تور بالی

درباره هتل

آشنایی با تور بالی

جزیره بالی، یکی از جذاب ترین انتخاب های جهانگردان است. این جزیره که جزیره خدایان نیز نام دارد، یکی از جزایر کشور اندوزی بوده و میعادگاه اقیانوس های آرام و هند نیز هست.
مردم شاد و آب و هوای معتدل و سرسبزی بی نظیر این جزیره، آن را به یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری تبدیل کرده است، به همین جهت، طرفداران تور بالی روز به روز، بیشتر می شوند.
جزیره ای محبوب برای جهانیان
بالی برای همه افراد و سلیقه ها، بهشتی منحصر به فرد است. چه شما طرفدار طبیعت بکر باشید و قصد کوله گردی در جزیره را داشته باشید، چه طرفدار سفری لاکچری، بالی به زیبایی از شما میزبانی خواهد کرد.
همچنین معابد گوناگون که معماری خاص و رنگ آمیزی هایی بی نظیر دارند، انتخاب بسیاری از گردشگران است تا با تور بالی، سری به این سرزمین بهشتی بزنند.
این جزیره جذاب، جمعیت زیادی نداشته و به همین دلیل از آرامشی فوق العاده بهره می برد. در عین حال، فعالیت های مختلف در سراسر جزیره، تکاپوی خاصی دارند. به خصوص توریسم که این روز ها، جزء برترین صنایع بالی بوده و میزان در خواست رزرو تور بالی، باور نکردنی است.

شهرت جهانی بالی

حتما شما هم عکس های مزارع پلکانی برنج را در اینترنت، تماشا کرده اید. یکی از مقاصد کسانی که برای رزرو تور بالی اقدام می کنند، تماشای این مزارع است. مزارع پلکانی سبز رنگ برنج در بالی، بر روی کوه های شمالی و جنوبی جزیره، قرار دارند.
همچنین تماشای دنیای عجیب و بی پایان زیر آب، از مهم ترین دلایل انتخاب تور بالی برای گردشگران است.
یکی از عجایب بالی که آن را به سرزمینی منحصر به فرد تبدیل کرده است، تقویم مخصوص و رایج در میان مردم است. این تقویم ۲۱۰ روزه بوده و جزیره بالی، تنها نقطه از جهان است که مردم از آن استفاده می کنند.

تور بالی

بهترین زمان برای سفر به بالی

جزیره بالی، در نزدیکی خط استوا قرار دارد و نوسان دمای هوا، چندان زیاد نیست. با این حال به دلیل رطوبت ۷۵ درصدی، بهتر است در فصل های غیر بارانی از تماشای جزیره لذت ببرید.
بر اساس انتخاب گردشگران، از اوایل خرداد تا اوایل مهر ماه، بهترین زمان برای سفر به این سرزمین بهشتی است. شما می توانید در هوایی معتدل، به تفریح در جزیره بپردازید و شگفتی های دنیای زیر آب را نیز کشف کنید.
با این حال، در این زمان هزینه هتل ها نیز افزایش چشم گیری پیدا می کند. برای تجربه سفری لذت بخش همراه با هزینه های کمتر، در ماه های فروردین تا اوایل خرداد تور بالی بگیرید.

فرهنگ و رسوم مردم بالی

در بالی، شهر های کوچک و بزرگی قرار دارد که پر جمعیت ترین شهر آن، چیزی در حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. دین ۹۸ در صد مردم، هندوایسم بوده و ۲ درصد باقی مانده شامل مسیحیان، یهودیان، مسلمانان و بقیه ادیان می شود.
بی شک، یکی از مهم ترین دلایل انتخاب تور بالی، رسوم و فستیوال های فوق العاده این جزیره است. گردشگران پیش از رزرو تور بالی، از زمان برگزاری این جشنواره ها مطلع می شوند تا بتوانند از تماشای آن‌ ها لذت ببرند. در ادامه بعضی از آن ها را به طور خلاصه شرح می دهیم.

سفر به بالی


هنر های بالی

یکی از محبوب ترین فستیوال ها در بالی، جشنواره هنر های این جزیره است. این فستیوال در تابستان و در شهر دنپاسار که بزرگ ترین شهر بالی است، برگزار می گردد. در این جشنواره، رقص و موسیقی سنتی بالی برای تماشاگران، به نمایش در می آید.
برای برگزاری این فستیوال، ۸ گروه از نقاط مختلف بالی جمع شده و آن را اجرا می نمایند. با این حال، در سال های اخیر و به علت محبوبیت بیشتر این فستیوال، گروه های دیگری از سایر نقاط اندونزی نیز به آن ها می پیوندند.

جشنواره بادبادک ها


یکی از آن فستیوال هایی که کوچک و بزرگ، همه را به خود علاقه مند کرده، فستیوال بادبادک ها است. در این فستیوال، انواع بادبادک ها در شکل های مختلف، از کایت گرفته تا اژدها ساخته می شود. سپس شرکت کنندگان با یکدیگر، به رقابت می پردازند.
تماشای اشکال مختلف رنگی جذاب که در آسمان شفاف و آفتابی بالی پرواز می کنند، جذابیتی خاص به آن می بخشد. اگر شما هم جزء گردشگرانی هستید که به رقابت های دوستانه علاقه دارید، تور بالی را در تیر ماه رزرو کنید تا بتوانید از آن لذت ببرید.

نایپی اِوه

نایپی اوه یکی از فستیوال های مذهبی بالی محسوب می شود و بر خلاف تمام جشنواره های رایج، این فستیوال در سکوت برگزار میشود. نایپی به معنای نیرو های شرور است. مردم در این روز در خانه یا محل کار خود می مانند و تا هنگام غروب، بیرون نمی آیند.
شب هنگام، عده ای از مردم، همچنان در خانه یا عبادتگاه ها می مانند و با دعا و نیایش، سعی می کنند نیروهای منفی را از خود و خانواده شان دور کنند. این کار، طی رسومی خاص انجام ‌می شود. به عنوان مثال، برای دنبال کردن نیرو های شیطانی، از چوب بامبو آتش گرفته استفاده می کنند.
عده ای دیگر نیز پس از غروب خورشید به خیابان ها آمده و با نمایش های عروسکی، افسانه ها را روایت می کنند. گردشگرانی که فروردین ماه را برای تور بالی انتخاب کنند، می توانند از تماشای این جشنواره عجیب، لذت ببرند.

گالونگان و کونینگان

جشنواره گالونگان و کونینگان در بالی، یکی از عجیب ترین فستیوال ها در سراسر دنیا است. زمان برگزاری این فستیوال، بر طبق تقویم مردم محلی بالی است. همچنین این فستیوال ۲ بار در طول سال، برگزار می شود که مدت اجرای آن، ۱۰ روز طول می کشد.
در یکی از این فستیوال ها، زنان در سبد هایی بافته شده از بامبو، میوه ها را قرار داده و صفی طولانی را تشکیل می دهند. سبد ها را برروی سر نگه می دارند و دور جزیره می چرخند. این کار در واقع، نماد مبارزه نیکی و شرارت است.
در فستیوال دیگر، زنان با لباس هایی سفید رنگ، میوه ها را بر روی برگ‌ های آناناس قرار می دهند و روی آن ها را نیز با برگ آناناس می پوشانند و اطراف جزیره را طی می کنند. این جشنواره ها نماد زنده ماندن نیکی بر بدی است و گردشگران می توانند با تور بالی، از آن‌ها، دیدن کنند.

نوسا دوا فیستا

فستیوال های بالی، تنها در نمایش های اساطیری خلاصه نمی شوند. در فستیوال نوسا دوا فیستا که در جنوب شرقی جزیره و شهرnusa dua برگزار می شود، انواع هنر های سنتی، ورزش های رزمی، نمایش های فرهنگی و بومی برگزار می گردد. همچنین نمایشگاه های دیگری نیز در این جشنواره، برقرار می شوند.
اگر به هنر های بومی جزیره خدایان علاقه مند هستید، در بین ماه های آبان و آذر برای رزرو تور بالی اقدام کرده و در سفر خود به تماشای این فستیوال یک هفته ای، بپردازید.

سوغات بالی

در بالی، سوغات منحصر به فردی وجود دارد که پس از برگشت از سفر، می توانید به عزیزانتان هدیه کنید.
سوغات بالی گسترده بوده و هنرمندان بسیاری به کار در این صنایع، مشغول هستند. صنایعی چون اشیاء چوبی، زیورالات نقره دست ساز، مجسمه، پارچه، لباس و همچنین خوراکی های فوق العاده بالی، از گزینه هایی است که گردشگران، می توانند برای خریدشان سری به بازار ها بزنند.

حرف آخر
شما در هر فصلی از سال که به بالی سفر کنید، جاذبه های منحصر به فردی را شاهد خواهید بود. از فستیوال های متنوع که در هر زمان از سال، یکی از آن ها برقرار است گرفته تا هوای فوق العاده و جاذبه های طبیعی خاص جزیره، همگی برای گردشگران، خاطره ای خوش به یادگار می گذارند.

دیدنی‌ها

هتل‌ها