با جاذبه های گردشگری اسپلیت زیبا آشنا شوید

در این گزارش قصد داریم تا شما را با جاذبه های گردشگری اسپلیت زیبا آشنا کنیم. اسپلیت دومین شهر بزرگ و بندری فوق‌العاده زیبا در کشور کرواسی است. این شهر تاریخی که در سواحل شرقی دریای آدریاتیک واقع شده، شهری منحصر به فرد از تلفیق سنت و مدرنیته است.

بناهای به یادگار مانده  از امپراطوری عظیم رومی‌ها و بیزانس که در گوشه و کنار شهر جای خوش کرده‌اند، سواحل بکر و فریبنده دریای آدریاتیک، طبیعت سرسبز و شگفت‌انگیز، غارهای صخره‌ای در کنار فروشگاه‌های مدرن و رستوران‌های ناب با غذاهای خوشمزه، این شهر را در شمار یکی از گردش‌پذیرترین شهرهای اروپایی آورده است.

جاذبه های گردشگری اسپلیت

ایرلاین های اروپایی زیادی برای سفر به اسپلیت عم غذاهای مدیترانه ای و گالری ها، خودشان را به این شهر می رسانند. تفریحات و جاذبه های زیادی انتظارتان را می کشد مطمئنا شهری ساحلی با آب و هوای خوب و عالی می تواند سفری خاطره انگیز و تعطیلاتی رویایی و متفاوت را برایتان بسازد.

اسپلیت

تفریحات مهیج در اسپلیت کرواسی

صخره نوردی : اینجا بیشتر از ۴۰۰ مسیر صخره نوردی سخت و آسان دارد که در هر سنی و با هر مهارتی می توانید ماجراجویی صخره نوردی را تجربه کنید. تپه مرجان دقیقا در وسط شهر قرار گرفته و با صخره های سنگ آهکی زیبا و چشم اندازهای خیره کننده از جزایر اطراف یکی از بهترین جاها برای صخره نوردی است.

موج سواری : سواحل زیادی در این شهر هست که می توانید در میان موج های آن شور و هیجان موج سواری را امتحان کنید.

کایاک سواری و غواصی : می توانید شهر اسپلیت را از روی آب های دریا بگردید و از چشم اندازهای نفسگیر جزایر و کوه های اطراف اسپلیت لذت برید. سواحل کوچک و گنجینه های تاریخی پنهان که بعضی از آن ها به قرن ۱۳ برمی گردد روزی فراموش نشدنی را برایتان می سازد. می توانید کایاک سواری را با شنا و غواصی همراه کنید و روزتان را هیجان انگیزتر کنید.

با اسپلیت زیبا آشنا شوید

کوهنوردی : اگر دنبال جایی آرام هستید تا از جمعیت شهر دور باشید به کوهنوردی بروید و در میان طبیعت بکر، مناظر خیره کننده و هوای تازه کوهستان احساسی آرامش بخش داشته باشید.

جاذبه های گردشگری اسپلیت

قصر دیوکلتیان-Deocletian Palace

مرکز تاریخی شهر اسپلیت در اطراف بقایای قصر رومی ساخته شده است. این قصر که در قرن ۴ برای امپراطوران رومی درست شده و یکی از جاذبه های گردشگری اسپلیت می باشد، امروزه نیمی از شهر قدیمی اسپلیت را شکل می دهد. بعد از اینکه رومی ها این محل را ترک کردند قصر، قرن های زیادی خالی ماند.

با اسپلیت زیبا آشنا شوید

موزه باستان شناسی

قدیمی ترین موزه کرواسی است، از شهر قدیمی با ۲۰ دقیقه پیاده روی به آن می رسید و در آن آثار هنری زیادی از مستعمرات رومی را می بینید.

با اسپلیت زیبا آشنا شوید

کلیسای جامع سنت دومنیوس-st. Domnius cathedral

این کلیسا در ابتدا حدود سال ۳۰۵ میلادی به عنوان مقبره ای برای امپراطور رومی درست شد و در آن ترکیب جذابی از عبادتگاه ها و کلیساهای گوتیک را می بینید.

با اسپلیت زیبا آشنا شوید

 

 

کلمه‌های کلیدی: