو می شود و تقویم از نو نوشته می شود.

جشن کریسمس

تعطیلات کریسمس جزو تعطیلات مهم در ترکیه، کشوری که دارای اهمیت زیادی در تاریخ مسیحیت است می باشد.

جشن کریسمس

روزهای جشن کریسمس در استانبول از 25 دسامبر شروع می گردد که تولد حضرت عیسی مسیح است. در این روزها خیلی ها به مسافرت میروند و به به اقوام خود سر میزنند ، خیلی از مردم هم از سراسر جهان به استانبول و ترکیه می آیند و در جشن های ترکی شرکت میکنند.

جشن کریسمس

در استانبول هم مانند سراسر جهان درخت کریسمس تزئین میکنند و بابا نوئل ها در شهر تردد دارند و به مردم هدیه میدهند ، این زمان فرصتی استثنایی است تا بتوانید با بابانوئل ها عکس یادگاری بگیرید. در سراسر استانبول در این ایام رستوران ها و کافه ها دارای موسیقی شاد هستند و با گرمی از شما میزبانی می کنند.  

جشن کریسمس

کلیساهای مختلف و زیادی در سراسر استانبول این روزها را مراسم دارند و شما میتوانید طی ساعات خاصی به آنجا بروید و مراسم مذهبی و جشن و سرور را از نزدیک ببینید. البته با اجازه پدر روحانی باید وارد کلیسا ها شوید.

جشن کریسمس

خب موقع این است که در کریسمس در استانبول خوش بگذرانید ، به رستوران های معروف استانبول بروید . در محله های آسیایی و اروپایی  استانبول هرچه بگردید بیشتر با رستوران های درجه یک آن آشنا میشوید . البته باید بگوییم که اکثر این کافه ها و رستورانها خوب هستند.

جشن کریسمس

پیشنهاد میکنیم در شب های کریسمس که شهر غرق در نور و صداست، سوار بر کشتی های مسافری شوید و در تنگه بسفر به حرکت درایید. زیبایی های استانبول در شب هم به مانند روز قابل تحسین است و میشود در آن عکسهای زیبایی گرفت.  

جشن کریسمس

در ایام کریسمس در ترکیه به خصوص استانبول حراج های خاصی زده میشود که بین 20 الی 70 درصد می باشد. پیشنهاد میکنیم حتما سری به فروشگاههای محلی بزنید، زیرا مردم محلی بیشتر آشنایی دارند که کجا و چه چیزی تخفیف بیشتری دارد.

جشن کریسمس

مطمنا مراکز خرید دیگری مانند مارمارا، جواهیر، الیویوم، پالادیوم و تمام اوت لیت های استانبول و همه ی مراکز و بازارهای آن مناسب خرید است ولی بیشتر با مردم محلی همگام شوید.

منبع : www.dailysabah.com

 

 

کلمه‌های کلیدی: