بهترین شهرها برای بلک فرایدی

جمعه سیاه یا حراج جمعه در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری است که عملاً آخرین جمعه ماه نوامبر به‌شمار رفته و آغاز آیین خرید برای کریسمس حساب می‌شود. در واقع جمعهٔ سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکت‌ها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند. حالا با هم نگاهی می اندازیم به بهترین شهرها برای بلک فرایدی در سال 2019 بپردازیم.

میلان

این شهر که خانه‌ی بسیاری از برندهای معروف و بین المللی است، در جمعه سیاه علاوه بر ساکنین میزبان مسافرانی است که برای خرید انواع پوشاک و کفش به این شهر سفر می کنند. شاید کمی عجیب باشد که در این شهر حتی در فروشگاه های محلی هم می توانید انواع محصولات زیبا و به روز را پیدا کنید. یکی از بهترین تجربه های خرید شما قطعا در کوادریلاتدرو دلا مودا (Quadrilatero della Moda) اتفاق می افتد. جایی که در آن مهم ترین رخدادهای مد جهان در آن اتفاق می افتد.

بهترین شهرها برای بلک فرایدی

مادرید

شاید مادرید از معدود شهرهایی باشد که می دانید قیمت های آن چندان ارزان نیست اما با این وجود از خرید خود کاملا راضی هستید! برای آن ها که عاشق برندهای معتبر و مشهور هستند، هیچ جا بهتر از کاپاس سیسنا (Capas Seseña) نیست؛ مرکز خریدی که در سال ۱۹۰۱ تاسیس شده است و در آن پوشاک سنتی اسپانیا را به فروش می رسانند. از مشتریان معروف آن می توان به پیرس برازنان، بازیگر نقش جیمز باند اشاره کرد. بنابراین، قطعا مادرید از بهترین شهرهای جهان در بلک فرایدی امسال خواهد بود.

پوکت

پوکت که به طور معمول بهشت علاقه‌مندان به خرید است، مطمئنا از بهترین شهرهای جهان در بلک فرایدی به شمار می رود. این جزیره با تنوع حیرت انگیزی از مغازه ها و مراکز خرید، همگان را شگفت زده می کند. انواع بازارهای غذای محلی، بازارهای شبانه و بازارهای خیابانی و چندین و چند نوع بازار دیگر در کنار هم یک مجموعه‌ی بی نقص را برای دوست داران خرید ایجاد کرده است. در جمعه سیاه، از بازارهای محلی تا مراکز خرید بزرگ در پوکت با تخفیف هایشان به استقبال مردم می روند.

بهترین شهرها برای بلک فرایدی

سئول

واقعیت این است که مردم کره‌ی جنوبی به خرید کردن اعتیاد دارند و این موضوع برای آن ها کاملا جدی است. درنتیجه، سئول یکی از بهترین شهرهای جهان در بلک فرایدی ۲۰۱۹ خواهد بود. در سال ۲۰۱۱، کره جنوبی رکورد بیشترین کارت اعتباری را نسبت به هر کشور دیگری در جهان ثبت کرد. در این کشور افراد مجاز هستند تا برای پرداخت وجه هر چقدر هم اندک باشد، از کارت اعتباری استفاده کنند.

توکیو

توکیو در لیست بهترین شهرهای جهان در بلک فرایدی رتبه‌ی خوبی دارد. این شهر با مراکز خرید بی نظیرش آنقدر شما را به خود مشغول می کند که پس از اتمام روز با پاهای خسته و دستان پر راهی هتل شوید! خبر فوق العاده این است که در این شهر هم جمعه سیاه برگزار می شود و بسیاری از مردم برای اینکه از خرید در جمعه سیاه توکیو جا نمانند، با هواپیما به این شهر پرواز می کنند!

لندن

اولین بار شرکت آمازون در سال ۲۰۱۰ مردم این شهر را با بلک فرایدی آشنا کرد. تا پیش از آن مردم لندن عادت داشتند تا روز بعد از کریسمس را به خرید بروند اما این سنت با ظهور جمعه سیاه به سرعت تغییر کرد. امروز فروش در جمعه سیاه در شهر لندن آنقدر خوب است که به خاطر تقاضای خریداران، تخفیف ها معمولا تا چهار روز بعد هم در این شهر ادامه دارند. این رسم آنقدر در لندن مرسوم شده است که به جای بلک فرایدی به آن فایودی “Fiveday” می گویند!

پاریس

از آن جا که چند سال بیشتر نیست که به طور جدی بلک فرایدی در پاریس برگزار می شود، این اتفاق هنوز تازگی خود را در این شهر حفظ کرده است. البته در پاریس فقط لباس و عطر پرطرفدار است، فرانسوی ها شیوه‌ی زندگی را می فروشند. در این شهر هم جمعه سیاه تنها به یک روز خلاصه نمی شود و در واقع نزدیک به یک هفته طول می کشد.

بهترین شهرها برای بلک فرایدی

کوالالامپور

بسیاری از مردم کوالالامپور عقیده دارند که هرچه مرکز خرید بزرگتر باشد، خرید در آن بهتر و لذت بخش تر است. بنابراین، کاملا طبیعی است که ۳ تا از ۱۰ مرکز خرید بزرگ جهان در این شهر قرار گرفته باشد! در یوتاما، چهارمین مرکز خرید بزرگ جهان که در کوالالامپور واقع شده، بیش از ۶۵۰ مغازه وجود دارد.

استانبول

جمعه سیاه و دوشنبه سایبری در استانبول چیزی بیش از یک فرصت برای فروشندگان و خریداران است تا از تخفیف های ویژه استفاده کنند. بلاک فرایدی در استانبول، فرصتی است که در آن برندها می توانند با مشتریانشان ارتباط برقرار کنند و از نظرات آن آگاه شوند. شاید بلک فرایدی استانبول بهترین فرصت برای ایرانیان باشد که به راحتی به این شهر سفر کنند و مشغول خرید از بهترین برندهای جهان شوند.

بهترین شهرها برای بلک فرایدی

دبی

برای اغلب ایرانی ها، سفر به دبی ارزان و آسان است. از آن جا که دبی از بهترین شهرهای جهان در بلک فرایدی به حساب می آید و به کشورمان نیز نزدیک است، می تواند یکی از مقاصد سفر در این روزها باشد.  در دبی طیف گسترده ای از مراکز خرید را پیدا می کنید؛ از فروشگاه های بسیار لوکس تا بازارهای ارزان.

منبع : ایلیاگشت

 

کلمه‌های کلیدی: