باغ وحش ایروان

باغ وحش ایروان

شرح

باغ وحش ایروان یکی از اماکن دیدنی و مفرح کشور ارمنستان و شهر ایروان است. در این مقاله قصد آشنایی شما با این فضای مناسب و دلچسب را داریم. فضایی که در آن فرزندانتان نهایت لذت و هیجان را تجربه خواهند کرد، چرا که با وجود تنوع حیوانات و پرندگان در فضایی سبز و دل انگیز، می توانید به همراه فرزندان خود به حیوانات غذا بدهید. برای شناخت بیشتر باغ وحش ایروان همراه ما باشید.

تاسیس باغ وحش ایروان

تأسیس باغ وحش ایروان به دهه 1930 در قرن بیستم می رسد که با کش و قوس های فراوان نهایتاً در سال 1940 با تصمیم هیئت رئیسه شورای عالی ارمنستان تأسیس شد. در آن زمان بحث و تصمیم گیری بر سر مساحت 3 هکتاری این باغ وحش بود.

از سال 1941 بود که دولت به فکر فراهم نمودن فضای لازم برای زندگی و بقای حیوانات باغ وحش ایروان را در دستور کار خود قرار داد. این مهم تا سال 1945 به طول انجامید. امروزه باغ وحش ایروان که آن را باغ جانور شناسی ایروان نیز می نامند، باغ وحشی به مساحت 35 هکتار است.

هزینه تور ارمنستان چقدر است؟

فضای باغ وحش ایروان

در سال 1954 کاشت حدود 2500 درخت و درختچه تزئینی، زیبایی وصف ناپذیری به باغ وحش ایروان بخشید و علاوه براین 3000 نوع نهال برای افزایش فضای سبز باغ وحش کاشته شد. که به خاطر آبیاری نامناسب و کوتاهی در نگهداری آنها درختان کاشته شده عمر چندان طولانی به خود ندیدند. تا سال 1954، چهار بخش آکواتراریوم، پرندگان، شکارچیان و هوفد در باغ وحش ایروان وجود داشت.فضای باغ وحش ایروان به خوبی سازماندهی شده و نگهداری می شود.

این باغ وحش علیرغم اینکه در بین جوان‌ترها بسیار محبوب است، اما بزرگسالان زیادی را خواهید دید که در حال تعامل و ارتباط با حیوانات هستند.هزینه ورودی این باغ وحش بسیار مقرون به صرفه است و دسترسی به آن نیز به سهولت هرچه تمام تر امکان پذیر است. شما می توانید با اتوبوس از مرکز شهر به باغ وحش ایروان مسافرت کنید و یا با تاکسی های شهری که در ایروان بسیار ارزان و سریعتر نیز حرکت می کنند، نیز به باغ وحش این شهر سر بزنید.

حیوانات باغ وحش ایروان

آنچه از نمایشگاه جانورشناسی دولتی ایروان حاصل شد، وجود 20 تنوع حیوان و پرنده در ابتدای کار این باغ وحش بود که در سال 1945 تا 1946 به تعداد 179 حیوان از 32 گونه رسید. توجه دولت برای حفظ و نگهداری این باغ وحش به حدی بود که حتی مشکلات جنگ در آن دوره نیز در حذف بودجه توسعه و بازسازی این باغ وحش تاثیری نداشت. تنوع حیوانی این باغ وحش در سال 1954 به میزان 332 حیوان رسید. این آمار در حالی است که 95 حیوان از این تعداد مربوط به همان سال 1954 است.

در حال حاضر این باغ وحش خانه ی حدود 3000 حیوان است که 300 گونه می باشند. گونه های فعلی قفقاز جنوبی و ارمنستان شامل خرس قهوه ای سوری، بز بزوار، افعی، موفلون ارمنی، گوزن قرمز و کرکس سیاه می شود. گونه های دیگر زیادی در این باغ وحش از سراسر جهان وجود دارد.

امکانات رفاهی هتل های ارمنستان

نکات بارز باغ وحش ایروان

  • باغ وحش به اندازه کافی بزرگ بوده و فضا برای دیدن بسیاری از حیوانات فراهم است. می توانید طی 2 تا 3 ساعت از تمام فضای باغ وحش و حیوانات آن دیدن کنید.
  • قیمت بسیار مناسبی دارد.
  • می توانید برای حیوانات تغذیه ارزان تهیه کرده و به آنها غذا دهید.
  • باغ وحش به خوبی نگهداری شده و شرایط خوبی برای حیوانات فراهم شده است.
  • این باغ وحش، همه حیواناتی که بچه ها علاقمند به دیدن آنها هستند از جمله میمون، شیر، ببر، فیل و … را دارد.
  • برای بازدید بچه ها در صبح و بعد از ظهر بسیار مناسب است.

باغ وحش ایروان محیط عالی برای لذت بردن بچه ها

اگر قصد سفر و بازدید از باغ وحش ایروان را به همراه فرزندان خود دارید، تصمیم مناسبی گرفته اید. چرا که هزینه ورودی آن بسیار پایین و برای بچه ها رایگان است. منطقه کوچک و جمع و جور و مجموعه ای زیبا از حیوانات مختلف از ویژگی های بارز باغ وحش ایروان است.

باغ وحش ایروان، یک باغ وحش بزرگ و تمیز است که تعداد زیادی حیوانات جالب برای دیدن، یا حتی لمس کردن و غذا دادن دارد. بسیار برای بچه ها دلنشین است و توصیه می کنیم هنگام خرید بلیط ورودی، مقداری غذا نیز از میز جلوی ورودی خریداری کنید. حتما این کار را انجام دهید، چراکه انجام این کار به خصوص اگر بچه دارید، بسیار دوست داشتنی و لذت بخش خواهد بود.

در این باغ وحش حتی یک منطقه برای زمین بازی کودکان وجود دارد. امیدواریم از سپری کردن روز خود در آنجا لذت برده و لحظات خاطره انگیزی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.برای بزرگسالان امکان اسب سواری در این باغ وحش نیز وجود داشته و حتی می توانید آموزش سوارکاری نیز ببینید. مکان مطبوع و هوای تازه به همراه چشم اندازه کوه، این باغ وحش را به محیط رویایی بدل کرده است.

بلیط هواپیما ارمنستان را از ایلیا گشت تهیه کنید

احساسی متفاوت در بازدید از باغ وحش ایروان 

آنچه در این مقاله سعی در بیان آن داشتیم این است که بدون شک شما از زیبا بودن باغ وحش ایروان کاملاً شگفت زده خواهید شد. از غذا دادن به حیوانات لذت می برید. از خرید غذایی که در ازای مبلغ بسیار کمی به شما می دهند که در واقع در یک کیسه بزرگ است و به اندازه کافی دوام می آورد تا شما به تعداد حیوانات دلخواهتان غذا دهید. لذت این مسئله دوچندان می شود زمانی که حیوانات برای غذا دادن به شما بسیار نزدیک می شوند. همه ی این ها تجربه جادویی برای شما و کودکانتان در باغ وحش به ارمغان می آورد.

یکی از نکات برجسته باغ وحش میمون ها هستند. شما از غذا دادن به آنها و تماشای آنها و برقراری ارتباط با آنها برای غذا دادن به انها لذت خواهید برد.
به طور کلی می توان گفت باغ وحش ایروان یک فضای مناسب با تعداد زیادی از گونه های مختلف حیوانات است که به خوبی از آن محافظت شده، تمیز و به دور از آلودگی است که بازدید از آن به شدت به خانواده ها به همراه فرزندان توصیه می شود.

امیدواریم که در طول اقامتمان در ارمنستان زمانی را برای بازدید از این مکان اختصاص دهید.

موقعیت هتل

کشور: ارمنستان
شهر: ایروان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط