کریسمس چیست ؟

همه ما سالانه و در این ایام واژه کریسمس یا جشن کریسمس را زیاد میشنویم. به واقع کریسمس چیست ؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ایلیاگشت همراه باشید.

کریسمس چیست

واژه کریسمس یا نوئل در واقع جشنی است در دین و آئین مسیحیت که در آن آمده است در این روز حضرت مسیح (ع) به دنیا می آید. جالبت است بدانید هنوز هم روز دقیق تولد حضرت مسیح مورد انتقاد بسیار است.

در بین مسیحیان جهان اعضای کاتولیک روم و پروتستان در روز 25 دسامبر به جشن و پایکوبی می پردازند و سایر مسیحیان در شب 24 دسامبر جشن می گیرند.

ایام کریسمس 12 روز می باشد که با ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) در 25 ماه دسامبر شروع و تا 6 ژانویه ادامه دارد. بعضی از کشورهای این روزها را تعطیل می باشند و بعضی خیر .

خیلی از کشورها نیز را کریسمس را خیلی مهم میدانند حتی مهتر از روز به صلیب کشیده شدن حضرت مسیح و روز رستاخیز. به طور مثال آمریکا و کانادا جزو این کشورها هستند.

کریسمس چیست

با توجه به اینکه کریسمس یک عید مذهبی می باشد برای خیلی از مردم، ایام کریسمس فرصتی است برای دور هم جمع شدن اقوام و دوستان و هدیه دادن به هم. کریسمس با آیین‌های ویژه‌ای به‌طور مثال آراستن درخت کریسمس، برگزار شده و شخصیتی خیالی به نام بابانوئل در آن نقشی مهم دارد.

جزیره ای به نام کریسمس

جالب است بدانید در جنوب شرق آسیا جزیره ای نام جزیره کریسمس وجود دارد، دلیل نام گذاری این جزیره این است که یک کاپیتان انگلیسی به نام، ویلیام مینورز آن را دقیقا در روز 25 دسامبر یعنی برابر با روز کریسمس کشف نمود.نکته جالب این است که بریتانیا در سال ۱۹۵۸ وظیفه کنترل و ادارهٔ جزیره کریسمس را به استرالیا واگذار نمود و بیش از دو سوم جزیره به عنوان پارک ملی شناخته می‌شود ولی این جزیره در قاره آسیا می باشد.

زندگی در جزیره کریسمس

۷۰ % ساکنان جزیره کریسمس چینی، ۲۰ % اروپایی و ۱۰ % مالایایی است، واحد پول این جزیره دلار استرالیاست و دین غالب در این جزیره به ترتیب بودایی، مسلمان و مسیحی است. زبان سخن گفتن در این جزیره چینی و مالایی است.

کریسمس چیست

 

 

کلمه‌های کلیدی: