خانه مشهورترین نویسندگان بریتانیا را ببینید

لندن، بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر بریتانیا است و پایتخت کشور انگلستان نیز می‌باشد. این شهر را که همه جزو پرقدرت‌ترین و ثروتمندترین مراکز سیاسی دنیا می‌شناسند در واقع مقر اصلی پادشاهی متحد بریتانیا است. پیشینه تاریخی این شهر به زمان روم باستان برمی‌گردد. به احتمال بسیار زیاد اکثر شما تا حالا نوشته هایی از نویسندگان مشهور دنیا مثل چارلز دیکنز، جین آستین و… را خوانده اید و یا دست کم داستان های نوشته شده ی آنها را شنیده اید. اما تا حالا کنجکاو بوده اید تا خانه ی آنها را ببینید.

موزه ی چارلز دیکنز در لندن | THE CHARLES DICKENS MUSEUM

خانه ی نویسنده ی مشهور بریتانیایی، چارلز دیکنز، در پایین خیابان بلومزبری و در نزدیکی مسافرخانه ی لینکلن قرار گرفته است. این نویسنده ی شهیر، از سال ۱۸۳۷ تا ۲ سال بعد از آن در این خانه زندگی می کرده است و اگرچه زمان زیادی نیست اما کتاب «الیور توییست» و «نیکلاس نیکل بای» را در همین خانه نوشته است. سعی شده است تا همه ی وسایل و چیدمان خانه به همان سبک دست نخورده باقی بماند. چارلز دیکنز علاقه ی زیادی به دکوراسیون داخلی داشته است و به همین دلیل در دکور خانه ی خود از لوازم با ارزش استفاده کرده است. او عادت داشته تا به هرجایی می رود، دکور آنجا را مطابق میل خود تغییر دهد حتی اگر فقط قرار بوده یک شب در آن بماند. این خانه هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر جهت بازدید افراد باز است و ورودی آن به ازای افراد بالغ ۸ دلار و به ازای کودکان ۴ دلار است.

خانه مشهورترین نویسندگان بریتانیا

خانه ی جرج ارول در اسکاتلند

ادامه مقاله خانه مشهورترین نویسندگان بریتانیا ، در کشور اسکاتلند، جزیره ای به نام جورا قرار دارد که جرج ارول رمان ۱۹۸۴ خود را در آن نوشته است . او بعد از موفقیتی که از رمان «مزرعه ی حیوانات» در لندن بدست آورد، به این خانه کشور نقل مکان کرد تا از تقاضاهای آن دوران به دور بماند.

خانه مشهورترین نویسندگان بریتانیا

موزه ی جین آستین در همپشایر | JANE AUSTEN’S HOUSE MUSEUM

جین استین نویسنده ی کتاب به نام «غرور و تعصب»، ۲۰۰ سال پیش قلم خود را کنار گذاشت و از آن دوران، این کتاب به اندازه ای مشهور شد که چندین و چند فیلم و سریال از آن ساخته شد است و یاد و خاطره ی این نویسنده ی گرانقدر برای همیشه زنده ماند.

خانه مشهورترین نویسندگان بریتانیا

خانه ای که او در آن زندگی می کرده است، خانه ای شش اتاقه با آجرهای قرمز رنگ است که هشت سال آخر زندگی اش را در آن گذرانده و مهم ترین کارها و اثرهای او در این خانه نوشته و یا تجدید نظر شده اند. اگر چه در این خانه، وسایل شخصی زیادی از او به چشم نمی خورد اما یکی از بهترین آنها، میزی است که جین آستین روی آن، کتاب «اما» (Emma) را نوشته است. روی این میز، یک لحاف وصله پینه شده که جین روی آن کار می کرده است هنوز هم وجود دارد. بازدید از این خانه و باغی که در اطراف آن قرار دارد، زمان زیادی نمی برد. این خانه هر روز از ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر باز است و ورودی آن به ازای هر شخص بالغ ۷٫۵۰ یورو و به ازای هر کودک، ۲٫۵۰ یورو است.

کلمه‌های کلیدی: