با رز گاردن بانکوک آشنا شوید

 بانکوک یا بانگکوک پایتخت کشور تایلند است.بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با شهرهای جهان است. اگر می خواهید کمی از حال و هوای شهری بانکوک فاصله بگیرید و در میان طبیعتی زیبا نفس های عمیق بکشید به رز گاردن بانکوک (Rose Garden) بروید. اینجا باغی گیاهشناسی است که تایلند را با همه زیبایی هایش به شما نشان می دهد و با قدم زدن در آن احساس آرامش و سرزندگی می کنید.

رز گاردن بانکوک

جاذبه های باغ رز گاردن بانکوک

این باغ بزرگ پر از گل ها، درختان، رزها و سوسن های تایلندی است و دریاچه ای زیبا در وسط آن قرار گرفته است. در گوشه و کنار رز گاردن خانه های کوچکی می بینید که به سبک معماری تایلندی درست شدند و زیبایی مناظر باغ را دوچندان کرده اند. اینجا جایی است که در آن روح تایلند را بیشتر از هر جای دیگری حس می کنید چون به غیر از خانه های کوچک و گل و گیاه تایلندی مراسم فرهنگی زیادی هم در آن انجام می شود. اگر همیشه دوست داشتید کارهای هنری مثل درست کردن فانوس از برگ های نخل را یاد بگیرید در همین جا به سراغ محلی ها بروید تا بهتان یاد بدهند.

محبوب ترین جاذبه ی رز گاردن نمایش های سنتی، بوکس تایلندی، شمشیربازی و نمایش فیل ها است که تماشای آن ها می تواند مدت ها سرگرمتان کند. اینجا پر از جاذبه های سنتی مثل بازار آثار هنری و فود کورت محلی است. در رز گاردن حتی یک بازار شناور کوچک هم در زیر سایه ی درختان وجود دارد.

رز گاردن بانکوک

غذاهای تایلندی

بچه ها هیچ وقت از بودن در رز گاردن خسته نمی شوند، اینجا نمایش های فیل سواری برگزار می شود و اگر به اندازه ی کافی شجاع هستید می توانید بر پشت یکی از فیل ها بنشینید و سواری کنید. برای استراحت و غذا خوردن به یکی از رستوران هایی که غذاهای اصیل تایلندی، آسیایی یا بین المللی دارد بروید. اینجا انواع و اقسام غذاهای تایلندی، ویتنامی، ژاپنی و دیگر غذاهای آسیایی سرو می شود البته اگر غذاهای قدیمی را ترجیح می دهید باز هم راضی می شوید.

رز گاردن بانکوک

سوغاتی های تایلندی

دلتان می خواهد حتما در تایلند برای دوستانتان سوغاتی بخرید؟ به جای خوبی آمده اید چون رز گاردن بانکوک برای خرید سوغاتی جای خیلی مناسبی است. در اینجا روستاهایی می بینید که پر از کلبه های چوبی اند البته این کلبه ها در واقع غرفه هایی هستند که در آن ها سوغاتی فروخته می شود سوغاتی هایی مثل آثار هنری، جواهرات و مجسمه های چوبی. برای رفتن به رزگاردن باید به ۳۰ کیلومتری بانکوک بروید تا یکی از زیباترین جاذبه های بانکوک را به چشم ببینید. تفریحات زیادی در اینجا منتظرتان است که ارزش رفتن و امتحان کردنش را دارد.

این باغ رز گاردن بانکوک هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر بازمی باشد و ورود به آن برای بزرگسالان ۱۰ بات و برای بچه ها ۵ بات است البته اگر می خواهید نمایش های فرهنگی آن را ببینید باید ۳۰۰ بات پول دهید. حتی می توانید شب را هم در رز گاردن بمانید چون اینجا تعدادی هتل و ریزورت رویایی دارد که همه مسافران برای اقامت به آنجا می روند.

منبع: travee.co

 

کلمه‌های کلیدی: