معرفی بهترین رستوران های دریایی استانبول

به نظر زمان آن رسیده که غذاهای دریایی استانبول،شهری زیبا و پرنشاط بر کناره تنگه بسفر، را تست کنید. غذاهای دریایی را باید در استانبول میل کنید که صید ماهی تازه در آنجا رواج دارد. در این پست قصد داریم تا شما را با بهترین رستوران های دریایی استانبول آشنا سازیم تا بتوانید در سفرهای آتی خود به این شهر از آن استفاده کنید. رستوران های کوچک و بزرگ بسیاری هستند که غذای دریایی سرو میکنند اما ایلیاگشت رستوران های دریایی استانبول را به شما معرفی می کند.

رستوران سور بالیک-Sur Balık Arnavutköy

این رستوران در ساحل تنگه زیبای بسفر واقع شده است و انواع غذای دریایی را ارائه می دهد. از تراس این رستوران می توانید نمای بسیار زیبایی را از این تنگه فوق العاده مشاهده نمائید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما صندلی طبقه بالا را بگیرید. رستوران سور بالیک هفت روز هفته از غذای ظهر تا نیمه شب باز است و شما قبل از مراجعه باید حتما میز رزرو کنید. 

بهترین رستورانهای دریایی استانبول

رستوران راملی حصاری-Rumelihisarı İskele

معنی اسم این رستوران می شود رستوران بین دو قلعه و همان نام پل دوم بسفر می باشد. این رستوران هم نمای زیبا به تنگه دارد و شما می توانید هنگام خوردن غذای دریایی عکس های یادگاری زیادی بگیرید. رستوران از سال 1992 از شروع به فعالیت کرده و انواع غذاهای دریایی را در اختیار مشتریان قرار میدهد و از حیث بین شهروندان استانبول بسیار مشهور است. این رستوران هم غذای دریایی سنتی و هم غذای دریایی مدرن ارائه میدهد. درب رستوران راملی حصاری در ساعت 12:00 باز می شود و تا نیمه شب خدمات رسانی ادامه دارد . برای رفتن به این رستوران هم رزرو میز نیاز است.

بهترین رستورانهای دریایی استانبول

رستوران بالیک چی قهرمان-Balıkçı Kahraman

این رستوران پس از نام مالک آن، اسمش را از نام دریای سیاه گرفته است. همانطور که می توانید حدس بزنید، این رستوران یک محیط خانوادگی است. غذای دریایی از اواخر دهه 90 میلادی به منوی این رستوران اضافه شد و بسیار مورد علاقه کسانی بود که به غذای دریایی علاقه خاص دارند، میشود گفت اینجا پاتوق خوش سلیقه هاست.

این رستوران به دلیل دکور خاص و غذاهای خوش طعم خود مورد استقبال سیاسیون ، هنرمندان، خوانندگان و سایر افراد مشهور ترکیه می باشد. فقط نکته ای دارد که این است که کمی از مرکز شهر دور است و اگر شما هتلی در مرکز شهر استانبول رزرو نموده اید حتما برای وعده ناهار به اینجا بیایید، البته با رزرو قبلی. ساعت کار رستوران بالیک چی قهرمان همه روزه از ساعت 12:30 تا نیمه شب میباشد.

بهترین رستورانهای دریایی استانبول

رستوران ببک بالیک چی-Bebek Balıkçısı

علاوه بر ارائه سلیقه های متمایز و خدمات متمایز، این رستوران دارای فضای اسطوره ای با تصاویر رنسانس بر روی دیوارهای خود است. این رستوران در نزدیکی دریا در ببک، یکی از خیالی ترین منطقه های بوسفوروس است، این رستوران نیز یکی از برترین رستوران های دریایی استانبول می باشد. این رستوران میزبان نخبگان بین المللی است همانند الیور استون، وزیر امور خارجه آلمان، فیشر، ال گور، جان کلود ون دیم، کاتارین دونو، جرارد دیپاردیو و پادشاه بحرین است. پس شما جای پای بزرگان خواهید گذاشت.

برخی از غذاهای رستوران عبارتند از غذاهای سرد سالاد بادمجان با سس ملاسیا، سالاد جعفری، ریشه اوستایی بوستان و سالاد اسفناج. غذاهای معروف داغ آنها کالاماری، توپ ماهی،  ماهی شکم پر. پیشنهاد میکنیم حتما به این رستوران سری بزنید. هفت روز هفته از ساعت 11 صبح الی 1 نیمه شب باز می باشد.

کلمه‌های کلیدی: