بهترین سوغات مادرید

بهترین سوغات مادرید را امروز بررسی میکنیم. کشور اسپانیا که نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا است، یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب‌غربی اروپا قرار دارد. این کشور از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ قاره اروپاست. یکی از دغدغه های مسافرانی که به مادرید سفر می کنند بدون شک خرید سوغاتی و هدیه برای دوستان و عزیزان است. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم بهترین سوغاتی های مادرید را به شما معرفی کنیم که به بهترین شکل یادآور سفر شما به این شهر زیبای اسپانیایی هستند. اگر قصد سفر به مادرید را دارید می توانید برای خرید بهترین سوغاتی مادرید از این لیست کمک بگیرید.

شال مانیلا | Manila Shawl

شال مانیلا به روسری یا شال سه گوش بزرگی گفته می شود که اغلب جزء لباس رقص فلامنکو به حساب می آید. اما آنقدر در فرهنگ اسپانیایی جا افتاده است که خیلی از زنان در زندگی روزمره هم از این شال استفاده می کنند. در فستیوال های محلی و سنتی، زنان مادریدی شال مانیلا را با رنگ ها و طرح های زیبا و سنتی می پوشند و آن را روی شانه هایشان می اندازند. شال مانیلا از جنس ابریشم است و با طرح و نقش و نگارهای شاد به شکل گل، پرنده و …هدیه ای وزین و زیبا به حساب می آید. از آن جا که ما در کشوری مسلمان زندگی می کنیم مطمئنا یک شال زیبای اسپانیایی می تواند علاوه بر جنبه تزیینی، برای ما کاربردی هم باشد. بنابراین می توانید برای دوستان و عزیزانتان این شال های رنگارنگ و ابریشمی را بخرید و به همراه بیاورید.

بهترین سوغات مادرید

بادبزن دستی

در ادامه مقاله بهترین سوغات مادرید ، مادرید پایتخت و بزرگ ترین شهر اسپانیاست و فرهنگ اسپانیولی به زیباترین شکل در این شهر نمود دارد. یکی از مولفه های سمبلیک اسپانیایی در حقیقت بادبزن است! حتما این بادبزن های رنگارنگ را در رقص های اسپانیایی، در نمایش ها و در فستیوال های اسپانیایی دیده اید. جالب است بدانید که بادبزن بخشی از فرهنگ و سبک زندگی مردم اسپانیا و مادرید است. در شهر مادرید فروشگاه های مختلفی به فروش بادبزن مشغولند و انواع بادبزن های چوبی و سنتی و پلاستیکی را با طرح ها و نقش و نگارهای زیبا و هنری به فروش می رسانند. اگر دوست دارید یک سوغاتی نمادین از شهر مادرید برای دوستان و عزیزانتان خریداری کنید بادبزن گزینه خوبی به نظر می رسد. این بادبزن های زیبا هم برای استفاده و هم برای دکور و تزئین گزینه ای بسیار مناسب و ایده آل هستند.

بهترین سوغات مادرید

محصولات لا ویولتا | La Violeta

لا ویولتا فروشگاه شیرینی فروشی مشهوری است که درست در مرکز شهر مادرید قرار گرفته است. این فروشگاه محصولات مختلف را به فروش می رساند و تقریبا اولین مغازه ایست که خودِ مردم محلی برای خرید کادو و هدیه به آن جا مراجعه می کنند. شکلات های بنفش این فروشگاه که در جعبه ها و بسته بندی های شکیلی قرار گرفته اند من جمله بهترین سوغاتی های مادرید هستند. انواع شکلات، شیرینیآ آبنبات و .. در بسته بندی ها و قیمت های مختلف در این فروشگاه عرضه می شوند. مطمئنا اگر برای خرید سوغاتی به لا ویولتا بروید دست خالی برنمی گردید و چیزی را که دنبالش هستید حتما پیدا می کنید.

بهترین سوغات مادرید

لباس فلامنکو | Flamenco Wear

یکی از معروف ترین و بهترین سوغات مادرید لباس فلامنکو می باشد. اگر اهل موسیقی باشید حتما اسم موسیقی فلامنکو را شنیده اید. فلامنکو در واقع سبکی از آواز، موسیقی و رقص در فرهنگ اسپانیایی است که در گذر زمان تحت تاثیر فرهنگ های مختلف غرب و شرقی قرار گرفته و به شکل امروزی درآمده است. رقص فلامنکو یکی از جنبه های جذاب این فرهنگ است و همان طور که احتمالا می دانید لباس زیبای این رقص باعث زیباتر شدن آن می شود. لباس فلامنکو با رنگ های شاد و تند و دامن های پرچین می تواند یکی از بهترین سوغاتی های مادرید باشد. می توانید برای خود یا عزیزانتان یکی دو دست از این لباس ها بگیرید و در میهمانی ها یا دورهمی ها آن را بپوشید تا خاطرات سفر به اسپانیا برایتان زنده شود. کفش فلامنکو هم یکی دیگر جنبه های مهم این فرهنگ است و با پاشنه های اغلب چوبی و رنگ های زیبا سوغاتی خوبی به حساب می آید.

بهترین سوغات مادرید

سرامیک اسپانیایی

کشور اسپانیا به خاطر محصولات سرامیکی مرغوبش در سرتاسر دنیا مشهور است و شهر مادرید هم بهترین و باکیفیت ترین سرامیک ها را به مشتریان ارائه می کند. به همین دلیل، یکی از بهترین سوغاتی های مادرید بدون شک می توانید چند قطعه ظرف و ظروف سرامیکی باشد. در سطح شهر مادرید فروشگاه های مختلفی سرامیک های اسپانیایی را می فروشند که از جمله معروف ترین آن ها می توان به سرامیکا کانتارو (Ceramica Cantaro) و آنتیگوآ کاسا تالاورا (Antigua Casa Talavera) اشاره کرد که درست پشت خیابان توریستی گران ویا قرار گرفته اند. در این دو فروشگاه می توانید انواع محصولات سرامیکی، از کوزه و بشقاب گرفته تا گلدان های تزیینی و فنجان و …را پیدا کنید و بهترین آن ها را به عنوان سوغات همراه بیاورید.

بهترین سوغات مادرید

تیشرت فوتبالی

اگر اهل فوتبال و ورزش باشید حتما می دانید که اسپانیا در عرصه فوتبال یکی از مطرح ترین کشورهای جهان است. در شهر مادرید هم دو تیم مشهور و معتبر دنیا به اسم های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید حضور دارند. در سرتاسر شهر مادرید فروشگاه های رسمی این تیم ها وجود دارند که لباس این تیم ها و وسایل دیگر مثل توپ فوتبال، وسایل ورزشی و … را می فروشند. با این حساب، از جمله بهترین سوغاتی های مادرید می تواند خرید چند دست تیشرت این دو تیم فوتبال باشد. اگر از عزیزان یا دوستانتان اهل فوتبال و طرفدار یکی از این دو تیم هستند مطمئنا از چنین هدیه ای بسیار خوشحال خواهند شد.

بهترین سوغات مادرید

 

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: