پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی

پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی

شرح

پارک ملی جنگلی ملی هونان یک پارک جنگلی ملی منحصر به فرد است که در شهر ژانگجیاجی در استان هونان واقع در شهر چین است. این یکی از چندین پارک ملی در منطقه منظره Wulingyuan است.در سال 1982 به عنوان اولین پارک ملی جنگل چین با مساحت 4،810 هکتار شناخته شد. پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی بخشی از منطقه منظره Wulingyuan بسیار بزرگتر از 397.5 کیلومتر مربع است. در سال 1992 ، وولینگ یوان رسماً به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شد. سپس توسط وزارت زمین و منابع به عنوان ژئوپارک ملی در سال 2001 تصویب شد. در سال 2004 ، ژئوپارک ژانگجیاجی به عنوان یک ژئوپارک جهانی یونسکو معرفی شد.

پویژگی های ارک ملی جنگلی ژانگجیاجی

قابل توجه ترین ویژگی های جغرافیایی پارک سازندهای ستونی مانند هستند که در سراسر پارک دیده می شوند. این منطقه اگرچه شبیه به زمین کارست است ، اما زیر آهک ها پوشیده نیست و محصول انحلال شیمیایی نیست ، که مشخصه کارست آهکی است. آنها حاصل فرسایش سالها فیزیکی و نه شیمیایی هستند. بخش اعظم هوازدگی که این ستون ها را تشکیل می دهد ، نتیجه گسترش یخ در زمستان و گیاهانی است که روی آنها رشد می کند. هوا در تمام سال مرطوب است و در نتیجه ، شاخ و برگ بسیار متراکم است. ماده فرسوده در وهله اول توسط جویبار منتقل می شود. این سازندها مشخصه بارز چشم انداز چینی است و می توان در بسیاری از نقاشی های باستانی چینی یافت.

یکی از ستون های کوارتز ماسه سنگی پارک ، 1،080 متر) ستون آسمان جنوبی ، به افتخار رسماً به “آواتار هالوجه کوه تغییر نام داده است. فیلم آواتار در ژانویه 2010. به گفته مقامات پارک ، عکس های ژانگجیاجی الهام بخش کوه های شناور هاللوجه که در این فیلم دیده می شوند. کارگردان و طراحان فیلم گفتند که آنها الهام بخش سنگهای شناور از کوهها از سراسر جهان ، از جمله استان هونان بودند.

آسانسور برجسته Bailong آسانسور ، به معنای واقعی کلمه “صد بالابر اژدها در اژدها” ، در سال 2002 به روی عموم افتتاح شد. در 326 متر بلندترین آسانسور در فضای باز در جهان است. در کمتر از دو دقیقه می تواند بازدید کنندگان را از بالای پای خود منتقل کند. این سازه از سه آسانسور شیشه ای مجزا تشکیل شده است که هر یک از آنها می توانند همزمان 50 نفر را تحمل کنند.در آگوست 2016 ، گراند کانیون ژانگجیاجی بزرگ پل شیشه ای عابر پیاده ژانگجیاجی ، طولانی ترین و بالاترین  پل جهان را افتتاح کرد. سیزده روز پس از افتتاح ، این پل به دلیل تعداد زیاد بازدید کنندگان بسته شد. [8] این سازمان در تاریخ 30 سپتامبر 2016 پس از تنظیم اقدامات تدارکات و ایمنی برای اداره تعداد زیادی از گردشگران ، دوباره بازگشایی شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک