جاذبه های گردشگری برن پایتخت سوئیس

برن که پایتخت کشور سوییس است، چهارمین شهر پرجمعیت این کشور می‌باشد که در ناحیه و ایالت برن واقع شده است. همان‌طور که از تمامی شهرهای سوییس انتظار می‌رود، این شهر نیز طبیعی خارق‌العاده و شگفت انگیز دارد. امکان ندارد کسی به این شهر سفر کرده و مجذوب جاذبه های گردشگری برن نشود. این شهر زیبا البته یکی از گران‌ترین مقصدهای گردشگری در دنیاست. البته از نظر تاریخی هم شهری با ارزش است که هنوز بناهای قرون وسطایی و فواره‌هایی از قرن شانزدهم را در خود دارد.

در تور سوئیس ایلیاگشت شما از شهر برن دیدار خواهید کرد. سوئیس کشوری فوق العاده زیبا با شهرهایی دل انگیز میباشد. این سفر یکی از برترین سفرهای شما و خانواده خواهد بود. جاذبه های گردشگری برن بسیار زیاد است اما در این گزارش چند مورد از برترین ها را بریا شما گردآوری کردیم.

دهکده گریندلوالد سوئیس

از مهم ترین جاذبه های گردشگری برن دهکده گریندلوتلد است. گریندلوالد / Grindelwald بخشی از منطقه اینترلیکن استان برن سوئیس است. این روستا در ارتفاع 1034 متر بالاتر از سطح آبهای آزاد قرار دارد. «یونگفراو / Jungfrau» نیز یکی از قله‌های اصلی رشته‌کوه آلپ برنیس است که بین شمال کانتون برن و جنوب کانتون وله قرار دارد. محدوده گریندلوالد و یونگفراو به واسطه زیبایی طبیعی منحصر به فرد مورد توجه گردشگران به ویژه کوهنوردان است. روستای گریندلوالد به دلیل کوهستانی بودنش مکان تفرج گاه پولداران جهان است هر ساله با آغاز زمستان زیاد ترین توریست وارد این منطقه جهانگردی می شوند .

جاذبه های  گردشگری برن پایتخت سوئیس

دره لاتربرونن برن

دره لاتربرونن در منطقه‌ای ساکت و دورافتاده به نام برنیس اُبرلند و ۷۰ کیلومتری جنوب شرق برن در سوئیس قرار دارد که به‌عنوان یکی از زیباترین دره‌های اروپا شناخته می‌شود. این دره با حدود یک کیلومتر عرض بین رخساره‌های سنگی غول‌ پیکر و قله کوه‌هایی که به‌ طور عمودی حدود ۳۰۰ متر از کف دره فاصله دارد پدید آمده است. در سطح پایینی دره،  بین صخره‌های آهکی بلند،  روستای لاتربرونن قرار دارد که از سه طرف توسط کوه‌های آیگر (Eiger)، مانک (Monch) و Jungfrau احاطه شده است. دره به‌وسیله حرکت توده‌های یخ به سمت جنوب گسترش‌یافته و سپس به سمت جنوب غربی روستا تغییر مسیر می‌دهد و مسیر (U) شکلی به وجود آورده است.

خرید ارزانترین قیمت تور ارمنستان با ایلیا گشت

 

صومعه برن

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری برن صومعه برن است. صومعه برن در شهر برن کشور سوئیس که به کلیسای جامع “سنت وینسنت” (St. Vincent) هم شناخته می‌شود و حتی شاید مشهورترین ساختمان شهر برن باشد. این کلیسای جامع، بزرگ ترین کلیسای کشور سوئیس از اواخر قرون وسطی تا الان میباشد که نقشی بسیار پر اهمیتی در رشد و توسعه کلی معماری شهر داشته است. ساخت این بنای ۱۰۰ متری از سال 1421 آغاز و در سال 1893 به پایان رسید. معماری این کلیسای زیبا دارای سه راهروی اصلی بدون بازویی میباشد.

جاذبه های  گردشگری برن پایتخت سوئیس

برج ساعت برن سوییس

بازدید از برج ساعت برن برای تماشای نمایش خروس، دلقک و خرس‌های رقاص در زمان اعلام ساعت تبدیل به یکی از دیدنی‌های مهم گردشگری سوئیس شده است.

اخیراً برج ساعت برن جشن ۶۰۰ سالگی خود را برگزار کرد. با نگاهی از پنجره شرقی برج، کمی قبل از اعلام ساعت، می‌توانید جمعیت گردشگرانی که منتظر آغاز نمایش بسیار قدیمی مشهور برج ساعت هستند را ببینید. تاریخ این برج و مکانیسم دقیق و پیچیده ساعتش شاید بسیار جذاب‌تر از نمایشی باشد که از بیرون می‌توان مشاهده کرد. در بالای برج یک ناقوس ۱.۴ تنی وجود دارد که سازه، نام خود را از آن می‌گیرد. می‌توان تاریخ دقیق ساخت آن را که اکتبر سال ۱۴۰۵ است به صورت حکاکی شده روی این ناقوسی عظیم که به مدت ۶۰۰ سال هر ساعت به صدا در آمده مشاهده کرد.

رزرو هتل ارمنستان با بهترین قیمت

جاذبه های  گردشگری برن پایتخت سوئیس
کلمه‌های کلیدی: