فرودگاه بین  المللی بارسلونا

بارسلون که پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر و همچنین مهمترین بندر کشور اسپانیا در سواحل دریای مدیترانه است، به‌عنوان پایتخت بخش خودمختار کاتالونیا نیز شناخته می‌شود. این شهر در ابتدا به عنوان یک شهر رومی ساخته شد ولی بعدها پایتخت کنت‌های بارسلون گشت.

امروز بیایید با دومین فرودگاه بزرگ کشور اسپانیا آشنا شوید، فرودگاه بارسلونا ( Barcelona–El Prat Airport ). البته این فرودگاه از جمله فرودگاه های بین المللی دو اسمه ی جهان است و نام دیگر آن، فرودگاه ال پرات (Barcelona–El Prat)، است. ممکن است در سفر به اسپانیا، پرواز شما در این فرودگاه بنشیند.

اطلاعات فرودگاه بین المللی بارسلونا

همانطور که بالاتر گفتیم، ال پارات دومین فرودگاه بزرگ کشور اسپانیا محسوب می شود. در واقع  اولین فرودگاه بزرگ اسپانیا، فرودگاه بین المللی مادرید است. پروازهایی که از این فرودگاه انجام می شود، اکثرا به مقصد اروپا و شمال آفریقا است. در قسمت های دیگر نیز می توان به پروازها از این فرودگاه به سمت مقصد هایی در جنوب شرقی آسیا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی است، اشاره کرد. فرودگاه بارسلونا قطب اصلی پرواز شرکت های ایر نوستروم و ویولینگ است. ال پارات بارسلونا، فرودگاه مرکزی برای: ایر اروپا، ایزی‌جت، هواپیمایی ایبریا، نروژین ایر شاتل، رایان‌ایر می باشد.

فرودگاه بین  المللی بارسلونا

نام فرودگاه بین المللی بارسلونا : Barcelona–El Prat Airport

کد یاتا : BCN

کد  ایکائو : LEBL

نوع فرودگاه : همگانی

فاصله تا مرکز شهر بارسلونا : ۱۰ کیلومتری جنوب غربی بارسلونا

ارتفاع از سح دریا : ۴ متر

ترمینال : ۲ ترمینال

فرودگاه بین  المللی بارسلونا

ترمینال های فرودگاه بین المللی بارسلونا

فرودگاه بارسلونا دارای ۲ ترمینال به نام های T۱ و T۲ است. که هر کدام به تفکیک، وظایفی را بر عهده دارند. هر کدام از این دو ترمینال با هم ۴ کیلومتر فاصله دارند که با استفاده از اتوبوس های سبز رنگی که در بین ۲ ترمینال است، می توان در عرض ۶ الی ۷ دقیقه به ترمینال بعدی رسید.

فرودگاه بین  المللی بارسلونا

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بارسلونا

تاکسی، اتوبوس، مترو، قطار از جمله وسایل نقلیه عمومی می باشد که شما میتوانید برای رفتن به فرودگاه بارسلون از آن استفاده کنید.

فرودگاه بین  المللی بارسلونا

امکانات فرودگاه بین المللی بارسلونا

  • این نکته را به خاطر داشته باشید که ترمینال شماره ی ۱ بسیار مدرن تر و مجهز تر از ترمینال شماره ی ۲ است.
  • در ترمینال شماره ی ۱ می توانید کافه ها و رستوران های با کیفیت زیادی را پیدا کنید. این در این صورت است که ترمینال شماره ی ۱ کافه و رستوران زیادی ندارد و اصولا کیفیتشان زیاد مطبوع مسافران بین المللی نیست.
  • می توانید از فروشگاه ها و مراکز خریدی که در فرودگاه است دیدن کنید و در صورت نیاز خرید کنید.
  • پلیس های هواپیمایی و امنیتی و شهری در این فرودگاه به صورت شبانه روزی حضور دارند و در صورت وجود و بروز مشکل می توانید به آن ها مراجعه کنید.
  • اگر خسته اید و می خواهید در فرودگاه به استراحت بپردازید می توانید بر روی صندلی های فرودگاه استراحت کنید. به غیر از این صندلی ها می توانید به قسمت مخصوص برای استراحت هم مراجه کنید. در سایت فرودگاه می توانید اطلاعات و نقشه ی فرودگاه را چک کنید و در صورت نیاز برای خود امکانات خاص را رزرو نمایید.
  • در نزدیکی فرودگاه بارسلونا، هتل های لوکس و مجهز بسیاری وجود دارد که در صورت نیاز می توانید آن ها را رزرو نمایید.فرودگاه بین  المللی بارسلونا

منبع : www.aena.es

کلمه‌های کلیدی: