بهترین کشورها برای دیدن خرس قطبی

آیا میدانید کجا میتوانید راحت خرس قطبی ببینید ؟ اگر نمیدانید با ایلیاگشت همراه باشید . در این گزارش به شما میگوییم که بهترین کشورها برای دیدن خرس قطبی کدام کشورهاست. با وجود مشکلات و هزینه های بالا، روز به روز گردشگران بیشتری تصمیم می گیرند که به دیدن پادشاه قطب شمال بروند. خرس های قطبی در لیست گونه های آسیب پذیر هستند و آینده چندان مشخصی ندارند اما اخیرا برای بقای آن ها امیدهایی ایجاد شده است. در سپتامبر ۲۰۱۵، پنج کشور کانادا ، دانمارک ، نروژ ، روسیه و آمریکا که این حیوان زیبا در قلمروی سرزمین های آن ها زندگی می کند برنامه ۱۰ ساله ای را امضا کردند تا بر اساس آن محافظت از جان خرس های قطبی که جمعیت آن ها بین ۲۲ تا ۳۱ هزار نفر است تضمین شود. با اینکه الان خیلی زود است که در مورد موفقیت عملکرد آن ها نظر دهیم اما این برنامه تعهد این کشورها را در قبال گونه های حیوانی نشان می دهد.

بیشتر افرادی که به اندازه کافی خوش شانس بودند تا بتوانند با این خرس های قطبی وحشی چشم در چشم شوند موافق این هستند که دیدن آن ها یکی از هیجان انگیز ترین  تجربه های زمین است. گردشگری خرس های قطبی همچنان صنعتی جوان است و چالش های خاص خودش را دارد. برای مثال در نروژ، افزایش تعداد ماجراجویانی که می خواهند خرس های قطبی را از نزدیک ببینند باعث شده که تعداد خرس هایی که به ضرب گلوله کشته می شوند زیادتر از قبل شوند. همچنین گفته می شود که گردشگرانی که برای دیدن خرس قطبی به قطب شمال می روند گاز کربنی را انتشار می دهند که در مغایرت با حفظ بقای این پستاندار آبزی است. می خواهیم به شما مکان هایی را معرفی کنیم تا اگر روزی علاقمند شدید که این موجودات دوست داشتنی را از نزدیک ببینید بدانید به کجا بروید:

بهترین کشورها برای دیدن خرس قطبی

کانادا : شهر چرچیل، استان منیتوبا

پاییز هر سال، صدها خرس قطبی در سواحل خلیج هادسون در نزدیکی شهر چرچیل جمع می شوند و منتظر می مانند تا یخ های دریایی دوباره کاملا یخ بزنند و آن ها بتوانند به شکار فوک ها بروند. شهر چرچیل ارزان ترین و در دسترس ترین مقصد برای دیدن خرس های قطبی است. تورهایی هستند که گردشگران را با خودروهای مخصوص Tundra Buggy به این مکان ها می برند تا بتوانند شکوه خرس های قطبی را از نزدیک ببینند. این خودروها می توانند کاملا به خرس های قطبی نزدیک شوند بدون اینکه برای انسان و یا خرس ها خطری ایجاد شود. بهترین زمان برای دیدن خرس ها در این شهر بین اکتبر و نوامبر(مهر و آبان) است. هر چند در ماه مارس (اسفند) هم می توان خرس های مادری را دید که با توله های خود از لانه بیرون می آیند.

بهترین کشورها برای دیدن خرس قطبی

آمریکا : روستای کاکتوویک، آلاسکا

با اینکه به نظر می آید جمعیت خرس های قطبی در دریای برینگ رو به کاهش است اما حتما می توانید این خرس ها را در سواحل قطبی آلاسکا در تابستان ببینید. گردشگران بسیاری برای دیدن این خرس ها در روستای بارو و کاکتوویک جمع می شوند. این دو روستا در جزیره بارتر کمی دورتر از ساحل قرار دارند. کاکتوویک بهترین محل برای دیدن این موجودات زیبا است. بهترین زمان برای رفتن به این محل اواسط آگوست تا اواخر سپتامبر (اواسط مرداد تا اوایل مهر) است و برای رسیدن به این سواحل باید از شهر فربنکس سوار هواپیماهای کوچک شوید.

بهترین کشورها برای دیدن خرس قطبی

نروژ : جزیره اسپیتس برگن، مجمع الجزایر سوالبارد

در میانه راه نروژ به سمت قطب شمال در مجمع الجزایر سوالبارد می توانید حیات وحشی خیره کننده را ببینید که در میان آن ها هزاران خرس قطبی از باشکوه ترین حیوانات این جزایر هستند. برای دیدن خرس ها در این محل باید در تورهایی شرکت کنید که شما را با اسنومبیل (برف رو) به نزدیکی این خرس ها می برند بهترین زمان برای شرکت در این تورها فوریه تا مه (بهمن تا اردیبهشت) است.

بهترین کشورها برای دیدن خرس قطبی

منبع: lonelyplanet.com

 

کلمه‌های کلیدی: