بهترین زمان سفر به تایلند

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌ جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌ است. زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پر جمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است. واژه «تای» در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند، به معنی «لبخند» نیز هست. این کشور با مساحت حدود ۵۱۳ هزار کیلومتر حدود ۶۴ میلیون نفر را در خود جای داده‌است.

بهترین زمان سفر به تایلند

آب و هوای کشور تایلند

تایلند دارای آب و هوای گرمسیری با سه فصل متمایز گرم و خشک، بارانی و خنک فصل گرم و خشک از ماه مارس تا ماه مه ادامه دارد در این فصل متوسط درجه حرارت ۳۴ درجه سلسیوس است و رطوبت هوا ۷۵٪ است. 

بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند چه تاریخی است ؟

همانطور که گفته شد تایلند کشور بسیار زیبایی است و هم برای سفر های کاری و هم برای سفرهای تفریحی مناسب است. اما باید اول مشخص کنید که قصد سفرتان به تایلند چیست ؟

مثلا اگر برای تفریحات دریایی میروید و یا برای ریلکس کردن میروید تاریخهای مختلفی دارد. البته که نمیشود گفت در ایامی از سال آب و هوای بدی دارد چون کشور تایلند کلا آب و هوای مناسبی دارد. اما بهترین رمان سفر به این کشور زیبا در ماههایی است که باران کمتری دارد و درجه حرارات هوا متعادل تر است یعنی از نوابر تا آوریل جیزی حدود پاییز تا تابستان ایران.

بهترین زمان سفر به تایلند

سفر به تایلند در زمستان

همانطور که میدانید در زمستان ایام ژانویه و سال نو چینی است، پس یکی از بهترین زمان ها برای سفر به تایلند است. در این روزها در تایلند مراسم های شاد و موزیکال، جشنواره های مختلف خرید و به طور کلی فقط شادی بر قرار است. پس اگر دوستدار خرید به قیمت های متناسب هستید این فرصت را از دست ندهید.

بهترین زمان سفر به تایلند

اطلاعات ضروری تایلند

زبان رسمی: تایلندی

واحد پول رسمی: بات تایلند (THB)- هر بات تایلند در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵۵۰ ریال است.

نوع برق شهری: ۲۲۰ ولت – ۵۰ هرتز

پیش شماره تایلند: ۶۶+

اختلاف ساعت با تهران: ۳:۳۰+

شماره تلفن های ضروری تایند

  • شماره پلیس: ۱۹۱
  • شماره آتش‌نشانی: ۱۹۹
  • شماره پلیس گردشگری: ۱۱۵۵
  • رزرو اتوبوس گردشگری: ۱۱۸۸
  • شماره پلیس دریایی: ۸۸۳ ۲۱۱ ۷۶(۰) ۶۶+

بهترین زمان سفر به تایلند

شهر های توریستی تایلند

بانکوک

پوکت

پاتایا

فی فی

ساموئی

کرابی

بهترین زمان سفر به تایلند

برای رزرو تورهای تایلند میتوانید از ایلیاگشت هم لیست قیمت بخواهید. مطمئنا سفر به تایلند آغازی برای جهانگردی شماست.

 

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: