توده زاگسپیتز آلمان

توده زاگسپیتز آلمان

شرح

توده زاگسپیتز آلمان

زاگسیپیتز در ارتفاع 2.962 متر از سطح دریا ، مرتفع ترین قله کوه های Wetterstein و همچنین بلندترین کوه آلمان است. در جنوب شهر گارمیش-پارتنیرچن خوانده می شود و مرز اتریش و آلمان از قله غربی آن عبور می کند. در جنوب کوه Zugspitzplatt ، فلات کارست بلند با غارهای بیشمار است. در پهلوهای Zugspitze سه یخچال طبیعی وجود دارد که شامل دو بزرگترین آنها در آلمان است: Schneeferner شمالی با مساحت 30.7 هکتار و Höllentalferner با مساحت 24.7 هکتار. سومین شوفرنر جنوبی است که 8.4 هکتار را در بر می گیرد.

زاگسپیتز برای اولین بار در تاریخ 27 اوت سال 1820 توسط ژوزف ناوس ، دستیار نظرسنجی وی ، مایر و راهنمای کوهستان ، یوهان جورج تاوسچل صعود کرد. امروز سه مسیر عادی به قله وجود دارد: یکی از دره هلنتال به شمال شرقی. دیگری خارج از دره رینتال به جنوب شرقی؛ و سوم از غرب بر فراز اتریش سیرک. یکی از شناخته شده ترین مسیرهای الراس در رشته کوههای آلپ شرقی در امتداد رودخانه قایق چاقو با قله چاقو به قله می رود و Zugspitze ، Hochblassen و Alpspitze را پیوند می دهد. برای کوهنوردان اسکان زیادی در دسترس است. در قله غربی زاگسپیتز خود خانه مونیخ است و در دامنه های غربی وین Wener-Neustädter Hut واقع شده است.

سه دستگاه کابل به بالای زاگسپیتز می روند. اولین ، کابل اتومبیل Tyrolean Zugspitze ، که در سال 1926 توسط شرکت آلمانیAdolf Bleichert & Co  ساخته شد و در یک قله در قله 2.805 ماسل ، به اصطلاح ایستگاه تاج ، قبل از انتقال پایانه به واقعی خاتمه یافت. نشست در 2.951 ماسل در سال 1991. راه آهن دندانه دار ، راه آهن باواری زگسپیتز باواریا ، از سمت شمال کوه کوه می گذرد و به Zugspitzplatt ختم می شود ، از آنجا که یک کابل دوم ، مسافران را به بالا سوق می دهد. راه آهن دندانه دار و کابل اتومبیل Eibsee ، سومین سیم کشی ، هر ساله بطور متوسط ​​500000 نفر را به قله منتقل می کند. در زمستان ، نه آسانسور اسکی منطقه اسکی روی Zugspitzplatt را پوشش می دهد. ایستگاه هواشناسی ، که در سال 1900 افتتاح شد ، و ایستگاه تحقیقاتی در Schneefernerhaus عمدتا برای انجام تحقیقات آب و هوایی استفاده می شود.

زاگسپیتز متعلق به محدوده Wetterstein از آلپ های سنگ آهک شمالی است. مرز اتریش و آلمان درست از بالای کوه می رود. گذرگاه مرزی دیگر اداره نمی شود.بر سرارتفاع دقیق زاگسپیتز مدتی بحث و جدل بود. با توجه به اینکه در نتیجه بررسی انجام شده توسط دفتر نقشه برداری ایالت باواریا ، این ارتفاعات از سطح دریا 2.962 متر بالاتر از سطح دریا است. به همین دلیل سالن کافه جدید "2962" نامگذاری شده است.

tze بلندترین کوه توده زگسپیتز در ارتفاع 2996 متری است. این ارتفاع به سنج سنج آمستردام ارجاع شده و توسط دفتر بررسی و Geoinformation ایالت باواریا داده شده است. همین ارتفاع در برابر سنج تریست استفاده شده در اتریش ثبت شده است که 27 سانتی متر پایین تر است. در ابتدا زاگسپیتز دارای سه قله بود: قله های شرقی ، میانه و غربی و تنها چیزی که به شکل اصلی خود باقی مانده است قله شرقی است که تنها چیزی است که به طور کامل در قلمرو آلمان می خواند. در سال 1930 قله وسط قربانی یكی از ایستگاه های اجلاس كابلی شد. در سال 1938 قله غربی منفجر شد تا یك ساختمان ساختمانی برای یك اتاق كنترل پرواز برنامه ریزی شده برای ورمماخت ایجاد كند. این هرگز ساخته نشده است. در ابتدا ارتفاع قله غرب به عنوان 2.964 متر داده شده است.

قله ی غرب در  یازده کیلومتری جنوب غربی گرمیش-پارتنکیرشن و درست در زیر شش کیلومتری شرق اهرالد بلند می شود. مرز بین آلمان و اتریش از قله غرب عبور می کند. بدین ترتیب توده زاگسپیتز متعلق به ایالت آلمان باواریا و ایالت اتریش تیرول است. شهرداری هایی که مسئولیت آن ها هستند Grainau و Ehrwald. به سمت غرب ، توده زاگسپیتز به درون دره رودخانه لوایاچ ریخته می شود ، که در اطراف این توده به سمت شمال شرقی در یک منحنی جریان دارد ، در شرق ، جریان های هامرسباخ و پونچاک منبع خود را دارند. در جنوب دره Gaistal و رودخانه آن ، Leutascher Ache ، کوههای Wetterstein را از زنجیره میمینگ جدا کنید. از سمت شمال در پای کوه زاگسپیتز دریاچه ایبیسه است. بالاترین کوه بعدی منطقه Acherkogel  متر یا 9.869 فوت در آلپ های Stubai است که به زاپسیتز ارزش جداسازی توپوگرافی 24.6 کیلومتر می دهد. نقطه مرجع برجستگی پارسیرسپیرز است. برای صعود از زاگسپیتز ، رفتن به گذرگاه سرخس لازم است ، بنابراین برجستگی 1746 متر است.

منبع : ویکی پدیا