پارک ژانگ جیاجی چین

پارک ژانگ جیاجی چین

شرح

یکی از کشورهای زیبایی که مکان های دیدنی و توریستی زیادی دارد چین است که برای دیدن مناطق دیدنی زیبای آن به ماه ها زمان نیاز است. بیشتر افراد با شنیدن نام کشور چین یاد کارخانه‌های متعدد و جمعیت زیاد آن می‌افتند. اما کشور چین علاوه بر این دو مورد، به دلیل در اختیار داشتن قلمروی وسیع و متنوع، میزبان زیباترین مناظر طبیعی دنیا است. از کوه‌ها و صخره‌های رنگارنگ گرفته تا دهکده‌های متروکه در دل جنگل‌ها و جزیره‌ها، همه‌ی جاذبه‌های طبیعی چین، این کشور را به بهشتی برای گردشگران تبدیل کرده است.

مناظر شگفت انگیز پارک ژانگ جیاجی چین

پارک ژانگ جیاجی چین یکی از جاذبه های طبیعی چین است که مناظر شگفت انگیزی را در خود جای داده است. این پارک مساحتی برابر با 130 کیلومتر مربع را دارا می باشد و در 32 کیلومتری حومه شمالی شهر چانگ ژیاژیه یا جیاجیه قرار گرفته است. این پارک ملی چینی ها در سال 1992 توسط سازمان یونسکو به عنوان منطقه باستانی و تاریخی ثبت گردید. جالب است بدانید که در سال 2004 هم پارک ژانگ جیاجی چین به عنوان یک جئوپارک جهانی هم به شهرت رسید. در سال 2007، پارک ملی جنگل چانگ ژیاژیه وارد لیست مناطق درجه اول (A5)  دیدنی چین قرار گرفت. این جنگل یک منبع غنی عرضه اکسیژن است و در کنار آن موزه فرهنگی و مذهبی مردم بومی نیز هست. این منطقه ی سرسبز در کشور چین در گذشته ها منطقه ای ممنوعه بوده که هر کسی اجازه ورود به آن را نداشت! در سال 1934 ارتش سرخ چین شد و کمیته انقلاب شهر دایونگ  هم نیز در این کشور تاسیس شد، اما همچنان ورود به پارک ژانگ جیاجی چین ممنوع بود! پس از آن که جمهوری خلق چین در سال 1949 به شهرستان بانپینگ ملحق شد و 6 سال بعد توسط دولت وقت چین به نام مزرعه جنگلی چانگ ژیاژیه تغییر نام پیدا کرد. در سال 1962، شورای دولتی چین نام مزرعه جنگلی را به  “پارک جنگلی ملی چانگ ژیاژیه “تغییر داد و این زمان بود که اولین پارک جنگلی ملی  در چین ساخته شد. از ویژه گی هایی که آسمان خراش های سنگی پارک ژانگ جیاجی را در نوع خود منحصر به فرد کرده است وجود قله های عجیب و غریب ، گونه ها نادر گیاهی و جانوری رودخانه های زلال و همچنین آب و هوای فوق العاده آن نیز می باشد. شاخصترین ویژگی های آفرینش سحر آمیز این پارک یعنی ستونهای صخره ای اعجاب انگیزش و فیلمبرادری برخی از سکانسهای فیلم 3 بعدی آواتار در سال 2012 ، باعث افزایش صد چندان شهرت و محبوبیت آن شد. این منطقه فوق العاده 9 جاذبه گردشگری اصلی و 90 جاذبه کم اهمییت تر دارد.
98 درصد پارک با 720 گونه گیاهی متنوع پوشیده شده است ؛ که 19 گونه آن ها تحت مراقبت های ویژه ملی هستند مانند “فسیل زنده” یا جینکو (درخت پر سیاوشان مویی) و درخت کبوتر چینی که می توان از آن ها نام برد. 500 گونه گیاهان دارویی وحشی فوق العاده غنی در این پارک وجود دارد. بیش از  20 گروه از میمون های رزوس و 41 گونه پرنده و بیش از 28 گونه حیوان نادر در این پارک به چشم میخورد مانند : میمون رزوس, پلنگ چینی ، پانگلینز ,سمندر غول پیکر , پروانه شاخ دار , قرقاول چینی,گربه زباد و… درختان کبوتر، درختان جینکو ، سرخ دار چینی، و درختان گل لاله چینی نیز از گونه های نادر این مکان هستند. اگر هنگام بارش باران در این کوهستان باشید ، احساس خواهید کرد که در سرزمین ابری لوبیای سحر آمیزهستید .
به خاطر همین جذابیتهای حیرت انگیز و باور نکردنی و مناظر مخمور و راز آلود، سکانسهای فیلم آواتار در این کوهستان فیلمبرداری شده است. بر پایی تله کابینی به طول 7455 متر به عنوان طولانی ترین و مرتفع ترین تله کابین جهان که در کتاب گینس هم به ثبت رسیده ، به جذابیتهای این منطقه افزوده است. بلندترین آسانسور جهان : آسانسور بایلنگ (آسانسورصد اژدها ) یک آسانسور شیشه ای ست که بر روی یک صخره بزرگ در پارک قرار گرفته و ادعا می شود بلندترین و سنگین ترین آسانسور فضای باز در جهان است. ساخت این آسانسور در سال 1999 آغاز، و در سال 2002 افتتاح گردید اما به دلیل نگرانی از اثرات زیست محیطی آسانسور و جنجال رسانه ای ، عملیات به مدت 10 ماه متوقف شد و دوباره پس از رفع مشکلات از سر گرفته شد. درسال 2015 آسانسوربایلنگ رسما به عنوان بلندترین آسانسور فضای باز جهان در کتاب گینتس ثبت شد. 

موقعیت هتل

کشور: چین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک