بهترین زمان سفر به سئول

سئول پایتخت کشور کره جنوبی و بزرگ‌ترین شهر جمهوری کره است. این شهر که شانزدهمین شهر بزرگ جهان است، هر آن‌چه را که یک توریست به دنبال آن است، در خود جای داده‌است. از بناهای تاریخی و فرهنگی، رستوران‌های مدرن یا سنتی و زندگی شبانه پر جنب‌وجوش گرفته تا فروشگاه لباس مد روز و مناطق دیدنی خارج شهر و یکی از زیباترین پایتخت‌های آسیایی که آمیختگی جالبی از تاریخی غنی و ویژگی‌های مدرن حیرت‌انگیز دارد. شهر سئول در کشور کره جنوبی یک شهر چهار فصل است که تفاوت فصل ها در آن کاملا احساس می شود. هر یک از این فصل ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و می توانند برای دسته خاصی از گردشگران جذاب باشند. بسته به این که شما به دنبال کسب چه تجربه ای هستید و می خواهید در حین اقامتتان چه تجربیات جدیدی را به دست آورید باید زمان متفاوتی را انتخاب کنید.

فصل بهار در سئول

فصل بهار در شهر سئول از اواسط ماه مارس (نزدیک به همان فروردین خودمان) آغاز می شود و تا ماه جولای ادامه دارد. در این فصل هوا نسبتا معتدل است و نزدیک به ۷ روز در ماه باران می آید. در ابتدای بهار هوا سردتر است و حدود ۵ درجه سانتیگراد است اما هرچه به فصل تابستان نزدیک می شود هوا گرم تر می شود و کم کم تا میانگین دمای ۲۲ درجه افزایش می یابد. در ماه مارس گل های وحشی در سراسر شهر سئول شروع به رویش می کنند و دسترسی به مسیرهای کوهستانی کم کم قابل دسترسی می باشد. در این ماه فستیوال ماراتن بین المللی سئول نیز برگزار می شود.

اما یکی از زیباترین دیدنی های شهر و بهترین زمان سفر به سئول برای علاقه مندان به طبیعت اواسط ماه آوریل است در این ماه شکوفه های گیلاس گل می کنند و سراسر خیابان ها را در می پوشانند البته فستیوال گل های بهاری Yeouido Spring Flower بهترین مکان برای تماشای شکوفه ها است و سراسر مسیر با شکوفه های سفید و صورتی پوشانده شده است.

بهترین زمان سفر به سئول

فصل تابستان در سئول

در فصل تابستان هوای شهر سئول بسیار گرم و شرجی می شود و دوست دارید از کنار یک دستگاه تهویه مطبوع کنار دستگاه تهویه مطبوع دیگر بروید. در تابستان فصل باران های موسمی کره نیز از راه می رسد و طوفان هایی روی می دهد که ممکن است تمام طول روز را شاهد بارندگی باشید. فصل تابستان اگر چه گرم و بارانی است اما برای علاقه مندان به موسیقی بهترین زمان سفر به سئول است. در ماه جولای فستیوال های موسیقی در آخر هر هفته برگزار می گردد.در فصل تابستان میانگین دما  حدود ۲۵ درجه است و حدود ۱۰ روز در ماه باران می آید. فصل تابستان تا اواخر ماه سپتامبر ادامه دارد. اگر قصد دارید اقتصادی سفر کنید ماه فوریه می توانید بهترین زمان سفر به سئول برای شما باشد. در این فصل حراج های زیادی در مراکز خرید سئول برگزار می شود.

ماه آگوست هوا همچنان گرم است و زمان مناسبی برای گردش در سواحل و پارک های آبی خارج شهر است. در این ماه مدارس شهر سئول نیز وارد تعطیلات تابستانی می شوند بنابر این رستوران ها، مراکز خرید و مجتمع های فرهنگی حسابی شلوغ می شوند. هتل های شهر معمولا پر هستند و استفاده از استخرها تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. در این ماه نیز باران های ناگهانی و سیل آسا می آید پس همیشه چتر همراه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به سئول

فصل پاییز در سئول

فصل پاییز در ماه اکتبر آغاز شده و تا ماه دسامبر ادامه دارد. در این فصل میانگین دمای هوا از ۱۴ درجه آغاز شده و تا ۰ درجه کاهش می یابد. در پاییز به طور میانگین ۵ روز در ماه باران می آید. اما ماه اکتبر از نظر بسیاری از گردشگران بهترین زمان سفر به سئول است. در این ماه هفته مد سئول برگزار می شود و مطبوع ترین هوا را در سال دارد. کوه های کره کم کم رنگ های قرمز، زرد و نارنجی به خود می گیرند  و پارک ها بسیار دیدنی می شوند. بزرگترین جشن هالوین در قاره آسیا آخر همین ماه در سئول برپا می شود.

ماه نوامبر نیز مانند اکتبر دمای معتدل و بارش کمی دارد، در این ماه فستیوال های باشکوهی برگزار می شود. ماه دسامبر برای دوست داران فصل سرد می تواند بهترین زمان سفر به سئول باشد. اواخر ماه بارش برف آغاز می شود و کم کم شهر را تعطیل می کنند و خود را برای جشن کریسمس آماده می سازند.

بهترین زمان سفر به سئول

فصل زمستان در سئول

در حالی که بسیاری که مسافران ترجیح می دهند که از سرما دوری کنند اما برای علاقه مندان به سرما و این شرایط آب و هوایی تماشای قلعه های باستانی و دهکده هانوک که زیر حجم عظیمی از برف مدفون شده اند می تواند تجربه ای جالب و هیجان انگیز باشد. در این فصل جاذبه های دیدنی سئول حسابی خلوت هستند و می توانید بدون اتلاف وقت در شهر گردش کنید. البته برای علاقه مندی به اسکی روی یخ زمستان می تواند بهترین زمان سفر به سئول باشد.  فصل زمستان از ماه ژانویه آغاز شده و تا اوایل ماه مارس ادامه می یابد. در این فصل میانگین دما ۲ درجه پایین تر از صفر است و سه روز در سال شاهد بارندگی هستیم.

بهترین زمان سفر به سئول

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: