با جزیره مارگارت، بهشت بوداپست آشنا شوید

شهر بوداپست بزرگترین شهر و پایتخت کشور مجارستان است. این شهر مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان است. همه ی شهرهای بزرگ برای خودشان پارک بزرگی دارند که سرسبز و باصفا و در عین حال معروف است مثلا احتمالا بیشتر ما هاید پارک لندن و یا باغ لوکزامبورگ در پاریس را می شناسیم.

اگر در مجارستان به دنبال همچین فضای سبزی می گردید به سراغ جزیره مارگارت در رودخانه ی دانوب بروید، جزیره ای که در قرون وسطی به جزیره خرگوش معروف بود و پادشاهان برای شکار به آنجا می رفتند. امروز این جزیره با فضاهای سرسبز، باغ های گل، درختان قدیمی و یک عالمه تفریح و سرگرمی به یکی از جاذبه های گردشگری بوداپست تبدیل شده است.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

جاذبه های دیدنی جزیره مارگارت

جزیره مارگارت بوداپست ، یک جزیره بلند 2.5 کیلومتری ، 500 متر عرض ، با مساحت 238 هکتار در منطقه بوداپست مجارستان است. در اواسط دانوب در مرکزی بوداپست ، مجارستان است . این جزیره بیشتر توسط پارک های چشم انداز پوشیده شده است و یک منطقه تفریحی محبوب است. ویرانه های قرون وسطایی یادآور اهمیت آن در قرون وسطی به عنوان یک مرکز مذهبی است . این مکان در فاصله 2.5 کیلومتری ، در سال 1908 به عنوان یک پارک عمومی اعلام شد.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

بهترین زمان برای سفر به جزیره مارگارت

جزیره مارگارت در فصل بهار به خصوص در ماه های اردیبهشت و خرداد در زیباترین حالت ممکن است چون طبیعت بعد از روزهای سرد زمستان دوباره سرسبز شده است. هر چند که خیلی ها شیفته پاییز رنگارنگ این جزیره می شوند، زمانی که رنگ های جادویی و افسونگر همه ی درختان جزیره را فرا می گیرد.

بعد از حمله مغول ها پادشاه بلا (King Béla) یک کلیسا در این جزیره تاسیس کرد و قسم خورد که اگر موفق شود کشور را دوباره از مغول ها پس بگیرد دخترش مارگارت را به عنوان خادم به این کلیسا بفرستد. طولی نکشید که مغول ها مجارستان را ترک کردند و پادشاه هم برای عمل به عهد، دختر ۱۱ ساله اش مارگارت را به این کلیسا فرستاد و از آن زمان تا به حال این جزیره به نام مارگارت معروف شده است.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

در جزیره مارگارت چه کارهایی انجام دهیم؟

در ادامه مقاله با جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست آشنا شوید، معمولا مردم بوداپست عصرهای تعطیل را در این جزیره مارگارت می گذرانند و چند ساعتی را در این محل استراحت، بازی و یا پیاده روی می کنند. این جزیره پر از تفریحات هیجان انگیز و منحصربفرد است که روی دیگری از شهر بوداپست را به شما نشان می دهد:

ویرانه های مارگارت را ببینید

اگر دوست دارید تاریخ جزیره مارگارت را مرور کنید و به زمان های گذشته و قرون وسطی برگردید در میان ویرانه های قدیمی قدم بزنید. ویرانه های کلیسای فرانسیسکان (Franciscan church) فاصله ی چندانی تا استخر آب گرم ندارد، کلیسایی که از آن به جز چند دیوار چیز دیگری به جای نمانده است. کمی به سمت شمال بروید تا ویرانه های کلیسایی را ببینید که پادشاه بلا فرزندش را برای زندگی به آنجا فرستاده بود.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

سنجاب ها را از نزدیک ببینید

یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توانید در این جزیره انجام دهید پیاده روی و لذت بردن از آرامش جزیره است. در این جزیره از مرکز شهر شلوغ فاصله می گیرید و روزی آرامش بخش را می گذرانید. ممکن است وقتی بر روی یک نیمکت نشسته اید ناگهان سرو کله سنجاب ها پیدا شود شاید تعداد این سنجاب ها به فراوانی هاید پارک لندن نباشد اما مطمئنا سنجاب های قرمز این جزیره دوست داشتنی تر هستند.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

از برج آب بالا روید

این برج تماشایی در سال ۱۹۱۱ به سبک هنر نو در جزیره مارگارت ساخته شد و هدف از ساختش تامین آب  مورد نیاز ساکنان، هتل ها و رستوران ها بود. از سال ۲۰۱۲ گردشگران می توانند از این برج دیدن کنند و از آن زمان تا به حال، در آن نمایشگاه های عکاسی و هنری هم برگزار می شود پس اگر علاقمند به تماشای کارهای هنری هستید به هیچ وجه بازدید از این برج را از دست ندهید.

البته این را هم اضافه کنیم که فستیوال تابستانی بوداپست هم در همین محل برگزار می شود به غیر از این، در این برج شانس این را دارید تا از برج بالا بروید و از چشم اندازهای جزیره، شهر و تپه لذت ببرید.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

گاری سواری کنید

از آن جایی که این جزیره کوچک است خیلی ها سراسر آن را پیاده روی می کنند اما اگر همراه خودتان بچه ی کوچک و یا افراد سالمند دارید پیاده راه رفتن اصلا گزینه ی مناسبی نیست. اما نگران نباشید می توانید سوار اتوبوس های شماره ۲۶ شوید و یا ماشین کرایه کنید. البته که کرایه دوچرخه مطمئنا یکی از بهترین گزینه هاست و به راحتی می توانید در انتهای پل مارگارت آن ها را کرایه کنید. اگر به دنبال چیزی خاص و منحصر بفرد هستید سوار گاری های مخصوص جزیره شوید.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

باغ های ژاپنی و گل های رز را ببینید

درست در روبروی چشمه های آب گرم به باغ گل های رز برمی خورید، جایی خارق العاده که مخصوصا در اواخر بهار وقتی که گل ها کاملا شکفته شده اند تماشایی و جذاب است. در شمالی ترین نقطه ی جزیره یک باغ ژاپنی هست که همه  ی ویژگی هایی که در باغ های ژاپنی پیدا می شود مثل حوضچه ماهی، باغ صخره ای، درخت های کوتاه و آبشار مصنوعی را به تصویر کشیده است. این دو باغ متفاوت و دیدنی مطمئنا ارزش بازدید دارند.

جزیره مارگارت ، بهشت بوداپست

منبع: thecrowdedplanet.com

کلمه‌های کلیدی: