سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

آیا تابحال با خود فکر کدید چه کسانی خلبان هستند ؟ کدام سلبریتی ها مدرک خلبانی دارند و میتوانند هواپیما ها را به پرواز دربیاورند؟ با ایلیاگشت همراه باشید تا پاسخ سوالهای خود را بیابید. اگر قصد دارید تا یک خلبان باشید، مهم نیست که چقدر مشهور هستید بلکه نیاز به ساعت ها تمرین برای دریافت مجوز پرواز با هواپیما خواهید داشت. افراد مشهور و سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی نیز دقیقا از همان روند سختگیرانه برای دریافت مجوز پرواز عبور کرده اند. اما زمانی که به چهره آن ها نگاه می کنیم، از این همه تلاش و زحمت برای دریافت چنین مجوزی بسیار خوشحال هستند. سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند چه کسانی هستند ؟

دکتر فیل | DR. PHIL

دکتر فیل مک گراو (Dr. Phil McGraw) که بینندگان عمومی تلویزیون بیشتر او را به عنوان دکتر فیل می شناسند، علاوه بر اینکه یک روانشناس واجد شرایط برای مشکلات عاطفی است، همچنین یکی از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی می باشد. دکتر فیل دارای مدرک خلبانی خصوصی و مجوز پرواز با هواپیما بوده و دارای درجه ای در زمینه پرواز ابزاری یا اینسترومنت می باشد. او یکی از معدودترین و مشهورترین افرادی است که رتبه بندی IFR را به چالش کشیده است تا بتواند در میان ابرها پرواز کند. یک خلبان اینسترومنت به طور قانونی می تواند در میان ابرها، مه، و باران پرواز کرده و توانایی های خود را گسترش دهد. این مجوز به او این امکان را می دهد تا بتواند خود را در میان آسمان به جای زمین در شرایط نامطلوب آب و هوایی نگه دارد.

سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

هریسون فورد | HARRISON FORD

هریسون فورد غیر از اینکه بازیگری بسیار موفق استریال یکی از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی بوده که بیش از ۲۰ سال است مجوز پرواز خود را دریافت کرده است. او بیش از ۵ هزار ساعت در آسمان پرواز کرده است اما پروازهای فورد بدون حادثه نبوده است. در سال ۲۰۱۵ زمانی که او با هواپیمای جنگ جهانی دوم خود در حال پرواز بود، در یک زمین گلف در نزدیکی سانتا مونیکا کالیفرنیا سقوط کرد. چند سال بعد در سال ۲۰۱۷ ستاره فیلم جنگ ستارگان، یک هواپیمای کوچک را در فرودگاه جان وین در شهرستان اورنج فرود آورد. او در هنگام فرود از روی یک بویینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز که به سمت دالاس در حرکت بود عبور کرد. هریسون فورد که از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی است عملی بسیار خطرناک را انجام داده بود اما از آنجا که آسیبی به کسی وارد نشد، انجمن حمل و نقل هوایی فدرال اقدام رسمی علیه این بازیگر نکرد.

سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

تام کروز | TOM CRUISE

در ادامه گزارش سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند میرسیم به تام کروز یکی دیگر از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی است که به عنوان خلبان جت جنگنده در فیلم پر فروش تاپ گان (Top Gun) نقش داشته است. اکنون او عشق و احساس واقعی خود را نسبت به پرواز در یک هواپیمای گلف استریم ۴ (Gulfstream IV) به نمایش گذاشته است. این گلف استریم یکی از بهترین نوع جت های شخصی بوده و ارزش آن در حدود ۳۶ میلیون دلار تخمین زده می شود. این جت با ظرفیت ۱۹ مسافر امکاناتی بی نظیر و پیشرفته ای ارائه می نماید که کمتر از آن از تام کروز انتظار نمی رود. گفته می شود که علاوه بر این تام کروز دارای مجوز پرواز با هلیکوپتر نیز بوده و مدرک خلبان آن را نیز دارد.

برد پیت | BRAD PITT

به معنی واقعی می توان گفت که برد پیت یکی از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی و همچنین یکی از خلبانان کامل می باشد. برد پیت علاوه بر داشتن مجوز پرواز با هواپیماهای معمول، او یک سوپر مارین اسپیت فایر (Supermarine Spitfire) متعلق به جنگ جهانی دوم را به قیمت ۳٫۳ میلیون دلار خریداری کرده است. علاقه و شیفتگی او به این نوع از هواپیما توسط فری (Fury) به وجود آمد. در این فیلم اکشن که در سال ۲۰۱۳ ساخته شده بود صحنه هایی از نبردهای جنگ جهانی دوم در انگلستان را به نمایش می گذاشت. برد پیت که جزء سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی است، مجوز خود را از آکادمی پرواز بولتبی (Boultbee) در آکسفورد دریافت کرده و در آنجا یاد گرفته که چگونه کنترل های منحصر به فرد اسپیت فایر را اجرا نماید.

سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

جان تراولتا | JOHN TRAVOLTA

جان تراولتا که ستاره ۷۰ ساله فیلم های مشهوری مانند گریس (Grease) و تب شنبه شب (Saturday Night Fever) می باشد، یکی از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی بوده که شرکت هواپیمایی استرالیایی کانتاس به او نشان خلبان افتخاری را نیز داده است. این بازیگر یکی از علاقه مندان به هواپیما بوده که دارای ۵ هواپیمای خصوصی با مجوز پرواز می باشند که تراولتا آن ها را روی چمن های نزدیک خانه اش پارک می کند. شاید تعجب آور باشد اما جان تراولتا تمامی هواپیماهای خود را در کنار خانه اش پارک می کند. او یکی از اولین افرادی بود که زمین های جامبول ایر (Jumbolair) را خریداری کرده و دارای دو باند فرود بوده که مستقیما به جلوب درب خانه جان تراولتا هدایت می شود.

سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

مورگان فریمن | MORGAN FREEMAN

اگرچه که مورگان فریمن به عنوان یک مکانیک به نیروی هوایی پیوست اما او تا سن ۶۵ سالگی نتوانست مجوز پرواز را دریافت نموده و در گروه سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی قرار گیرد. فریمن مالک Cessna 414 و Citation 501 می باشد. علاوه بر این ها او مجوز پرواز با جت تجاری Sino Swearingen SJ30 را داشته که مبلغ ۶٫۹ میلیون دلار برای او پرداخت کرده است. مورگان فریمن همچنین از صدای خود در صنعت بازاریابی شرکت های هواپیمایی استفاده نموده است.

بروس دیکینسون | bruce Dickinson

بروس دیکینسون پس از اینکه به عنوان خواننده اصلی گروه آیرون میدون (Iron Maiden) به موفقیت و شهرت رسید، در دهه ۱۹۹۰ آموزش های لازم برای پروازهای تفریحی را دید و بعدها به عنوان یک خلبان صنعت حمل و نقل هوایی منسوب شد. او دارای یکی از بالاترین مجوزها بوده که حداقل ۱۵۰۰ ساعت پرواز را تجربه کرده است. بر اساس گزارش سایت Pilotweb بروس دیکینسون که یکی از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی می باشد حتی می تواند به عنوان خلبان با بویینگ ۷۵۷ پرواز نماید. او در سال ۲۰۰۶ و در زمان جنگ لبنان کمک کرد تا ۲۰۰ نفر از شهروندان انگلیسی بتوانند بازگردند. پس از فروپاشی خطوط هوایی ایکس ال (XL Airways) او تعداد ۱۸۰ نفر از مسافران را از مصر بازگرداند. علاوه بر این یک گروه از خلبانان RAF را از افغانستان به کشورشان بازگرداند. همچنین دیکینسون پروازهای گروه موسیقی خود را در تورهای گروهی بر عهده داشته است.

سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

کلینت ایستوود | CLINT EASTWOOD

کلینت ایستوود تقریبا ۳۰ سال است که از جمله سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی هلیکوپتر شناخته می شود. او در یک مصاحبه تلویزیونی با عنوان ۶۰ دقیقه ای در سال ۱۹۹۷ اعلام کرد که پرواز کردن با هواپیما از جمله سرگرمی های او می باشد. او گفت که در میان آسمان شما تنها هستید و هر کدام از هواپیماها فقط یک اسم و شماره دارند. پس از اینکه او یک سانحه هوایی را در طول جنگ کره تجربه کرده است، شگفت انگیز است که همچنان به پرواز کردن علاقه دارد. بر اساس گزارشی، کلینت ایستوود زمانی که هواپیمایش سقوط کرد تنها یک افسر ۲۱ ساله بوده است. همچنین او تنها مسافر بمب افکن داگلاس ای دی (Douglas AD) بود که در زمانی که در آب و هوای نامناسب در سواحل شمالی کالیفرنیا قرار گرفت، خلبان به او گفت که قصد دارد در آب های پر از کوسه فرود اضطراری نماید.

سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

آنجلینا جولی | ANGELINA JOLIE

آنجلینا جولی برای اولین بار حس پرواز در آسمان ها را از پسر خود مادوکس (Maddox) الهام گرفت که در سن جوانی با هواپیما رو به رو شده بود. پس از چندین درس او بالاخره توانست در سال ۲۰۰۴ مجوز پرواز با هواپیما و خلبانی خصوصی خود را دریافت نموده و از آن زمان به بعد به طور منظم پرواز کرده است. آنجلینا جولی که یکی از سلبریتی‌ها با مدرک خلبانی می شود اغلب با هواپیمای کوچک توربوپراپ Cirrus SR22 که یکی از ایمن ترین هواپیماهای تک موتوره می باشد و یا Cessna 208 Grand Caravan که مالک او می باشد پراز می کند.

سلبریتی‌هایی که مدرک خلبانی دارند

منبعwww.thetravel.com

 

کلمه‌های کلیدی: