بهترین سوغاتی های آمستردام

با وجود اینکه آمستردام پایتخت کشور هلند محسوب می‌شود اما پارلمان و مراکز اصلی اداری این کشور در شهر لاهه استقرار یافته‌اند و آمستردام تنها از نظر اسمی پایتخت به حساب می‌آید. از آنجا که این شهر یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای دنیاست و تنوع ملیت‌های آن به بیش از صد و پنجاه می‌رسد، به همین دلیل یکی از ضد نژادپرستی‌ترین شهرهای دنیا نیز به‌شمار می‌رود. هستهٔ اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطا بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت و تبدیل به مهم‌ترین بندر تجاری اروپا شد.  جای تعجب نیست که شهری با این محبوبیت مراکز خرید خوب و محصولاتی عالی برای خرید داشته باشد. سفر به این شهر آنقدر خاطره انگیز است که معمولا گردشگران چیزهایی را به عنوان سوغاتی می خرند تا با هر بار نگاه کردن به آن ها یاد خاطرات شیرین روزهایی بیفتند که در این شهر برای آن ها اتفاق افتاده است.

پنیر هلندی

همه جهان پنیرهای آمستردام را می شناسند، در هر فروشگاهی که وارد بشوید انواع مختلف پنیرهایی را می بیند که با طعم های مختلف به فروش می رسند. رفتن به این شهر بدون امتحان کردن طعم خاص پنیرهای آن چیزی را کم دارد پس حتما آن ها را امتحان کنید. خیلی از پنیرهای معروف جهان برای اولین بار در این شهر تهیه شده اند و الان در همه جای دنیا استفاده می شوند. پنیرهای اینجا طعمی دارد که نمونه آن را در هیچ شهری از جهان نمی توانید پیدا کنید. پنیر گوادا که پنیری زرد و تقریبا سفت است برای اولین بار در جنوب هلند در شهر گودا درست شد و نام آن هم از همین شهر آمده، طعم این پنیر ملایم و گردویی است و می تواند انتخاب مناسبی برای سوغاتی باشد.

بهترین سوغاتی های آمستردام

کفش‌های چوبی هلندی

در ادامه مقاله بهترین سوغاتی های آمستردام ، کفش‌های چوبی، سوغاتی محبوب این کشور است که با ظاهر جذاب خود شما را مشتاق به خرید می کند. در قدیم مردم آمستردام هنگام کار در مزارع برای محافظت از پاهای خود از این کفش ها استفاده می کردند. بر روی این کفش ها نقش های نمادهای هلند مثل آسیاب های بادی و گل های لاله طراحی شده که جلوه خاص و ویژه به آن ها داده است. این کفش ها در سایزهای مختلف کوچک و بزرگ به فروش می رسند و می توانند سوغاتی مناسبی از سفر به این شهر باشند.

بهترین سوغاتی های آمستردام

اشتروپ وافل هلندی (Stroopwafle)

اگر دنبال سوغاتی ای از نوع خوراکی هستید استروپ وافل (وافل شربتی) خوشمزه ترین سوغاتی ای است که می توانید از این شهر تهیه کنید. استروپ وافل شیرینی ای خوشمزه و ترد با طعمی منحصر بفرد و ویژه است که برای درست کردن آن در بین دو لایه نازک وافل شربت کاراملی استفاده می شود. این وافل ها را می توانید از قنادی ها و فروشندگان خیابانی بخرید و یا به کافه ای دنج بروید و از طعم ناب آن لذت ببرید.

بهترین سوغاتی های آمستردام

ظروف سفالی دلفت هلند

ظروف سفالی و سرامیکی ای که توسط کارگاه دلفت درست می شود در همه جای کشور هلند و شهر آمستردام به عنوان سوغاتی به فروش می رسد. بر روی این سفال ها طراحی هایی به رنگ سفید و آبی وجود دارد و زیبایی منحصر بفردی را برای آن ها به وجود آورده است. نه تنها می توانید محصولات سفالی را به صورت ظرف و ظروف تهیه کنید بلکه مجسمه های کوچکی هم با این سفال ها درست می شود که می توانند برای تزئین منزل به کار روند. شهر دلفت در هلند از قرن شانزدهم تا به حال به ساختن ظروف سفالی معروف است.

بهترین سوغاتی های آمستردام

منبع :www.iamsterdam.com

کلمه‌های کلیدی: