دیوار آدامسی بدبو ترین جاذبه گردشگری

دفن زباله آدامس در کشورهای غربی یک مشکل بسیار بزرگ محسوب می شود. بر اساس یک مطالعه انجام شده در سال 2005، هر فرد در آمریکا به طور متوسط حدود 160 تا 180 قطعه یا بهتر بگوییم حدود 800 گرم آدامس را در هر سال می جود. زباله های موجود به علاوه این آدامس ها به بیش از 250،000 تن در سال اضافه می شود.

نظافت این آدامس ها در خیابان ها ، پیاده رو ها و در و دیوار ها هزینه های سرسام آوری را میطلبد. حالا اما این زباله ها تبدیل به جاذبه های گردشگری شده است . نه تنها هزینه های نظافت و دفن ندارند بلکه گردشگران برای دیدن این جاذبه از سراسر جهان به اینجا می آین و آدامس خود را به دیوار آدامسی میچسبانند.

در این گزارش قصد داریم تا شما را با معروف ترین دیوارهای آدامسی آشنا کنیم.

کوچه آدامس بادکنکی (Bubblegum) در سان لوئیس اوبیسپو، کالیفرنیا

کوچه آدامسی واقع در مرکز شهر سان لوئیس اوبیسپو، کالیفرنیا می باشد، دیوارهای این کوچه با آدامس پوشانده شده است. جالب است بدانید قضیه دیوار های آدامسی از چند جوان دبیرستانی آغاز شد که آدامس های خود را به دیوار میچسباندند. بعد از مدتی مردم دیگر هم این دیوار را با آدامس های خود پوشاندند. مردم محلی شکایت کردند اما شکایتشان به جایی نرسید و این دیوار به جاذبه گردشگری تبدیل شد. اما این دیوار باعث بوی بدی در محل شده است.

دیوار آدامسی در سیاتل

دیوار آدامسی سیاتل درست در مرکز شهر واقع شده است . این دیوار نیز همانند دیوار کالیفرینا پوشیده از آدامس می باشد . اینجا هم جاذبه ای بسیار پربیننده شده است، ولی متاسفانه اینجا هم بوی بدی در فضا پیچیده است.

دیوار آدامسی در گرینویل

دیوار آدامسی و بد بوی دیگری در گرینویل آمریکا موجود می باشد. جالب است بدانید این دیوار توسط رانندگانی تهیه شده است که بریا خرید ساندویچ منتظر هستند . یعنی اینج دیوار یک ساندویچ فروشی است. ولی باز هم بوی بد زیاد است. شاید شهرداری ها کاری کنند تا این دیوارها برچیده شود. البته کار تکمیل این دیوار دست اقدام است و هنزو کامل نشده است.

این سه دیوار به عنوان بد بو ترین جاذبه های گردشگری ساخته دست بشر در جهان شناخته شده است.

منبع : www.amusingplanet.com

 

کلمه‌های کلیدی: