محله های برتر استانبول را بشناسید

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای ایرانیان است. استانبول (قسطنطنیه) بزرگ‌ترین شهر، مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند. به یک دلیل استانبول به عنوان بهترین مقصد گردشگری در آسیا و اروپا انتخاب شده است! این شهر حیرت آور پر از جاذبه های گردشگری و تجربه هایی است که فقط در استانبول می توانید داشته باشید.

از دیدن جاذبه های توریستی بی شمار این شهر که بگذریم، همیشه یکی از دغدغه های ما در هنگام سفر به یک شهر یا کشور دیگر، مسئله اقامت است. پارامترهای زیادی وجود دارند که یک اقامت خوب را تضمین می کنند مثل تمیز بودن، در دسترس بودن به مکان های دیگر، امکانات مناسب داشتن، سرویس دهی خوب، رفتار پرسنل هتل و… یکی از بزرگترین موارد، محله ای است که هتل در آن قرار دارد چون تقریبا تمام پارامترهای دیگر را در بر می گیرد.

درباره استانبول این مسئله پر رنگ تر است چون استانبول شهر بزرگی است و باید محله هایی که هتل های مناسب در آن هستند و از دیدنی های شهر هم دور نباشند را بشناسید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید. در اینجا ۳ مورد از بهترین محله های استانبول برای رزرو هتل معرفی شده است.

بهترین محله های استانبول

بهترین محله های استانبول برای رزرو هتل

محله سلطان احمد (Sultan Ahmet)

اگر می خواهید در قلب شهر قدیمی باشید، سلطان احمد انتخابی عالی است. مطمئنا سلطان احمد یکی از بهترین محله های استانبول است. در این محله تا مسجد ایا صوفیه، مسجد آبی، کاخ توپکاپی، آب های زیرزمینی باسیلیکا، بازار بزرگ و تعداد بیشماری جاذبه ی دیگر فقط چند قدم پیاده فاصله دارید.

علاوه بر این رستوران ها و کافه های زیادی هم در این محله وجود دارد که همگی کیفیت بالایی دارند و در نتیجه از رفتن به مناطق دیگر بی نیاز هستید. قبل از رفتن به رستوران ها مطمئن شوید که پول زیادی همراهتان ببرید چون غذاها به اندازه ای خوشمزه هستند که دوست دارید همه شان را امتحان کنید. تنها بدی ای که این محله دارد، گران بودن آن است اما یادتان باشد که دارید برای جای خوب هزینه می کنید.

محله کادیکوی (Kadikoy)

این محله در قسمت آسیایی استانبول قرار گرفته و حس کاملا متفاوتی از قسمت اروپایی شهر دارد. بسیاری از ایرانی هایی که به این منطقه رفته اند گفته اند که در کادیکوی، احساس راحتی بیشتری کرده اند و قیمت های خیلی کمتری را به نسبت منطقه ی اروپایی شهر تجربه کرده اند. رفتن به محله ی قدیمی شهر هم از کادیکوی خیلی راحت است . فقط کافی است پایتان را در قایق بگذارید و می بینید که رسیدید!

محله های برتر استانبول

محله بی اغلو (Beyoglu)

چیزی که من درباره ی این محله دوست دارم، حس محلی بودن آن همراه با پذیرایی از مهمان ها با رستوران ها، مغازه ها و کافه های گوناگون است. اگر دوست دارید در یک محله ی سرزنده باشید، جایی نزدیک به میدان استقلال را انتخاب کنید و اگر به دنبال جایی کمی آرام تر می گردید، باز هم آن را در همین محله پیدا می کنید، تعداد زیادی آپارتمان های اجاره ای و بوتیک های کوچک هتلی در خیابان های پشتی و فرعی این منطقه وجود دارد. بی اغلو سیستم حمل و نقل فوق العاده ای دارد و اگر بخواهید به شهر قدیمی بروید، در ۲۰ تا ۳۰ دقیقه حداکثر می توانید خودتان را به آنجا برسانید.

محله های برتر استانبول
کلمه‌های کلیدی: