هواپیمایی آسترین ایرلاینز | Austrian Airlines

در گزارش امروز قصد داریم تا شما را با شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز (Austrian Airlines) یا هواپیمایی اتریش بزرگ ترین شرکت هواپیمایی کشور اتریش آشنا کنیم. این شرکت زیر مجموعه شرکت هواپیمایی مشهور و معتبر لوفت هانزا محسوب می شود و در حال حاضر به بیش از ۱۳۰ فرودگاه در سرتاسر جهان پرواز مستقیم دارد. این ایرلاین در ایران نیز فعال است و پروازهای مستقیمی از وین به مقصد تهران، اصفهان و شیراز انجام می دهد. در ادامه بیشتر در مورد این شرکت هواپیمایی صحبت می کنیم و اطلاعات لازم در مورد آن را در اختیار شما قرار می دهیم. با ایلیاگشت همراه باشید .

هواپیمایی آسترین ایرلاینز

تاریخچه هواپیمایی آسترین ایرلاینز

هواپیمایی آسترین ایرلاینز با کد یاتا OS و کد ایکائو AUA که گاهی به اختصار آسترین نامیده می شود، شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور اتریش است. در سال  ۱۹۵۷ دو شرکت هواپیمایی آستریا ایر و آسترین ایرویز با یکدیگر ادغام شدند و هواپیمایی آسترین ایرلاینز را به وجود آوردند. در سال ۲۰۰۸ دولت اتریش این ایرلاین را در معرض فروش قرار داد، در آخر شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا این شرکت را خریداری کرد و در حال حاضر آسترین ایرلاینز تحت نظارت و سرپرستی لوفت هانزا فعالیت می کند. دفتر مرکزی آسترین ایرلاینز در شهر شوخات (Schwechat) اتریش قرار دارد و فرودگاه بین المللی وین قطب اصلی این هواپیمایی به شمار می رود.

نام ایرلاین: Austrian

کد یاتا:OS

کد ایکائو: AUA

شرکت مادر: لوفت هانزا

هواپیمایی آسترین ایرلاینز

ناوگان هواپیمایی آسترین

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز  در حال حاضر ۸۳ فروند هواپیما در اختیار دارد. این هواپیماها بسته به مسافت و نوع مقصد متفاوت هستند. پروازهای آسترین به سه گروه پروازهای طولانی، کوتاه و متوسط تقسیم می شوند و ناوگان هوایی در مورد هرکدام متفاوت است.

کلاس های پروازی آسترین ایرلاینز

هواپیمایی آسترین ایرلاینز در دو کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy) و تجاری یا بیزنس کلاس (Business) به ارائه خدمات می پردازد. کلاس اکونومی به سه گروه پرواز کوتاه و متوسط، پرواز طولانی و پریمیوم اکونومی تقسیم می شود. پرواز بیزنس کلاس نیز در دو نوع پرواز کوتاه و متوسط و پرواز طولانی به مسافران ارائه می شود.

هواپیمایی آسترین ایرلاینز

امکانات رفاهی آسترین ایرلاینز

در سال ۲۰۱۳ کلیه ناوگان پروازهای طولانی مدت آسترین نوسازی شدند. در حال حاضر بوئینگ ۷۷۷ و بویئنگ ۷۶۷ با طراحی کابین جدید در این نوع پروازها فعالیت می کنند. صندلی های انعطاف پذیر آسترین ایرلاینز امکان سفری راحت و آسوده را برای مسافران فراهم می کند. مسافران می توانند برای سرگرم شدن از میان بیش از ۵۰۰ ساعت فیلم، مستند، موسیقی و .. به دلخواه خود انتخاب کنند و آن ها را در مونیتور ۹ اینچ روبروی خود تماشا کنند. در تمام پروازها با اسنک و نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود. در مورد غذا نیز مسافران می توانند از قبل، از میان طیف متنوع غذاهای آسترین به دلخواه خود انتخاب کنند. امکان انتخاب انواع غذای رژیمی، گیاهی، دیابتی، بدون گلوتن، غذای مخصوص کودک، بدون کالری و کلسترول و … برای مسافران آسترین وجود دارد. برای انتخاب نوع غذا هم می توانید از طریق آژانس هواپیمایی صادرکننده بلیط اقدام کنید و هم شخصا به سایت Austrian.com مراجعه کنید.

هواپیمایی آسترین ایرلاینز

در پرواز بیزنس یا تجاری آسترین ایرلاینز مسافران می توانند از مزایای بیشتری بهره مند باشند. این سرویس ها شامل میزان بار مجاز بیشتر، وزن کیف دستی بیشتر، دسترسی به سالن استراحت بیزنس کلاس و … می شود. در پروازهای بیزنس کلاس برای راحتی و رفاه بیشتر مسافران صندلی ها به صورت یکی در میان فروخته می شود. بنابراین صندلی کناری شما همیشه خالی خواهد بود. در این نوع پرواز نیز مسافران می توانند از منوی Do & Co به دلخواه انتخاب کنند. همچنین امکان انتخاب غذاهای خاص نیز در این نوع پرواز وجود دارد.

هواپیمایی آسترین ایرلاینز

قوانین حمل بار آسترین ایرلاینز

مسافران آسترین ایرلاینز بسته به نوع کلاس پروازی میزان مشخصی از بار را می توانند با خود حمل کنند. در صورتی که وزن بار بیشتر از حد مجاز باشد مشمول جریمه اضافه بار خواهید شد. حمل کلیه اقلام و کالاهایی که به جان و مال مسافران و خدمه هواپیما آسیب برساند ممنوع است. ورود مایعات قابل اشتعال، کپسول آتش نشانی، مواد منفجره و آتش بازی، گازولین، نفت و ..، اسپری های دفاع شخصی، مواد اکسیدکننده و اکسید شونده، مواد رادیواکتیو، مایعات اسیدی و خورنده مثل سرکه و آبلیمو و .. به داخل هواپیما ممنوع است.

هواپیمایی آسترین ایرلاینز

ورود مایعات چسبنده مثل عسل، مربا و .. به داخل کابین هواپیما با محدودیت هایی همراه است و می بایست در بسته بندی صحیح قرار داشته باشند و وزنشان کمتر از ۱۰۰ گرم باشد. در صورتی که وزن این اقلام بیش از این میزان باشد به قسمت بار منتقل خواهند شد. همچنین محصولات بهداشتی که در تیوب قرار دارند، مثل خمیردندان و خمیر ریش، لوازم آرایشی، لوسیون، شامپو، کرم و مانند آن نیز نباید وزنی بیشتر از ۱۰۰ گرم داشته باشند.

 

منبع: www.austrian.com

کلمه‌های کلیدی: