جاذبه های گردشگری استرالیا که حتما باید ببینید (بخش دوم)

در بخش قبلی مقاله جاذبه های کشور استرالیا شما را با سه تا از بهترین جاذبه های کشور استرالیا که نباید از دست بدهید، آشنا کردیم. در ادامه با ایلیاگشت همراه شوید و چهار تا از دیگر جاذبه های گردشگری استرالیا را بشناسید.

کوهای ویلپنا پوند

جاذبه های گردشگری استرالیا

 

کوههای فلیندرز رنجز میزبان همیشگی، ویلپنا پوند است که یک کلوسیم زمین شناسی ۸۰۰ میلیون ساله می باشد. نکته جالب این کلوسیم اینجاست که از فضا نیز قابل مشاهده است. با اینکه در اوایل قرن بیستم تلاش هایی برای فعالیت های کشاورزی بارها و بارها در این منطقه با شکست روبرو شد، اما امروزه اینجا یکی از مکان های محبوب برای طبیعت گردان به حساب می آید. ویلپنا پوند یکی از جاذبه های گردشگری استرالیا است که بسیار مورد علاقه عکاسان مطرح جهانی است.

دریاچه کتی تاندا ایر

جاذبه های گردشگری استرالیا

 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استرالیا دریاچه ایر می باشد که در سال ۲۰۱۲ به دریاچه کتی تاندا تغییر نام داده است. این دریاچه پایین ترین نقطه در میان جاذبه های طبیعی استرالیا دانست. این دریاچه  همچنین بزرگترین دریاچه کشور نیز می باشد. جالب است بدانید کتی تاندا در ۱۶۰ سال اخیر تنها ۳ بار به اندازه ظرفیت کاملش آب داشته است. اما گردشگران بسیاری از سراسر جهان برای دیدن این دریاچه به این مکان سفر می کنند.

پارک ملی ناراکورت

جاذبه های گردشگری استرالیا

دیدن فسیل ها باید تجربه زیبایی باشد که در پارک ملی ناراکوت قابل مشاهده است، اینجا تنها سایت جنوب استرالیا است که در میراث جهانی به ثبت رسیده است. ۲۸ غار در این پارک ملی وجود دارد که مردم عادی میتوانند از 4 عدد آن دیدن کنند. یک روز کامل زمان می خواهد تا بتوانید از این پارک ملی دیدن کنید.

دریاچه بامبانگا استرالیا

جاذبه های گردشگری استرالیا

دریاچه بامبانگا در جنوب استرالیا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری است که باید حتما دیده شود. دریاچه صورتی رنگ و نمکی که هنوز جاذبه ثبت نشده است و به همی دلیل کمتر کسی برای دیدن به این مکان میرود . از اینرو بهترین فرصت هست تا هنوز کاملا بکر و دست نخورده مانده توسط شما دیده شود.

صخره های پییلداپا

جاذبه های گردشگری استرالیا

صخره های پیلداپا ، یکی دیگر از جاذبه های طبیعی استرالیا است که در شبه جزیره ایر قرار دارد. سن این سنگهای زیبا و عظیم تقریبا 1500 سال می باشد. حفره های عمیق، گودال های باریک و شیارهای خطی دارد. اگر شما جزو کسانی هستید که به صخره نوردی حرفه ای علاقه دارید باید به شما بگوییم اینجا همان جایی است که باید بیایید.

منبع

 

کلمه‌های کلیدی: