بهترین رستوران های قدیمی مسکو

بهترین رستوران های قدیمی مسکو مطلب امروز ایلیاگشت است . پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت كشور روسیه، شهر مسکو است که با بیش از ۱۳ میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت جهان است. این شهر یکی از مهمترین مراکز سیاسی،  اقتصادی، مذهبی، آموزشی، تاریخی، مالی و ترابری کشور روسیه و قاره اروپا است. جاذبه های دیدنی این شهر و همچنین تاریخ کهنی که دارا می باشد همگی از جمله دلایلی هستند تا این شهر برای سفر گزینه ی مناسبی به شمار بیاید. با توجه به این که بهترین زمان سفر به روسیه فصل تابستان است و تورهای متنوعی برای این مقصد جذاب وجود.

بهترین رستوران های قدیمی مسکو

با توجه به تغییراتی که در صنعت شکم گردی کشورها به وجود آمده، ماندن و معروف شدن رستوران های قدیمی و سنتی کمی سخت است، اما در شهر مسکو رستوران هایی هنوز وجود دارد که می توانید با سرو غذا در آن ها حس و حالی که مردم در صد سال پیش داشته اند را تجربه کنید. رستوران های قدیمی مسکو، از رستوران‌های روسی گرفته تا کافه ‌های اُزبکی در هر گوشه از شهر مسکو، شاید ده ها یا حتی قرن ‌ها است که در میان مردم شهرت دارد.

رستوران قدیمی پراگا

در قلب تاریخی شهر مسکو یکی دیگر از رستوران های قدیمی مسکو به نام رستوران پراگا قرار دارد که قدمت آن به ۱۵۰ سال پیش بر می گردد. پراگا به دلیل سرو غذاهای روسی و اروپایی به همراه غذا شهرت بالایی دارد و امروزه هم محبوبیت این رستوران بیشتر از گذشته شده است. منوی غذای این رستوران شامل غذاهای ترکیبی از کشورهای روسی، اروپایی، ژاپنی و برزیلی است که در ۱۰ سال مجزا برای مهمانان سرو می شوند. اگر علاقه ای به تاریخ کشور روسیه دارید حتما سری به این سالن غذاخوری بزنید. تعدادی از غذاهای قدیمی روسی را می توانید در محیط صمیمی این رستوران نیز امتحان کنید. لازم به ذکر است که بگوییم یک شیرینی فروشی بزرگ هم در طبقه ی همکف رستوران قرار دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

بهترین رستوران های قدیمی مسکو

رستوران ازبکستان

از دیگر رستوران های قدیمی مسکو که ارزش رفتن دارد، ازبکستان است. این سالن غذاخوری در قلب شهر مسکو قرار دارد و سال تاسیس آن به ۱۹۵۱ برمی گردد. نزدیک به ۲۰ سال پیش گروه نوویکوف این رستوران خریدند و با ایجاد تغییراتی اساسی، آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین گزینه های انتخاب مردم شهر و گردشگران مسکو نمودند. غذاهای خوشمزه‌ی منوی رستوران زیر نظر سرآشپز لبنانی، ایهات ابو سعید (Ihat Abu Said) طبخ و سرو می‌شوند. این سرآشپز به دلیل سبک فوق العاده و بی نظیر آشپزی شهرت دارد که الهام گرفته از سنت ‌های اُزبکی، لبنانی و مدیترانه ‌ای است.

بهترین رستوران های قدیمی مسکو

رستوران سی دی ال

در ادامه مقاله بهترین رستوران های قدیمی مسکو ، در یکی دیگر از بخش های تاریخی شهر مسکو در روسیه، رستورانی به نام سی دی ال وجود دارد که سال تاسیس آن به ۱۹۳۰ بر می گردد. این رستوران یک کافه کوچک در نزدیکی ساختمان ادبیات مرکزی است و محل کار بسیار شعرا و نویسندگان روسی هم نیز محسوب می شد. علاوه بر این موارد دفاتر اداری تعدادی از انتشارات مهم شهر مسکو هم در همین ساختمان سی دی ال قرار داشت. در حال حاضر این مجموعه غذاخوری دو سالن مجزا دارد، یکی برای عموم مردم و دیگری برای اعضای باشگاه مشتریان مرتبط با ادبیات روسی می باشد. اگر دوست دارید در این ساختمان تاریخی، در فضایی خصوصی غذاهای سنتی روسی را امتحان کنید، سالن اعضا حتما به شما پیشنهاد می‌شود.

بهترین رستوران های قدیمی مسکو

رستوران ژیگولی

در شهر مسکو رستورانی به بنام ژیگولی وجود دارد که در منطقه آربات واقع شده و از رستوران های قدیمی مسکو به شمار می آید. این مجموعه در سال ۱۹۶۰ تاسیس شده و در آن غذاهای روسی و قفقازی با قیمت بسیار مناسبی سرو می شد. فضای داخلی این رستوران کاملا شبیه به گذشته است و هیچ دستی در آن برده نشده است.

بهترین رستوران های قدیمی مسکو

رستوران قدیمی یار

یکی از رستوران های قدیمی مسکو که بسیار هم محبوب است، یار نام دارد؛ درب های رستوران یار در سال ۱۸۲۶ بر روی عموم مردم گشوده شد. در آن دوران افراد معروف و برجسته ی روسیه مانند شعرا، بازیگران و نویسندگان در این رستوران غذا می خوردند، دیگر هنرمندان این شهر هم عصرهای جمعه در این رستوران به شنیدن موسیقی و گفت و گو با دوستان خود می پرداختند و به عبارتی می توان گفت پاتوق افراد مشهور و هنرمندان آن زمان بوده است. منوی این رستوران پس از گذشت سال ها همچنان بدون تغییر باقی مانده و مطابق با آنچه در سایت های معروف مطرح شده حتما ماهی کبابی به همراه سیب زمینی و پیاز را امتحان کنید.

بهترین رستوران های قدیمی مسکو

رستوران قدیمی سیرنا

اولین رستوران یکی از معروف ترین رستوران داران معروف روس سیرنا نام دارد که نزدیک به ۲۵ سال است در شهر مسکو غذاهای دریایی روسی را سرو می کند. فضای گرم و صمیمانه ی این رستوران یکی از ویژگی های برتری است که دارا می باشد.

بهترین رستوران های قدیمی مسکو

منبع: www.theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: