بهترین غذاهای لندن

لندن، بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر بریتانیا است و پایتخت کشور انگلستان نیز می‌باشد. این شهر را که همه جزو پرقدرت‌ترین و ثروتمندترین مراکز سیاسی دنیا می‌شناسند در واقع مقر اصلی پادشاهی متحد بریتانیا است. پیشینه تاریخی این شهر به زمان روم باستان برمی‌گردد. رومیان پس از کشف این سرزمین آن‌را لاندینیوم نام نهادند. لندن از لحاظ معروف بودن در غذا زیاد شهره نیست اما برخی از غذاهای لندن هستند که توانسته اند شهرتی جهانی پیدا کنند و در سرتاسر جهان محبوبیت پیدا کنند. فیش اند چیپس، رست بیف و … از جمله غذاهای لندن هستند که طرفداران زیادی دارند. در این مطلب قصد داریم معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای لندن را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به لندن و انگلیس را دارید توصیه می کنیم حتما این غذاها را در طول سفرتان امتحان کنید.

فیش اند چیپس | Fish And Chips

یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای لندن و انگلیس بدون شک چیپس و ماهی است که بیشتر با اسم انگلیسی اش یعنی فیش اند چیپس هم شناخته می شود. در روش سنتی این این غذا با ماهی کاد تهیه می شود هرچند می توان آن را با بسیاری از ماهی های دیگر هم درست کرد. ماهی کاملا سرخ می شود و همراه با سیب زمینی سرخ کرده سرو می شود. اگر در سفر به لندن به یک رستوران بروید و فیش اند چیپس سفارش بدهید احتمالا در کنارش نخودفرنگی آبپز یا پوره شده و پیاز کاراملی شده هم می آورند. انگلیسی ها عاشق فیش اند چیپس هستند و به دلیل این که این غذا خیلی سریع و راحت آماده می شود به عنوان یک غذای سریع و خوشمزه آن را نوش جان می کنند.

بهترین غذاهای لندن

پای و پوره سیب زمینی | Pie And Mash

یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای لندن پای و پوره سیب زمینی است که همیشه با هم سرو می شوند و به نام پای اند مَش هم شناخته می شوند. در قدیم پای را با گوشت مارماهی درست می کردند که البته امروز با گوشت گاو جایگزین شده است. هرچند هنوز هم در رستوران های محلی و قدیمی می توان پای با گوشت مارماهی را هم پیدا کرد. پوره سیب زمینی جایگاه ویژه و مهمی در غذاهای لندن و انگلیس دارد و در کنار اکثر غذاها پوره هم وجود دارد. بنابراین تقریبا در رستوران های لندن تقریبا هر غذایی که سفارش بدهید کنارش کمی پوره سیب زمینی هم وجود دارد. در رستوران های لندن، پای را هم اغلب همراه با پوره سیب زمینی و گاهی نخود فرنگی سرو می کنند که ترکیبی هوس برانگیز و خوشمزه است.

بهترین غذاهای لندن

صبحانه انگلیسی | English Breakfast

حتی اگر نام هیچ یک از غذاهای لندن و انگلیس را هم نشنیده باشید احتمالا با صبحانه انگلیسی آشنا هستید. این نام حتی در منوهای کافه ها و رستوران های خودمان هم وارد شده و به عنوان یک وعده صبحانه خوشمزه و دلچسب جای خود را باز کرده است. صبحانه انگلیسی مثل صبحانه ترکی شامل یک سینی صبحانه است و از ترکیبات مختلفی تشکیل می شود. صبحانه انگلیسی سنتی و کلاسیک شامل تخم مرغ نیمرو شده، بیکن، سوسیس، خوراک لوبیا، گاهی پوره سیب زمینی، قارچ و نان سوخاری است. صبحانه انگلیسی همراه با یک فنجان چای یا قهوه کامل ترین صبحانه ای است که می توانید در سفر به لندن سفارش بدهید. البته گاهی در کنار صبحانه انگلیسی آب پرتقال تازه و طبیعی هم سرو می شود که بسیار مطبوع و دلچسب است.

بهترین غذاهای لندن

رست بیف | Roast Beef

یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای لندن غذایی است که شهرتی جهانی پیدا کرده است: رست بیف! در حقیقت رست بیف ناهار سنتی روزهای یکشنبه است و از قدیم در این روز سرو می شده است. برش های نازکی از گوشت کبابی را همراه با سبزیجات مختلف مثل هویج، نخود فرنگی و کلم سرو می کنند. سیب زمینی و پودینگ یورکشایر که در ادامه معرفی می کنیم هم اغلب همراه با رست بیف سرو می شوند. رست بیف اگرچه در کشورهای دیگر مثل آمریکا، کانادا، ایرلند و نیوزلند و استرالیا هم تهیه می شود اما غذای ملی انگلیس به حساب می آید و ریشه در تاریخ و فرهنگ مردم انگلیس دارد.

بهترین غذاهای لندن

پودینگ یورکشایر | Yorkshire Pudding

وقتی عکس پودینگ یورکشایر را می بینید فکر می کنید یک دسر ساده است، اما این طور نیست! پودینگ یورکشایر یکی  از خوشمزه ترین غذاهای لندن است و به عنوان غذای اصلی سرو می شود. این پودینگ از ترکیب آرد، شیر و تخم مرغ تهیه می شود و اگر قرار باشد به عنوان ناهار و وعده اصلی سرو بشود داخلش را با انواع سبزیجات پر می کنند.

بهترین غذاهای لندن

چای خامه | Cream Tea

یکی دیگر از غذاهای لندن که به شما معرفی می کنیم در حقیقت یک عصرانه محبوب و مشهور انگلیسی است. انگلیسی ها عاشق چای و برگزاری میهمانی های عصرانه هستند و چای خامه یا چای کِرِم همه آن چیزی است که دوست دارید همراه با چای نوش جان کنید. یک فنجان چای خوش عطر و دم کشیده همراه با کلوچه، مربا، خامه، ساندویچ های کوچک و حتی خیار و … عصرانه ای کاملا انگلیسی را تشکیل می دهند. پیشنهاد می کنیم در سفر به لندن اگر به کافه رفتید چای خامه سفارش بدهید و از ترکیب شیرینی ها و کلوچه های تازه و خوشمزه همراه با یک فنجان چای انگلیسی لذت ببرید.

بهترین غذاهای لندن

پای چوپان | Shepherd’s Pie

یکی دیگر از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای لندن و انگلیس پای چوپان یا پای شپرد است. این پای گاهی پای کاتیج هم نامیده می شود که در حقیقت همین ترکیبات را دارد. این پای مشهور به صورت های مختلفی تهیه می شود و هر رستوران ممکن است آن را کمی متفاوت درست کند. با این حال به طور سنتی پای چوپان با گوشت چرخ کرده و سبزیجات مختلف تهیه می شود و طعمی بسیار لذیذ و خوشمزه دارد. روی این مواد را با پوره سیب زمینی می پوشانند و آن قدر در فر قرار می دهند تا سطح پای کاملا برشته و طلایی شود. گاهی برای این که پای لذیذتری داشته باشیم روی آن را پنیر رنده شده قرار می دهند تا هنگام پخت در فر پنیر آب شود و ظاهر و طعمی بی نظیر به پای بدهد.

بهترین غذاهای لندن

منبع: londonlogue.com

 

کلمه‌های کلیدی: