رستوران های ارزان در نیویورک گران

نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا و قلب اقتصادی این کشور به حساب می‌آید. در سرشماری سال 2007، کلان‌شهر نیویورک و حومه آن حدود 20 میلیون نفر جمعیت داشته است. این شهر در دهانه رودخانه هوستون به روی اقیانوس اطلس قرار دارد و دارای 5 منطقه است که ایالت نیویورک را تشکیل می‌دهند.

به نظر می رسد در شهر نیویورک به خاطر رستوران های معروف و خوب و سرآشپزهای سرشناسی که دارد، پیدا کردن غذای ارزان کار دشواری باشد. ممکن است اینطور به نظر برسد که غذای خوب با قیمت مناسب را می توان فقط در فست فودهای زنجیره ای معروف پیدا کرد، که در واقع اینطور نیست. اما می توان در ۵ منطقه نیویورک بدون اینکه نیاز باشد پول زیادی خرج کنید، غذای خوشمزه و خوب تهیه کرد.

نانوایی نورث ساید (Northside)

نانوایی نورث ساید یک نانوایی به سبک اروپایی است که در ویلیامزبورگ بروکلین قرار دارد. این نانوایی به عنوان بهترین نانوایی اروپایی در نیویورک شناخته می شود و دارای غذای قدیمی لهستانی است. تمام خوراکی ها با دست پخت شده اند و شرکت مربوطه در حال ایجاد یک خط تولید خوراکی هایی است که به صورت ارگانیک پخته شده اند. در اینجا همه چیز از جمله باگت، شیرینی و دونات پیدا می شود، اما برای ناهار هم می توانید به اینجا سر بزنید. یک رول کلم ۲٫۵۰ دلار (کاملاً شما را سیر می کند) است. انواع غذاهای لهستانی و سوپ روز نیز در منوی ناهار وجود دارد. هزینه استفاده از بوفه نیز ۴ دلار است. بعد از ناهار می توانید یک تکه کیک بخرید و به خانه ببرید و از خوردنش لذت ببرید. در مجموع خرید از نورث ساید یک معامله شیرین است!

رستوران های ارزان در نیویورک گران

تاکو (Taqueria Izucar)

این مکان می توان «همه شما می توانید تاکو بخورید» نیز نامید. تاکوهای اینجا فقط ۱٫۲۵ دلار و داخل آن با مواد مختلفی مثل گوشت گوساله، سیرابی و سیب زمینی پر شده است. گرچه در اینجا تاکو بر روی پیشخوان سرو می شود اما یک رستوران مکزیکی داخل آن وجود دارد که جا برای نشستن دارد. قیمت های این رستوران بسیار مناسب است و غذای گیاهی هم در اینجا سرو می شود. رستوران از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب باز است. این غذاخوری که در بروکلین قرار دارد یک محل مناسب برای تهیه غذا در یک روز کاری شلوغ است و خوردن شام بعد از یک روز کاری طولانی است و خوردن سم اسنک همراه با دوستان است.

رستوران های ارزان در نیویورک گران

باغ یون نان (Yun Nan Flavour Garden)

در ادامه مقاله رستوران های ارزان در نیویورک گران ، اینجا نه تنها یک رستوران بروکلینی با غذاهای خوشمزه و ارزان است، بلکه تننها رستوران یون نان (Yuunan) در نیویورک است. در شهری که پر از رستوران چینی است، باغ یون نان یک انتخاب خوب است و غذاهای مناطق جنوبی چین را سرو می کند. این رستوران متخصص غذاهای رشته دار مثل( guoqiao mixian) است و رشته های غذاها در اینجا بصورت خانگی تهیه می شوند. فضای این غذا خوری بسیار کوچک است و قیمت های آن بسیار مناسب هستند. یک کاسه رشته در حدود ۵ دلار است که برای ۲ تا ۳ نفر کافی به نظر می رسد. معمولاً سریع سرویس می دهند، فقط یادتان باشد پول نقد همراه داشته باشید چون کارت بانکی قبول نمی کنند.

رستوران های ارزان در نیویورک گران

لاکرووانا (Lakruwana)

احتمالاً فکرش را هم نمی کنید که با قدم زدن در استاتن آیلند بتوانید غذاخوری های ارزان پیدا کنید، اما اشتباه می کنید. سوار قایق شوید و به جزیره بروید و سری به لاکرووانا بزنید که یک رستوران هنری سریلانکایی است که غذاهای مخصوص اقیانوس هند را سرو می کند. بوفه آخر هفته آنها واقعاً مناسب است و قیمت آن ۱۳٫۵۹ دلار است. ممکن در مقایسه با بعضی ازغذاهای های اینجا کمی زیاد به نظر برسد اما منوی بسیار متنوعی دارد. این رستوران غذای بیرون بر هم دارد که مناسب کسانی است اتفاقی به اینجا آمده اند. بیشتر غذاهای اصلی در حدود ۱۴ دلار است و مقدار آن بسیار زیاد است و یک غذا برای ۲ نفر کافی است و آن قدر خوشمزه هست که دلتان نمی خواهد با کسی شریک شوید.

رستوران های ارزان در نیویورک گران

غذای رحمان کویک (Rahman’s Kwik)

در شهر نیویورک به خصوص در مرکز شلوغ شهر و منطقه مالی که پر از کارمندان ادارای و توریست است چرخ های فروش غذا بسیار زیاد است که می توان از آنها یک غذای فوری تهیه کرد. گزینه های زیادی وجود دارند که انواع شیرینی و چوب شورهای مختلف می فروشند، اما بهترین چرخ ها آنهایی هستند که غذای کامل مثل فلافل همراه با مرغ سوخاری می فروشند. مجله نیویورک اخیراً رحمان کویک را به عنوان بهترین چرخ فروش غذا در کل شهر معرفی کرده است. محمد رحمان بعد از یک مدت کوتاه کار برای غذا فروشی های دیگر، شروع به فروش گوشت کبابی، ماهی و برنج برای خودش در خیابان چهل و پنجم نزدیک میدان تایمز می کند.  او دوچرخ غذا فروشی دیگر به نام های کوایک دیلایت (Quick Delight) در خیابان چهل و پنجم و غذای کویک (Kwik Gourmet) در خیابان چهل و هفتم و خیابان پارک دارد.

رستوران های ارزان در نیویورک گران

 گری پاپایا (Gray s  Papaya)

وقتی اسم آن را می شنوید احتمالاً تصور نخواهید کرد این یک غرفه فروش هات داگ باشد. یک غذاخوری قدیمی که متخصص هات داگ های ارزان قیمت برای جمعیت گرسنه است. اسم پاپایا از نام یک نوشیدنی برداشته شده است که رستوران فروخته می شود . البته نوشیدنی های مختلفی در اینجا وجود دارد. نام گری در فیلم ها، شوهای تلویزیونی، ادبیات و موسیقی آمده است و آن را تبدیل به یک شاخصه فرهنگی برای نیویورکی ها کرده است. این هات داگ فروشی از سال ۱۹۷۹ مشغول به کار است و در حال حاضر تنها شعبه آن در خیابان ۲۰۹۰ برادوی است و خبرها حاکی از این است که تا سال ۲۰۱۶ یک شعبه دیگر در مرکز شهر افتتاح کند. این رستوران ۲۴ ساعته و در تمام طول سال باز است و این یعنی می توانید یک هات داگ خوشمزه، باکیفیت و به قیمت مناسب در شهر نیویورک بخرید. هات داگ معمولی ۱٫۲۵ دلار و هات داگ ویژه آن فقط ۳٫۵۰ دلار است.

رستوران های ارزان در نیویورک گران

منبع : www.nycgo.com

کلمه‌های کلیدی: