ارزان ترین شهرهای جهان برای زندگی

با ایلیاگشت همراه باشید تا با ارزان ترین شهرهای جهان آشنا شوید. هر کسی ممکن است به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت بگیرد برای ادامه ی تحصیل، برای زندگی و… فرقی ندارد در هر صورت مهاجرت پدیده ای است که منحصر به یک کشور خاص نیست و در همه جای دنیا اتفاق می افتد. گاهی هم ممکن است از آن دسته افرادی باشید که همیشه رویای زندگی کردن در یک شهر دوم را داشته اید و احساس کرده اید که با یک سفر گردشگری و توریستی چند روزه راضی نمی شوید. در هر حال ما ۶ تا از مکان ها و شهرهای ارزان جهان برای زندگی را در سال ۲۰۱۸ به شما معرفی کرده ایم.

بالی

طبق اعداد و آمار و ارقامی که در دست است، هزینه ی اجاره ی ماهیانه ی یک اقامتگاه یک اتاق خوابه در بالی ۱۵۰ دلار است. البته شاید انتظار داشتید که از این هم ارزان تر باشد ولی باید گفت که اگر بخواهید یک حساب سر انگشتی کنید می بینید که از بسیاری از شهرهای جهان ارزان تر است. در ضمن این تازه هزینه ی اقامت است، خرید لوازم خانه در این شهر هم بسیار ارزان است و علاوه بر این، هزینه ی خورد و خوراک خرید مواد غذایی هم بسیار ارزان است. بالی جزیره ای بی نهایت زیبا در اندونزی و یکی از زیباترین جزایر جهان هم هست.

ارزان ترین شهرهای جهان

مکزیکوسیتی

کشور مکزیک را می توان یکی از ارزان ترین کشورهای جهان دانست، کشوری با فرهنگ جالب که چند شهر خوب را هم در خود جا داده است. اگر دوست داشته باشید تا در شهر مکزیکوسیتی اقامت داشته باشید و در آن جا خانه ای اجازه کنید، هزینه ی ماهیانه ی آن ۶۵۰ دلار خواهد بود و اینکه این مقدار در گران ترین مناطق شهر مکزیکو است و در مناطق دیگر قیمت های بسیار پایین تر خواهد بود. هزینه ی اجاره ی ماهیانه در سن میگوئل، ماهی ۷۵۰ دلار است.

ارزان ترین شهرهای جهان

لیسبون

بیایید با هم صادق باشیم، اگر نه همه ی ما اما شاید بسیاری از ما همیشه یک شهر را به عنوان مقصد دوم در ذهنمان داشته ایم. در حال حاضر پرتغال یکی از بهترین جاهای جهان است و اصلی ترین دلیلی که برای این حرف داریم هم ارزان بودن و مقرون به صرفه بودن این کشور است مخصوصا وقتی که آن را با خیلی دیگر از کشورهای اروپایی مقایسه می کنیم مثلا جایی مثل پاریس. پایتخت پرتغال یعنی شهر لیسبون جای فوق العاده ای پر ازجاذبه های جورواجور است. طبق این اعداد و ارقام، هزینه ی اجاره ی یک اقامتگاه یک اتاق خوابه در این شهر کمتر از ۵۰۰ دلار است! اگر واقعا به زندگی در یک جای دیگر فکر می کنید، پرتغال را هم در پس زمینه ی ذهنتان داشته باشید.

ارزان ترین شهرهای جهان

مراکش

فکر می کنید سفر به مراکش و اقامت در این کشور تا چه اندازه ای می تواند هیجان انگیز باشد؟ این کشور به اندازه ای هیجان انگیز است که حسادت دیگران را برانگیزد؟ طبق آمارهایی که از مهاجران مراکش در سال ۲۰۱۶ در دست است، افرادی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده اند از هر لحاظی از زندگی در آن راضی و خوشحال هستند. اگر بخواهید در یکی از بهترین شهرهای این کشور مثل رباط اقامت کنید، هزینه ی ماهیانه ی اجاره ی یک اقامتگاه یک اتاق خوابه در آن حدود ۳۸۰ دلار خواهد بود. علاوه بر این، هزینه ی غذا و خورد و خوراک هم در این شهر پایین است و دو نفر می توانند ۳ وعده ی غذایی خوب با ۲۵ دلار داشته باشند. مراکش یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان با جذابیت های زیاد است که حتی یک سفر توریستی چند روزه به آن، می تواند دیدتان را به دنیا عوض کند.

ارزان ترین شهرهای جهان

بانکوک

تایلند، یکی از زیباترین کشورهای جهان که شهرهای و جزیره های بهشتی زیادی را در خود جا داده است، جاهای معروفی مثل پوکت، پاتایا، جزایر فی فی، بانکوک و… پایتخت این کشور یعنی بانکوک هم که از خاص ترین شهرهای دنیاست. طبق آمارها، هزینه ی اقامت در شهر بانکوک حدود ۵۰۰ دلار خواهد بود و همچنین می توانید بهترین و خوشمزه ترین غذاها را با قیمتی بسیار ارزان تهیه کنید.

ارزان ترین شهرهای جهان

کوالالامپور

مالزی از کشورهای آسیایی که از توریستی ترین کشورها دنیا هم هست و به خاطر دیدنی هایش طرفداران زیادی دارد. کیفیت زندگی در مالزی برای افرادی که بخواهند در سن بازنشستگی به آن جا بروند خوب است. زندگی در این کشور خیلی راحت می گذرد، شهرهای خوب مالزی کم نیستند با این حال کوالالامپور چیز دیگریست. مردم زندگی را در آن سخت نمی گیرند، سطح بهداشت در آن بالاست، بیشتر مردم شهر به زبان انگلیسی مسلط هستند و حتی دکترها به زبان انگلیسی حرف می زنند.

اگر بخواهید از بین کشورهای جنوب شرقی آسیا جایی به جز تایلند را انتخاب کنید پیشنهاد ما مالزی است، جایی که جدای از همه ی این ها ماجراجویی های زیادی هم می توان در آن داشت. هزینه ی اقامت در یک خانه ی ۳ اتاق خوابه با ۲ حمام و به وسعت ۲۱۹۵ فوت مربع که در فاصله ی ۵ کیلومتری از جرج تاون قرار دارد حدود ۷۰۰ دلار است.

آمار نشان داده که در سال های اخیر نرخ مهاجرت از جاهای مختلف دنیا به کوالالامپور بیشتر شده است، شهری پر انرژی که نه تنها موتور اقتصادی مالزی است بلکه یک پایتخت فرهنگی، هنری و بین المللی و جایی عالی برای خرید هم هست. بک زوج می توانند به راحتی با ماهی ۱۴۰۰ دلار در این شهر زندگی کنند و این مقدار شامل همه ی هزینه ها است.

منبع: thezoereport.com

کلمه‌های کلیدی: