قلعه سریال بازی تاج و تخت به فروش رفت

اگر شما هم علاقمند سریال بازی تاج و تخت هستید حتما قلعه گوسفورد را یادتان هست. حالا این قلعه زیبا در ایرلند شمالی به فروش گذاشته شده است. قلعه گوسفورد در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده، نه تنها به عنوان یک اثر تاریخی و جاذبه دیدنی در این کشور شناخته می شود، بلکه به عنوان قلمرو فرمانروایی یکی از خانواده های مشهور سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) یعنی ریورون (Riverrun) هم شهرت دارد.

نماینده املاک و مستغلات ایرلند می گوید که قلعه گوسفورد را به 6 عدد خانه لوکس تقسیم شده است که کل قلعه دارای ۱۵ اتاق خواب، ۱۰ حمام و ۱۰ اتاق پذیرایی است. نکته جالب قضیه فروش این قلعه اینجاست که قیمت این قلعه که بسیار هم معروف و لوکس هست و همگان را به یاد بازی تاج و تخت می اندازد از یک آپارتمان در شهر نیویورک ارزان تر است.

این قلعه با شکوه توسط کنت دوم گوسفورد ساخته شده است و طبیعتا یک بنای ملی است ، حالا چرا میخواهند یک آثار باستانی را فروشند، کسی خبر ندارد، اما نماینده املاک و مستغلات ایرلند می گوید : قلعه گوسفورد توسط توماس هوپر معمار انگلیسی به سبک احیای نورمن طراحی شده و کنت گوسفورد تا سال ۱۹۲۱ میلادی در آن زندگی می کرد. بعضا اینجا محل استراحت سربازان بوده و زمانی هم به زندان تبدیل شده بود.

جالب است بدانید این جا در سال 1938 تبدیل به هتلی با 150 اتاق شده بود و بسیاری هم مورد توجه گردشگران و مردم بود. ولی نگاه تیزبین کارگردان و تهیه کننده سریال بازی تاج و تخت این قلعه اسراسر آمیز و پر ماجرا را برای سکانس هایی برگزید و آن را به یکی از ماندگار ترین قلعه ها تبدیل نمود. قلعه ای که از یک سمت به جنگل و از سمت دیگر به دریا راه دارد.

منبع : thevintagenews.com

 

کلمه‌های کلیدی: