باغ وحش معروف برلین

باغ وحش معروف برلین

شرح

تاریخچه‌ باغ وحش

باغ وحش برلین یکی از بزرگ‌ ترین و کهن ترین باغ وحش های آلمان می باشد. تاریخچه این باغ وحش به قرن نوزدهم می خورد و بیش از بیست هزار جانور در این مجموعه پهناور به وسعت سی پنج هکتار زندگی می‌کنند. این مجموعه اولین باغ وحش آلمان بود که در سال ۱۸۴۴ توسط پادشاه پروس  فردریش ویلیام چهارم بازگشایی شد.

تاریخچه‌ باغ وحش

جزیره‌ طاووس

پادشاه فردریش ویلیام سوم به همراه همسرخود لوئیز پروس ازاوایل قرن 19 کلکسیونی شگفت انگیز در فاوئننزل ؤیایی، گرد آورده بودند که معروف به جزیره‌ی طاووس بود و برای بازدید عموم مردم باز بود. حیوانات موجود دراین باغ از قبیل طاووس، گوزن ، گراز آمریکایی، گوسفند، گاومیش، راکون، میمون، کانگورو و خوک به همراه تعداد بسیار زیادی پرنده بود.

جزیره‌ طاووس

ساخت باغ وحش

مشاور ویلیام سوم مارتین هنریش لیختنشتاین در مورد مجموعه جانورانش بود و با توجه به شور و شوق او فکر ساخت باغ وحش شخصی را طرح کرد و به همراه یک محقق علوم طبیعی، الکساندر ون هومبولت و یک نقشه کش فضای سبز، پادشاه را قانع تا این مجموعه را بسازد. او عمارت هایی را به همراه جانورانی به مردم برلین برای ایجاد این باغ وحش تقدیم کرد و سه سال بعد باغ وحش برلین افتتاح شد.

ساخت باغ وحش

 آغازبه کارباغ وحش

آغاز کارباغ وحش با تلاش‌های هومبولت و لینه وهِنریش انجام شد. سرپرست سابق باغ وحش کلن کتر ها ینریش بودینوس  بخش‌هایی مانند غرفه‌های موسیقی،رستوران، تراس‌ها و نماهای تفریحی به آن افزود تا مدرن شود. در قسمتی از این مجموعه یک آکواریوم وجود دارد که در سال ۱۹۱۳ افتتاح شد.

 آغازبه کارباغ وحش

جنگ جهانی دوم

این باغ وحش سال‌ها فعال بود تا اینکه در زمان جنگ جهانی دوم  مثل  دیگر قسمت‌های برلین دچار سانحه شد. در جنگ جهانی، باغ وحش به خاطر بمباران‌ ویران شد و تنها بخشی از جانوران باقی ماندند. در واقع نودو یک جاندار از میان بیش از ۳۰۰۰ جانور باغ وحش از جنگ جهانی دوم جان سالم به در بردند. از بقایا ی خرابی‌های جنگ برای ساخت باغ وحشی مدرن‌ ترو بزرگ ‌تر استفاده کردند.

جاندار

گونه های جانوری

برخی از جانوران ساکن در باغ وحش برلین به معروفیت زیادی رسیدند. پاندای غول پیکری به نام بائو بائو بود که در آلمان تنها همین یک نمونه از آن وجود داشت. یک خرس قطبی بنام کنوت بود که نگهبانان او را بزرگ کردند و رابطه عاطفی زیادی بین آن‌ها برقرار بود.  باغ وحش برلین پربیننده ترین باغ وحش قاره اروپا می باشد، دراین باغ وحش جانوران شگفت انگیزی از جمله حیوانات گوشت‌ خوار و پرندگان و حیوانات کمیاب زندگی می‌کنند.

گونه های جانوری

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: برلین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک