موزه مرسدس بنز را حتما ببینید

برای بازدید از یک موزه متفاوت آماده اید ؟ با ایلیاگشت همراه باشید تا به شهر اشتوتگارت آلمان برویم و از یک موزه بسیار جالب دیدن کنیم.

موزه تاریخ مرسدس بنز

در ابتدا باید به شما بگوییم که موزه ی مرسدس بنز اشتوتگارت یکی از بزرگ ترین موزه های این شهر است و طرفداران بسیاری دارد. این طرفداری تا به این جا است که از نقاط دور و نزدیک در جهان برای بازدید از این موزه به این شهر می آیند! اولین نکته ی جذاب و گفتنی که درباره ی این موزه وجود دارد این است که این موزه یکی از تنها مکان هایی است در جهان که تاریخچه ی این اتومبیل را حتی در زمینه هایی که حتی شما فکر آن را هم شاید نکنید، فاش خواهد کرد.

موزه مرسدس بنز

از مشخصات فنی این موزه در ابتدا می خواهیم شما را با جایی که ممکن است روزگاری به دیدن آن بروید، آشنا می کنیم. موزه ی مرسدس بنز اشتوتگارت دارای ۳۴ متر ارتفاع است. در واقع شما با این احتساب می توانید در یک تونل زمان درست و حسابی و جادار به دیدن هر آن چه که بر کمپانی مرسدس بنز از ابتدا گذشته است، بروید.

موزه مرسدس بنز

این موزه از فکت ها و آثار به جای مانده از شرکت ماشین سازی مرسدس بنز از سال ۱۸۸۶ مواردی را برای نمایش گذاشته و این تاریخ تا به امروز و سال ۲۰۱۸ میلادی ادامه پیدا می کند یعنی، بیش از ۱ قرن! موزه ‌ی مرسدس بنز دارای مساحتی در حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع است که در ۹ طبقه دایر می باشد.

موزه مرسدس بنز

در این موزه یا بهتر بگوییم نمایشگاه تاریخی و بزرگ، یکی از بزرگ ترین کمپانی های ماشین سازی دنیا بیش از ۱۶۰ خودرو خود را نمایش داده است که در ۱۵۰۰ بخش نمایشی و در کل در ۱۲ اتاق مختلف ارائه می ‌شوند. این نمایشگاه به بخش های مختلفی همچون: اتاق‌های بازگویی (Legend) و کلکسیون (Collection) تقسیم شده‌ است. به اتاق های این موزه ی اعجاب انگیز می رویم.

موزه مرسدس بنز

در اتاق‌هایی که به مجموعه ی روایت مرتبط می شوند، تاریخچه ‌ی شرکت ماشین سازی مرسدس بنز مورد بررسی و نمایش قرار گرفته است. در اتاق‌های مخصوص بخش کلکسیون، با یک پیش زمینه ی متفاوت و منحصر به فرد، تنوع و انواع خودروهای تولید شده توسط این شرکت را به نمایش گذاشته است.

موزه مرسدس بنز

وقتی به موزه ی مرسدس بنز بروید می توانید از دو تم مختلف که در خود موزه شامل بازدیدتان می شود، برخوردار شوید و از مجموعه هایی همچون: سوپر اسپرت، خنجر نقره ‌ای یا سیلور ارو (Silver Arrow)، گالوینگ (Gullwing)، اتفاقات تاثیر گذار بر این کمپانی، جوایز و یا حتی بازسازی برخی از لحظات با شکوه این شرکت دیدن فرمایید.

موزه مرسدس بنز

البته باید این نکته را به شما به عنوان بازدید کننده ی این موزه یادآور شویم که هر دو تور به یک هدف و نقطه ی مشترک ختم می‌ شوند و آن نقطه ی مشترک چیزی جز اختراعات حال حاضر شرکت نیست. در این موزه یا اگر بهتر بگوییم نمایشگاه، آخرین تکنولوژی های شگفت ‌انگیز و همچنین آخرین یافته ‌های جهان در زمینه ی تحقیقات، طراحی، توسعه و تولید محصولات ماشینی مرسدس بنز را نظاره‌ گر خواهید بود.

موزه مرسدس بنز

حال کمی به جذابیت های بصری این موزه می پردازیم. در ابتدا وقتی که وارد موزه می شوید، ماشین‌هایی را خواهید دید که به شکل جالبی بر روی دیوارهای این موزه نصب گشته ‌اند. البته این ها تنها ماشین های سالن ورودی نیستند بلکه، ماشین ‌های دیگری نیز روی سکوهای شیشه‌ ای این موزه قرار گرفته ‌اند.

شکل قرارگیری این ماشین ها به گونه است که بی شک تصور می ‌کنید که این ماشین ها در هوا معلق هستند. محصولات این کمپانی همچون:اتومبیل‌ها، وسایل نقلیه ی تجاری و همچنین به همراه بخش بازگویی به ترتیب زمانی ساخت آن ها از بالا به پایین قرار گرفته‌ اند و به همین منواال از قدیمی ‌ترین بخش در بالاترین طبقه ی این موزه آغاز می ‌گردند. بدون شک معماری موزه، شما را به یاد ماشین‌های براق مرسدس بنز می‌اندازد.

موزه مرسدس بنز

طراحی معماری بنای این موزه شما را با توجه به شکل هندسی بسیار پیچیده‌ اش و با آن ساخت سه بعدی اش، تحت تاثیر قرار خواهد داد. در هر طبقه‌ ی این بنای زیبا و هندسی که از جنس بتن است و به شکل عریض ساخته شده، دیدنی های شگفت انگیزی از مرسدس بنز و ساخته هایش در اتظار شما خواهد بود.

این ساختمان را به شکل مارپیچ دوگانه ساخته ‌اند و دارای ۲ مسیر مختلف برای گشت و گذار است. ۶ طبقه ‌ی بالاتر از طبقات اولیه، دارای ۲ بخش پروانه ‌ای شکل هستند که با ۱۲۰ درجه چرخش بین طبقات قرار گرفته اند. نمای این ساختمان از شیشه است و به شکلی ساخته شده است که دارای حداکثر شفافیت هستند و چشم‌ اندازی مطلوب از مناظر اطراف را به بینندگان خود ارائه می‌دهند

موزه مرسدس بنز

رویدادهای سینمایی که در فضاهای باز برگزار می گردد و همچنین مرسدس بنز اشتانن‌ نکته (Mercedes-Benz Sternennächte) و جاذبه‌های متنوع و پرتعداد دیگر مخصوصا برای کودکان از جمله برنامه های این موزه است.

در این موزه فروشگاه های خرید سوغاتی و محصولات فرهنگی مرسدس بنز وجود دارد. موزه همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر باز است. هنگام خرید بلیت موزه، یک راهنمای صوتی با زبان منتخب دریافت خواهید کرد.

موزه مرسدس بنز

امیدواریم در این گزارش توانسته باشیم تا رضایت شما را جلب کنیم . یادتان باشد در تور آلمان حتما به موزه مرسدس بنز سری بزنید.

منبع : www.mercedes-benz.com

 

کلمه‌های کلیدی: