تمام تاریخ کانادا در زیر سقف موزه تاریخ کانادا

موزه تاریخ کانادا یا Musée canadien de l’histoire یک موزه ملی در کانادا است که راجع به تاریخ انسان و تمدن به ویژه تاریخ کانادا اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار می دهد. این موزه در گاتینو واقع در استان کبک و در کنار رود اتاوا است. این موزه از ۳ بخش تشکیل شده است. هدف از تاسیس این موزه جمع آوری، مطالعه و نگهداری از اشیایی است که مربوط به تاریخ زندگی انسان ها در کانادا و نشان دهنده فرهنگ آن ها می باشند. در اکتبر سال ۲۰۱۲ نام موزه رسما از موزه تاریخ تمدن کانادا به موزه تاریخ کانادا تغییر یافت تا دقت بیشتری بر روی تاریخ کانادا و مردمش باشد.

در نمایشگاه های دائمی موزه تاریخ کانادا می توان با تاریخ ۲۰۰۰۰ ساله بشر در این منطقه آشنا شد. همچنین اشیا و برنامه های مربوط به فرهنگ و تمدن کانادا از گذشته تا کنون در آن برگذار می شود. انستیتو اصلی تحقیقات درباره در موضوعات نیز در موزه قرار دارد. کامندان آن اغلب افراد متخصصی در تاریخ کانادا، باستان شناسی، قومی، و فرهنگ های محلی هستند. موزه همچنین نمایشگاه های مسافراتی را نیز برگذار می کند.

تمام تاریخ کانادا در زیر سقف موزه تاریخ کانادا

تاریخچه موزه تاریخ کانادا

این موزه در سال ۱۸۵۶ میلادی به عنوان نمایشگاهی برای سازمان زمین شناسی کانادا تاسیس شد که نه تنها مواد معدنی، بلکه نمونه های بیولوژیکی و دست سازه های تاریخی و قومی نیز جمع آوری می کرد. موزه تاریخ کانادا در مونترال تاسیس شد و در سال ۱۸۸۱ به اتاوا نقل مکان کرد. در سال ۱۹۱۰، بر اساس توصیه فرانتس بواس، ادوارد سپیر انسان شناس و زبان شناس، به عنوان اولین انسان شناس در بخش جدید انسان شناسی مؤسسه موزه مشغول به کار کرد. به زودی پس از آن، انسان شناسان Diamond Jenness و Marius Barbeau استخدام شدند. در سال ۱۹۱۰، آن را به ساختمان جدید یادبود ویکتوریا درMetcalfe خیابان در مرکز شهر اتاوا انتقال دادند.

تمام تاریخ کانادا در زیر سقف موزه تاریخ کانادا

در ادامه مقاله تمام تاریخ کانادا در زیر سقف موزه تاریخ کانادا ، گالری ملی کانادا نیز در این ساختمان نیمی از طبقه را اشغال کرده است. در سال ۱۹۶۸، موزه به موزه طبیعت و موزه انسان تقسیم شد، اما هر دو به همان حالت در ساختمان باقی ماندند. در سال ۱۹۸۲، دولت پیر ترودو اعلام کرد که موزه انسان به محل جداگانه مختص خودش در تالار منتقل خواهد شد. در آن زمان نام دقیق موزه به زبان انگلیسی Museum of Man که می توان آن را به موزه مردها نیز ترجمه کرد به همین دلیل منتقدان علیه تبعیض آمیز بودن این نام گفت و گو می کردند تا این که مسابقه انتخاب نام برای مجموعه در سال ۱۹۸۶ برگذار شد و نام موزه تاریخ تمدن کانادا برای آن انتخاب شد، مجموعه در سال ۱۹۸۹ مجددا به مکانی با تاسیساتی جدید منتقل شد.

تمام تاریخ کانادا در زیر سقف موزه تاریخ کانادا

از زمان افتتاح آن، هزینه موزه از حدود تخمین اولیه تقریبا ۸۰ میلیون دلار تا حدود ۳۴۰ میلیون دلار افزایش یافته است. علیرغم انتقادات اولیه در مورد Disneyfication در نظر گرفته شده از موزه، هزینه های عظیم آن، معماری منحصر به فرد و نمایش های ناتمام از بسیاری از مناطق (از جمله دولت محافظه کار براون ملوانی)، موزه به سرعت تبدیل به یک جاذبه توریستی شد و توسط جناح های مختلف سیاسی به عنوان نماد ملی یک جامعۀ چند فرهنگی شناخته شد. در سال ۲۰۰۵، موزه توانست ۱،۳۹۶،۰۰۰ بازدید کننده جذب کند اما تعداد گردشگران در سال ۲۰۱۰ به ۱٫۲ میلیون کاهش یافت.

تمام تاریخ کانادا در زیر سقف موزه تاریخ کانادا

نام موزه در سال ۲۰۱۳ به موزه تاریخ کانادا تغییر یافت. احزاب مخالف اعتراض می کردند که هزینه ۵۰۰۰۰۰ دلاری برای این تغییر آن هم در دوره رکود اقتصادی غیر ضروری است. به هر حال نام موزه تغییر یافت و با تغییری در سیاست ها و اهداف آن نیز همراه بود.

وبسایت: historymuseum.ca

 

کلمه‌های کلیدی: