بهترین غذاهای اسپانیا را میل کنید

بهترین غذاهای اسپانیا را امروز بررسی میکنیم . کشور اسپانیا که نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا است، یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب‌غربی اروپا قرار دارد. این کشور از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ قاره اروپاست. غذاهای اسپانیایی به شدت تحت تاثیر فرهنگ های غذاهایی مختلف بوده است و در طول قرن ها از رومی ها، یونانی ها و بربرها تاثیر گرفته است که تاثیر آن را هم روی نحوه ی آماده کردن غذاها و هم مواد اولیه ی آن به راحتی می توان دید. اگر برای اولین بار است که می خواهید به اسپانیا بروید، خیلی راحت می توانید ببینید که غذا به یکی از اصلی ترین بخش های روزانه ی اسپانیایی ها تبدیل شده است. اگر دارید به این کشور دوست داشتنی سفر می کنید، خوب است که غذاهای منحصر بفرد هر ناحیه از آن را بشناسید. این فهرست به شما کمک می کند تا غذاهای خوشمزه اسپانیایی را بشناسید.

Bacalao

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه اسپانیایی که در همه جای این کشور محبوب است و سرو می شود، ماهی باکالو است که در واقع ماهی کاد است ک روی آن نمک زیادی ریخته شده است و بعد هم خشک شده است. این ماهی را می توانید در مغازه ها به راحتی پیدا کنید اما اگر که دوست دارید یک نوع حرفه ای از آن را تست کنید پیشنهاد می کنیم تا در سفر به اسپانیا به یکی از رستوران ها بروید و آن را میل کنید. اسپانیایی های خیلی خوب بلدند این غذا در درست کنند.

بهترین غذاهای اسپانیا

Morcilla

این غذا در واقع از همان گوشت Jamón Ibérico گرفته می شود و آن را به صورت سوسیس در می آورند. آن ها این سوسیس را تکه تکه می کنند و با پیاز، روغن زیتون ترکیب می کنند و سرو می کنند. در بعضی از مناطق اسپانیا با این غذا سیب زمینی و بادام سرو می شود که طعم بسیار عجیبی به آن می دهد. این غذا حتما باید با نان خورده شود.

بهترین غذاهای اسپانیا

Croquetas

Jamón به اندازه ای در غذاهای اسپانیای نقش کلیدی ای بازی می کند که تقریبا در تمام بشقاب های غذاهای خوشمزه اسپانیایی می توان رد و اثری از آن پیدا کرد. یکی دیگر از غذاهایی که با Jamón درست می شود، Croquetas های کوچکی هستند که شکل و شمایلی خامه ای مانند دارند.

Croquetas ها سرخ می شوند و به عنوان نوعی تاپاس سرو می شوند. اگر همبرگر دوست ندارید می توانید به جای آن این غذا را امتحان کنید، در داخل آن از گوشت فیله ی مرغ و سبزیجات استفاده می شود با این حال این گردالی های خوشمزه اگر با Jamón  باشد، بیشتر به سنت های اسپانیایی ها شباهت دارد.

بهترین غذاهای اسپانیا

Patatas Bravas

یکی از ساده ترین خوشمزه های اسپانیایی پاتاتاس براواس است که به شکل خیلی ساده تکه های مربعی سیب زمینی ای هستند که روی آن ها سس هزار جزیره و یا سس گوجه ریخته و بعد خورده می شود. البته همین که این غذا را امتحان کنید می بینید که بر خلاف ساده بودنش، چندان قرار گرفتن آن در فهرست غذاهای خوشمزه اسپانیایی بی دلیل نبوده است.

اسپانیایی ها معمولا پاتاتاس براواس را به عنوان اسنک های میان وعده ای می خورند و اصلی ترین بخش این غذا که باعث خاص شدن مزه ی آن شده است، سس آن است. در بیشتر شهرهای اسپانیا از سس گوجه استفاده می شود که می تواند تند و یا معمولی باشد.

بهترین غذاهای اسپانیا

Albondigas

در ادامه مقاله بهترین غذاهای اسپانیا ، یکی دیگر از بشقاب های تاپاسی که تقریبا در همه جای اسپانیا می توانید آن را ببینید، آلبوندینگز نام دارد که در واقع نوعی کوفته های گوشتی است که روی آن سس گوجه ریخته می شود. می توانید این کوفته های گوشتی را ساده هم بخورید اما در این صورت طعم خوشایند سس گوجه را از دست می دهید، این کوفته ها باید با نان خورده شود تا مزه ی آن کامل شود. در این تاپاس هم از Jamón Ibérico استفاده می شود که باعث منحصربفرد شدن طعم آن می شود.

بهترین غذاهای اسپانیا

Membrillo

ممبریلو نوعی شیری بسیار خوشمزه است که از نوعی میوه به نام Quince درست می شود. Quince یک نوع میوه ی بسیار قدیمی است که در مناطق کمی از دنیا پیدا می شود. شما نمی توانید این میوه را به صورت خام بخورید حتی با اینکه بسیار خوشمزه است و اول باید آن را پخت. ممبریلو در واقع از همین میوه درست می شود که بعد داخل خمیر گذاشته می شود و بعد هم با شکر مخلوط می شود و شکل و شمایلی حجیم می گیرد.

بهترین غذاهای اسپانیا

Tombet

آخرین غذا در مقاله بهترین غذاهای اسپانیا ، جزایر مایورکا در کنار خط ساحلی اسپانیا قرار گرفته است و تا سال ۱۹۳۶ هم بخشی از کشور اسپانیا محسوب می شد. اگر چه تاریخ آن ها به تاریخ اسپانیایی ها شباهت دارد، اما غذاهای خاص خود را دارند که در طول این سال ها همچنان مخصوص به خود مایورکا باقی مانده است. یکی از معروف ترین غذاهای مایورکا تومبت نام دارد که در واقع از بادمجان ورقه ورقه شده، فلفل قرمز، سیب زمینی و سس گوجه به همراه فیله ی مرغ درست شده است. این غذا را می توانید در تمام رستوران های جزیره پیدا کنید.

بهترین غذاهای اسپانیا

منبع: travelversed.co

 

کلمه‌های کلیدی: